Wpis z mikrobloga

Mirki, w ramach nauki NodeJS chcę napisać prosty open-sourcowy projekt platformy do przeprowadzania różnych testów / egzaminów. Całość będzie napisana w PHP na frameworku Symfony2, lecz samo rozwiązywanie testu będzie w NodeJS( wykorzystam socket.io ).
Mam pytanie - jak najlepiej zintegrować PHP z NodeJS? Jak najlepiej przekazać zalogowanego użytkownika do Node?
Musiałbym chyba jakoś przekazać ID zalogowanego użytkownika do Node, tylko pytanie, jak to najlepiej zrobić?

#nodejs #php #programowanie #pytanie #symfony2
  • 30
  • Odpowiedz
@KaszaGryczana: Ale ten Redis wydaje się nie być ciężki. Lubię robić projekty jak najbardziej profesjonalnie się da, wtedy sporo rzeczy człowiek się uczy.
@stacktrace: + ogarnąłem to ReactJS, ciekawie wygląda, może się przyda :D
  • Odpowiedz
@KaszaGryczana: tak? W PHP niektóre rzeczy to kilka klików + tymbardziej z jakimś frameworkiem, np. Symfony2, łatwa obsługa baz danych poprzez encję itp. a o ile mi wiadomo w Node.js taki Express framework encji ani formularzy nie obsługuje.
  • Odpowiedz
@Spake: Bo sumie node.js to taki bardziej rozbudowany interpretator JavaScript ( ͡° ͜ʖ ͡°) Możesz także zainteresować się hapijs, trochę się w nim bawiłem i wychodziło nawet fajnie ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz