Nie ma sensu jeździć na wakacje w Polsce. Przykładowo Bałtyk - psy na plaży (mimo zakazu), praktycznie wszystkie dobre hotele wpuszczają psy i ludzie potrafią nawet przyjść z nimi na śniadanie. Tymczasem np Hiszpania - ani jednego psa na plaży (zakaz), większość dobrych hoteli nie wpuszcza psów, do tego pogoda lepsza i taniej. #polska #podroze #psy #psiarze #wakacje #europa
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Przykładowo Bałtyk - psy na plaży (mimo zakazu), praktycznie wszystkie dobre hotele wpuszczają psy i ludzie potrafią nawet przyjść z nimi na śniadanie.


@EditorTM: ci sami psiarze, którzy w dupie mają prawo chcą, żeby prawnie zakazać fajerwerków w sylwestra xD

Tymczasem np Hiszpania - ani jednego psa na plaży (zakaz), większość dobrych hoteli nie wpuszcza psów, do tego pogoda lepsza i taniej.


@EditorTM: dokładnie tak. Na Hiszpanii, Grecji,
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Felixu: Nie po prostu ale dlatego że to Boeing czyli amerykański syf gdzie w pogoni za przycięciem 3 dolarów podzlecali do Indii gdzie jakoś i kontrola jakości to kosmos xD

Jakie było ich rozwiażanie gdy to wyszło? Ściągać tych hindusów do USA za nielegalne 9 usd na godzine xxxxxD Januszex w opór. Gdyby nie ratunek państwa USA to by padli. Airbus europejski dziś robi furore
  • Odpowiedz
@Felixu: Średnio jeden na 1,5 miliona lotów się rozbija. Do tego to średnia z całego świata, jak weźmiesz pod uwagę że zachodnie linie mają rzadziej wypadki, to ta szansa to jakieś 1:5 milionów. Więc bardzo mała. Żeby się uspokoić pomyśl że na świecie jest tyle stewardess, pilotów którzy latają 2 razy dziennie przez całe życie i jakieś 99,99% z nich dożywa bez wypadku do emerytury.
  • Odpowiedz
Podróżuje ktoś samemu od dłuższego czasu?
Rok temu jeszcze z drugą połówką, teraz sam. Odwiedziłem już kilka miejsc - Berlin, Londyn, Maltę, ale nie czułem tej samej frajdy co kiedyś, zwłaszcza na Malcie.
Przez pierwsze 2–3 dni było spoko, ale potem zaczynała doskwierać samotność. Brakuje mi dzielenia się tą ekscytacją i radością z podróży z kimś bliskim. Chyba lepiej się czuję jak sobie pójdę na rower i przejadę się ulubioną trasą w
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Za namową @jeanpaul i nawiązaniu do znaleziska:
Odrodzenie na zachodzie Polski. Przejmują linie, uruchamiają pociągi
wrzucam krótki opis naszej weekendowej kolejowej pętel z Kolejami Dolnośląskimi 🚆
Z moim różowym zakupiliśmy bilety weekendowe po 59 zł w KD:
https://kolejedolnoslaskie.pl/oferty-taryfowe/dolnoslaski-bilet-weekendowy
Wyszło różnorodnie i naprawdę ciekawie – idealny sposób na dwudniowy reset bez samochodu.
momus300 - Za namową @jeanpaul i nawiązaniu do znaleziska:
Odrodzenie na zachodzie Po...

źródło: IMG_20250510_140915

Pobierz
momus300 - Za namową @jeanpaul i nawiązaniu do znaleziska:
Odrodzenie na zachodzie Po...
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy da się jakoś uzyskać zwrot pieniędzy za zwrócone bilety w Wizzair? Po zrezygnowaniu z biletów kupionych na koniec września 2025 przyszła informacja że środki te można wykorzystać tylko na zakup u nich i 4 k w plecy :/

#wizzair #podroze #podrozujzwykopem
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Endr3w: wchodzisz na stronę 8a.pl wybierasz sobie co chcesz i w jakich rozmiarach chcesz, w ilościach kilkunastu sztuk, dajesz odbiór w jednym ze sklepów we wrocku, przymierzasz i to co Ci pasuje to kupujesz. To samo w skalniku, ale 8a ma lepsze marki, ceny, promocje i większy wybór. Choć nie ma reguły.
Chyba ze jesteś dziadem to idziesz do decathlonu i później wyglądasz na szlaku jak wyglądasz plus po roku
  • Odpowiedz
  • 5
@murison prędzej zrobią obszerniejszą kontrolę niż je uziemią. Mi to śmierdzi nieprzestrzeganiem procedur przy serwisowaniu w Indiach, niż usterce fabrycznej
  • Odpowiedz
jak tydzień temu zaczął sie #remont #aow i pół #wroclaw staneło w #korki , to napisałem takiego posta:
https://wykop.pl/wpis/81845041/ej-mirasy-a-propos-tych-korki-we-wroclaw-ktos-naiw
ale oprócz tego napisałem też maila do GDDKIA i do miasta z tym samym pytaniem: czemu nie mogą tego robić w nocy. właśnie dostałem odpowiedź:

Wrocław, dnia 12-06-2025

XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
@murison +10
ej mirasy a propos tych #korki we #wroclaw. Ktoś naiwny i wku*wiony po wczorajszym mógłby zadać pytanie: czemu te tępe ch*je nie robią tego w nocy?


otóż jak wyczytałem w którymś z artykułów:

Ze względu na bezpieczeństwo pracowników, jak również dostępność materiałów niezbędnych
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Rad-X: tego nie wiem. mój mail brzmiał tak:

Szanowni Państwo,


piszę w sprawie rozpoczętego wczoraj remontu dylatacji w ciągu drogi A8 (Autostradowa Obwodnica Wrocławia). Prowadzenie tych prac w dzień skutkuje totalnym paraliżem komunikacyjnym całej zachodniej części
  • Odpowiedz
@mirek_dev: Zależy co uważasz za największe atrakcje. Moim zdaniem trochę krótko, bo atrakcje tam są praktycznie wszędzie i będziesz trochę rozdarty gdzie jechać. Jak chcesz na Gozo i Comino płynąć to już dwa dni masz zaklepane, jeden na Valettę. Dzień przylotu to taki trochę na zorientowanie się w sytuacji i zwiedzenie miejscowości, w której się zatrzymasz. Dzień powrotu to już taki pod lekką presją czasu.
  • Odpowiedz
@mirek_dev: na twoim miejscu bralbym samochod. Jak jestes tylko na pare dni i faktycznie chcesz cos pozwiedzac to troche szkoda czasu na bujanie sie autobusami. Szczegolnie jakbys jeszcze na Gozo chcial sie wybrac. Zalezy tez gdzie sie zatrzymujesz i co chcesz zobaczyc. Niektore atrakcje z gory bym odpuscil, np. Comino/Blue Lagoon - niby jest bardzo ladnie, ale tam sa takie tlumy, ze nie wiem jak ludziom chce sie tam siedziec
  • Odpowiedz
#podroze #bekazgrubasow #gruparatowaniapoziomu

Często mówi się, że osoby grube powinny płacić więcej za bilety lotnicze.

Jako osoba gruba nie mam nic przeciwko, jeżeli będzie to odpowiadało rzeczywistym kosztom spalonego paliwa. Poniżej grafika dla kosztów 1000 kg ładunku.
Zaokrąglajmy w górę, więc załóżmy Dreamlinera. Tam 1000 kg to 6.30 USD za godzinę lotu. Zatem moje 30 kg nadwagi to 19 centów za godzinę lotu. Czyli 70 groszy. Dla międzykontynentalnego
DerMitteleuropaer - #podroze #bekazgrubasow #gruparatowaniapoziomu

Często mówi się, ...

źródło: 505960537_677432901948504_19916799303096954_n

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pierwszy raz na Podlasiu na długi weekend - co zobaczyć? Lubie hike w ładnych okolicznościach przyrody ( ͡° ͜ʖ ͡°), dobrze zjeść i poznać trochę kultury (więc jak na Polaka przystało) #podlasie #podroze
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 3
@smutny_prencik a w jakich okolicach będziesz? Jak kultura+przyroda to Supraśl i okolice, Kruszyniany tatarskie, oczywiście Białowieża, Biebrzanski Park Narodowy, Kraina Otwartych Okiennic, bardziej na północ Suwalszczyzna jest piękna a to też Podlaskie.
  • Odpowiedz
Czy jakiś Miro albo jakaś Mirabello zwiedzali Estonię tudzież Finlandię i poratują ulańca dobrą radą? Marzy mi się trochę zwiedzania i trekking po lasach i skałkach, ale tak po ludzku, bez przesadyzmu i piłowania łydek.

Na razie to ogólny zamysł, wgryzam się w temat.

#podroze #podrozujzwykopem #estonia #finlandia
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ritta601 w Estonii byłem wprawdzie tylko w Tallinnie i parku narodowym Lahemaa, ale urzekło mnie mocno. Szczególnie wybrzeże, coś pięknego, zupełnie inny Bałtyk niż u nas i przede wszystkim nie tak zatłoczony. Bardzo chętnie bym wrócił i zwiedził dokładniej.
  • Odpowiedz