Od kilku dni strasznie przerywa Internet Światłowodowy Orange w Gdańsku. Mam Funbox 10 z opcją 2 gb/s. Co kilkadziesiąt minut zrywa połączenie na jakiś czas. Czasem w ogóle nie ma przez godzinę, a czasem jest idealnie. OCB, ktoś z was ma też takie problemy?

Od 5 lat mam światłowód z Orange i jest to pierwsza awaria ale kurde, akurat w tym tygodniu pracuję zdalnie :(

Dodam, że zrobiłem hard reset wszystkiego, zmieniłem
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

To jest normalne podejście do klienta? Błagam was.


@quercy: tak i bardzo dobrze, że tak robią. Przecież każdy mógłby wtedy zadzwonić i wcisnąć bajkę, żeby w "2 minuty naprawili". A potem byś pisał wpis na wykopie, że ktoś się pod Ciebie podszył i wziął telefon na abonament.

Idź jak człowiek do salonu i to naprostuj, żebyś potem nie miał podobnej sytuacji w przyszłości
  • Odpowiedz
kredyty bierze się przez telefon


@quercy: Jak się zalogujesz i autoryzujesz, a Ty zdaje się masz z tym problem właśnie ¯\(ツ)/¯

Przestań się mazgaić, tylko zrób tak jak być powinno i jeśli po naprostowaniu sytuacji dalej będzie problem, kręć aferę. Póki co, jesteś frustratem, który nie ma racji.
  • Odpowiedz
  • 1
@Perkelev: @heniek_8: ale ja nic więcej nie chcę. Mam internet światłowodowy i było, że 4,99 zł/mc mniej jak zgodzę się na e-fakturę. Zgodziłem się. A oni teraz SMS, że żeby naliczyło rabat za e-fakturę, to muszę jeszcze się gdzieś logować co miesiąc.
  • Odpowiedz
#orange Chcialem przeniesc zonke do orange bo sam mam orange na karte juz od lat i jest duzo net w PL i EU oraz GB mi sie kumuluja. W sieci mowia ze maja byc jakies zmiany od wrzesnia/pazdziernika ale w sumie to jeszcze nie wiedza itd. Moze komus w orange podano wiecej info albo macie jakies zrodelko ze wiecie cos wiecej? Ponoc GB maja sie nie sumowac czy cos i
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Od 1 września NJU Światłowód wprowadził obok opcji 200/30 Mbps i 300/50 Mbps opcję 600/100 Mbps za 59 zł. Oczywiście jak we wcześniejszych umowa na czas nieokreślony. Dalej dają Funbox 3. Czy jak ktoś chce dalej dają ONT to dopytać. Tak jak wszędzie jest dopłata do domu jednorodzinnego, ale za to nie ma opłaty za modem.
Opcja 200/30 jest dostępna na sieci własnej Orange (nie sieci Światłowód Inwestycji której Orange jest akcjonariuszem
FrasierCrane - Od 1 września NJU Światłowód wprowadził obok opcji 200/30 Mbps i 300/5...

źródło: nju

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Niestety nie dostałem zewnętrznego ONT(technik był zdziwiony, twierdzi że pierwsze słyszy że są za darmo na życzenie).


@Undefended: Jest za darmo tylko trzeba technika "przymusić", dziś miałem montaż na sieci SI. Wcześniej zadzwonił i powiedziałem że bez ONT nie pozwolę na montaż i miał już go ze sobą.

Orange teraz daje Funbox 3 chyba tylko do opcji 300/50


@FrasierCrane: Nie do 600Mbps też bo dostałem, ale od razu
  • Odpowiedz
Szukam sposobu jak najwięcej Internetu w telefonie , na około 1-2 tyg, bo brat trafił do szpitala i żeby miał co robić ( ͡º ͜ʖ͡º), ma w plusie i słabo działa sieć/net więc odpada plus i jego submarki, jaki jest teraz sposób by mieć dużo za niedużo na kartę na krótką chwilę, Dzięki
#telefony #plus #orange #nakarte #play
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Próbuję odblokować sobie dostęp do aplikacji mobilnej Nest Bank. W tym celu trzeba wysłać SMS-a na numer banku (jego treść jest automatycznie wprowadzana przez apkę). Wiadomości się nie wysyłają. Co ciekawe, z tego samego numeru dostaję wszystkie powiadomienia i alerty od banku – dochodzą do mnie bez problemu.
Samsung S24. Czy ktoś miał podobny problem?

#njumobile #orange #smartfon #nestbank #banki
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@prabez: niestety nie. Do banku loguję się tylko na kompie, bo to i tak takie dodatkowe konto, do którego rzadko zaglądam. Gdybyś jednak znalazł rozwiązanie, to daj znać, proszę :D
  • Odpowiedz
@lelele112233: ten wynik Orange to jeszcze słaby jest, bo w Warszawie Orange Flex wyciąga mi praktycznie zawsze w okolicach 800 Mb/s ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale wszystko zależy od konkretnej lokalizacji. Jako backup używam Plusa i w mieszkaniu wyciąga 120 Mb/s na 5G. A jednocześnie znam kilka w miarę zaludnionych miejsc gdzie na Plusie (mimo dobrego zasięgu) nie chcą się ładować nawet proste strony w HTMLu.
  • Odpowiedz
#orange #orangeflex ktoś coś jakiś sposób na no limit na dodatkowych kartach SIM? Jakiś sposób, jakieś porady? Mam kilka routerów w różnych miejscach do różnych rzeczy i w sumie z głównego konta które jest na rok opłacone te 75 GB zaczyna powoli brakować... #internet
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • Doceń
  • 0
@tomek123456789: tak, bardziej się zastanawiałem jak to działa jak mam Unlimited + mam dodatkowe numery (nie mylić z dodatkowymi kartami). W normalnym planie mam GB które mogę przesyłać innym, tak aktualnie robię że przesyłam na swoje inne numery, ale zastanawiam się jakby to działało gdyby był pakiet Unlimited - tyle co się dowiedziałem że w planie Unlimited dostaje się 250 GB co miesiąc właśnie na ten cel żeby wysyłać innym
  • Odpowiedz
✨️ Czy Orange wcisnęło mi prędkość internetu, której nie wykorzystam?
Zakładają na moim osiedlu światłowód. Zgłosiło się Orange z ofertą i wziąłem najszybszy możliwy internet, czyli 2 Gb/s. Dostałem już do podpisania umowę, ale wszedłem jeszcze na internet.gov.pl i dla tej inwestycji dla mojego adresu widzę: "maksymalna przepustowość (downlink): 1000 Mb/s".

Na ile ta strona jest wiarygodna? Czyżby Orange wcisnęło mi prędkość, której nie wykorzystam? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#internet #
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@modzelem: ukraiński esim bez rejestracji zazwyczaj bije na głowę wszystkie oferty polskie - lifecell.ua

Swoją drogą niezłe kuriozum, mają tam wojnę, mnóstwo szpiegów, przestępców, ale rejestracją kart sim nikt się nie przejmuje. A u nas jak za komuny.
  • Odpowiedz
Eh jak żyć... Mam nowy internet od #orange 2Gbps, ale na testach po Wifi wyciągałem max. 600-700Mbps. Aha! Moja obecna karta sieciowa nie obsługiwała WiFi 6E, więc kupiłem nową, która obsługuje. Zamontowana, ale dlaczego nadal wyciąga max 800Mbps? Aha, 5GHz obsługuje tylko 1Gbps, a 6GHz ponad 2Gbps. No dobra, ale router (Funbox 10) posiada 6GHz więc o co chodzi. Dopiero po dalszym researchu trafiłem na info, że Windows 10 nie
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach