Wpis z mikrobloga

@ozjasz4-9 1.Raporty Degiro mają błędne przeliczniki. Polecam kalkulatorgieldowy.pl #kalkulatorgieldowy 2. Jako autor polecam bardziej kalkulatorgieldowy.pl 3. Nie, należny podatek liczony jest od dywidendy brutto. Przykładowo otrzymałeś 85PLN dywidendy netto. 100PLN to dywidenda brutto przy podatku u źródła 15%. Podatek należny to 19PLN a już zapłacony to 15PLN więc zostało 4PLN do zapłaty.
@pur3pwnage: a jak kalkulatorgieldowy.pl liczy ten PIT/ZG?

Mam tylko Degiro, załadowałem oba pliki na raz, i tak:
- na ETFach wyliczyło mi 244,07 zł zysku, 46 podatku, zysku netto 198,07
- na dywidendach 206,25 zł zysku, 39 podatku, zysk netto 167,25

A dochód do PIT/ZG to 317,57. Jak dla mnie to nijak się nie sumuje. :(
Nadal nie rozumiem skąd się bierze ta kwota, która nie składa się z żadnych innych.

Może ja po prostu głupi jestem, czy to jest błąd, ze ładuję oba pliki z Degiro na raz (account i transactions)?
Aha, czyli ja mogłem zarobić na ETFach te 317,57 wskazane dla Irlandii, ale ogólny zysk pomniejszony o przewalutowania wynikające z działania tego FRP?

Przepraszam jeśli zadaję głupie pytania. :)
@salonr: i to i to. W Degiro konto prowadzisz w EUR i wszystkie transakcje muszą być przeliczone na PLN zgodnie ze średnim kursem NBP. Przykładowo jeśli kupisz 1 dnia 1 akcję za 1USD i od razu ją sprzedasz za 2USD to masz 1USD zysku. Ale do obliczeń podatkowych potrzebujesz PLN i tutaj pojawiają się kursy średnie NBP z dnia poprzedzającego uzyskanie przychodu/kosztu (data przeniesienia własności akcji to ten dzień).
Broker może