Jako prowadzący DG płacę co kwartał podatek z prywatnego konta do US. Mam teraz niedopłatę z pit 38. Czy mogę zrobić przelew na ten sam rachunek do US co kwartalny podatek?
#finanse #pit #gielda
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy urząd skarbowy pyta o jakieś wyciągi z zagranicznej giełdy?
Zastanawiam się czy jakbym się "pomylił" to ktoś później będzie pytał, dlaczego zapłaciłem 5000 zamiast 1000, które było na GPW?
#pit #gielda
#podatki
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@vito_corleone ogarniaj pl rachunki, dobrze sie rozliczaj zeby nie mieli powodu cie przetrzepac i zagranicznymi sie nie martw - chyba ze duze kwoty jednorazowe (chyba pow. 10k euro banki informuja sie nawzajem w strefie euro) to bym nie ryzykowal.
  • Odpowiedz
Hej, jesli nie pracowałem w zeszłym roku to mogę nadal złożyć #pit? Chciałbym do uzyskania karty miejskiej, gdzie są przeróżne znizki właśnie złożyć w obecnym miejscu zamieszkania. #urzadskarbowy #prawo
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak ktoś ma niedopłatę podatku a PIT zaakceptuje się automatycznie przez brak reakcji na stronie e-pit, to wtedy jak ten ktoś dowiaduje się o niedopłacie? US wysyła list czy nie?

#pit
#podatki
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mieszkamzmamusia: to że jesteś leniem i nie rozliczasz się sam albo nie chcesz zalogować się do systemu by sprawdzić nie zwalnia cię z sankcji za niezapłacenie podatku. W praktyce dostaniesz list że jest niedopłata able ble ble i masz 14 dni na uregulowanie, jeżeli tego nie zrobisz to dostaniesz mandat karny, w skrajnej sytuacji będzie cię ścigał komornik. Jeśli trafisz na nadgorliwego urzędnika to od razu możesz mieć mandat karty
  • Odpowiedz
Zna ktoś sposób na wyciągnięcie PITu (36-ka) za rok 2019 z uzupełnionym numerem dokumentu? Robię wszystko w pitroczny od #ifirma ale niestety o ile dla wszystkich lat 2016, 2017, 2018, 2020 mogę to zrobić i mam dostep o tyle w przypadku 2019 nie mam nawet zakładki "E-Deklaracje". Pani z supportu powiedziała, że dokument poprawnie był przetworzony (mam też potwierdzenie mailem) ale no nie ma dostępu do PIT36 z uzupełnionym numerem
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#podatki #pit #pomagajzwykopem
Nigdy nie robiłem nic z tym oddawaniem 1% podatku na jakiś charytatywny cel. Mógłby ktoś mi opisać krok po kroku, jak to zrobić? Jak mogę chociaż złotówkę "przekierować" na sensowny cel zamiast dać tym kretynom na p---------e, to jak najbardziej chcę to zrobić.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MarcinBachleda: Tu nie ma nic trudnego. Wpisujesz numer KRS wybranej organizacji pożytku publicznego w odpowiednie pole.
Szczegółowo jak to zrobić zależy czy wypełniasz papier, rozliczasz się elektronicznie jakimś programem czy logujesz się do rządowego portalu Twój e-PIT.
  • Odpowiedz
#fotowoltaika #pit
Może ktoś się orientuje w kwesti odliczenia w pit ulgi termomodernizacyjnej.
Mieszkanie jest na męża który jest rolnikiem nie ma możliwośći odliczyć dochodu, czy jest możliwość aby rozliczył pit wspólnie z zoną, tak aby wspólnie mogli odliczyć ulge.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kamlot96: Ostatnio byłem składać, to mi powiedziała, że teoretycznie nie musiałem bo US sam rozlicza tego 30 kwietnia. Składać musisz, jesli masz jakiś podatek, choć i tak z tego co się orientuje "państwo" Cię rozliczy. Tyle, że nie skorzystasz z ulg wtedy, jeśli takowe chcesz mieć
  • Odpowiedz
jak mam to zrobić:
mianowicie chcę rozliczyć pit, ale chcę jeszcze zmienić urząd skarbowy.
sytuacja wygląda tak
mieszkam w nowym miejscu od czerwca 2020, ale mieszkanie kupiłem w październiku 2019 (od tego dnia mam faktury na prąd/czynsz), a w lutym 2020 nawet płaciłem podatek od nieruchomości.
mojego pracodawcę nie poinformowałem o zmianie miejsca zamieszkania (rozlicza z mniejszymi kosztami przychodu).
czy teraz więc aktualizując dane powinienem potraktować że cały zeszły rok miałem wyższe koszta przychodu czy policzyć tylko
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pracodawca typowy #januszex nie chce mi dać pitu. Co robić? Wiem, że jest opcja to zrobić online ale zastanawia mnie czy jakieś konsekwencje może gość mieć za to że mi nie chce dać pitu. Już pomijam fakt że zarobiłem u niego z 15tys w 2020 roku, a wpisane w papiery mam mniej niż połowę z tego. To samo inne osoby które u niego pracowały, wygląda na to że wszystkich nas
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jak jest kwota wolna od podatku rowna zalozmy 500zl i pracowalem w danym roku 4 miesiace to na miesiac przypada mi 125zl (500/4) kwoty wolnej od podatku czy nadal bedzie do ok. 40zl? (500/12)

#pit #ksiegowosc
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bruno_: Nie dzielisz tego na miesiące. Kwota wolna dotyczy całego twojego dochodu w danym roku, nie ma znaczenia ile miesięcy na ten dochód pracowałeś. (czyli tej hipotetycznej sytuacji miałbyś 500 zł kwoty wolnej)
  • Odpowiedz
@jacek_s: @Shajo: pytam ogolnie w kontekscie rozpiski zaliczek na miesiac w PIT-36

uparlem sie zeby tam uwzglednic kwote zmniejszajaca podatek, ale tak jak teraz mysle to chyba nie powiniennem, prawda?
  • Odpowiedz
przez co rozliczaliscie pit? podobno jest jakas strona z profilem zaufanym gdzie wszystkie sa i wystarczy zaakcpetowac? #pit
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach