Kto opłaca ubezpieczenie OC po śmierci właściciela?
Czy do banku można napisać żeby zrobił przelew na opłatę do terminu z umowy z konta zmarłego zanim będzie spadkowe postępowanie?
Zmarły miał na 2 raty podzielone.
#ubezpieczenie #oc #bankowosc #prawo
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@100x: osoba która dziedziczy samochód, jeśli postepowanie spadkowe nadal trwa a sie kończy OC to solidarnie powinni ponieść te koszta wszyscy potencjalni spadkowicze, a wtedy rozliczyć się jak będzie wadomo komu przypadło auto
coś Ty- Bank nie może tak sobie wysłać przelewu lol
  • Odpowiedz
Jak ktoś przetarł mi auto na parkingu i nie mam póki co danych sprawcy to zgłaszać teraz szkodę czy dopiero jakbym ewentualnie uzyskał te dane? Co z wgnieceniami do tego czasu?
Mam sobie sam naprawić a potem ewentualnie na podstawie zdjęć odzyskiwać ze szkody pieniądze?
Nie mam AC, tylko OC samo niestety
to nawiązanie do poprzedniego wpisu w sumie
#kiciochpyta #ubezpieczenia #oc
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@sberatel: po prostu nie wiem czy mam sobie zrobić auto za swoje czy czekać z naprawą do momentu aż przyjdzie zawiadomienie o wyniku sprawy z policji
  • Odpowiedz
Siemka, w piątek tydzień temu miałem nieprzyjemną kolizję z Panem mającym ubezpieczenie w link4. Dostałem od nich we wtorek samochod zastępczy. Wczoraj był rzeczoznawca i dzisiaj dostałem smsa że będą się kontaktować w sprawie wyceny. Dzisiaj mam zamiar kupić nowy samochód, gdyż z tamtego za dużo nie zostało. I teraz mam pytanie czy gdy kupie dzisiaj samochod to czy musze im oddawać zastępczy?
#ubezpieczenia #ubezpieczenie #kolizja
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jadalny_kasztan: z autem nie, ale przez błąd geodety, który złe policzył ziemie rolna(kwestia 1-2m2 przy 5 hektarach) mama nie dostała dotacji i musiała kilka miesięcy wyjaśniać sprawę. Ja rok temu zanosiłem kwitek o wyrównanie wynagrodzenia za szkolenia wojskowe do gminy. Miałem mieć kwitek potwierdzający wypłatę. Na nim było napisane, ze moja srednia wypłata z 3 ostatnich miesięcy to 9570zl brutto i dostalem 100zl wyrownania(taki przykładowo zaniosłem do banku jak staralem
  • Odpowiedz
Jak wyglądają oględziny rzeczoznawcy? Miałem stłuczkę, jestem umówiony na jutro. Na pierwszy rzut oka jest pare wgnieceń i zadrapań jednak resztę widać dopiero na podnośniku jak się zdejmie tylny zderzak i nadkola. Oczywiście wszystko wpisałem w zgłoszeniu jednak jestem ciekaw jak rzeczoznawca zweryfikuje takie uszkodzenia?

#oc #ubezpieczenia #motoryzacja #samochody #pytanie
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bryto23: wygląda, tak że jeszcze zanim podejdzie do auta to mu powiedz, że się nie zgadzasz i będziesz się odwoływał

a jak nie będzie Cię przy tym, to już sobie załatw swojego rzeczoznawcę

będzie szybciej i unikniesz następnego wpisu, o tym kiepsko rzeczoznawca wycenił Ci szkody :)
  • Odpowiedz
Mirki, miałem wypadek z winy babki, całka z jej ubezpieczenia oc oczywiscie, bardzo mało do tego co jest aktualnie na olx i oczywiscie bujam sie teraz z grakiem, w dodatku minał wlasnie miesiac wiec dostalem od nich juz wyplate z ich wyliczenia. Dzownilem na infolinie i trzeba składać odwołania, ale jak do tego podejsc? Dzwonilem do rzeczoznawcy jednego z warszawy i w sumie mówi ze on nie chce tego brać bo według
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Oczywiście, że mało bo wyliczają wartość pojazdu na podstawie systemu a nie aktualnych ofert rynkowych.

Najlepiej zacznij od rozmowy że swoim agentem ubezpieczeniowym.

Mi też zrobili całkę miesiąc temu, wypłacili 50% rynkowej wartości pojazdu i 10% wartości fotelika dziecięcego w dodatku nie tego którego zgłaszałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@PozorVlak: To tak nie działa, temat OC firmy to dość skomplikowany temat i lepiej żeby podszedł do jakiegoś agenta który mu to ogarnie, bo samo ubezpieczenie OC go nie zabezpieczy, do tego musi dokupić odpowiednie klauzule (np klauzula szkód wyrządzonych w mieniu przekazanym w celu naprawy/obróbki lub innej czynności - co ważne każda firma inaczej nazywa te klauzule, do tego bym dodał klauzulę szkód w rzeczach przechowywanych pod dozorem lub
  • Odpowiedz
ehh Mirasy. #pzu uznało moje auto z USA jako szkodę całkowitą po zderzeniu z sarną #autocasco
Focusa (2017 SEL 2.0 162KM, 90k km przebiegu) sprowadziłem 8 miesięcy temu, a od 6 miesięcy aktywnie go użytkowałem. Wartość pojazdu w ubezpieczeniu ustalono na 45k PLN (w Eurotaxie i Info-Expert nie było dokładnie tego silnika i wyposażenia, więc porównano go do 'podobnej' wersji w EU).

Mam problem. Próbują mi wcisnąć całkę. To kosztorys
deyum - ehh Mirasy. #pzu uznało moje auto z USA jako szkodę całkowitą po zderzeniu z ...

źródło: ff17

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@de_yum: Tak. Ja 3 szkody załatwiałem i jest tak, że pierwsza reklamacja + parę maili leci do likwidatora, która coś tam zmieni ale nie wiele może. Jak kolejna reklamacje pójdzie do działu reklamacji to dopiero tam mogą coś więcej.

Ja miałem rozwalonego 1.5 miesięcznego i30N. PZU OC mi chciało go naprawiać przez wymianę przodu drzwi pasów itd za 79.5% wartości. Musiałem się chwilę pokłócić dlaczego co oni o----------ą, bo mogłem
  • Odpowiedz
#ubezpieczenia #nieruchomosci #oc
Mieszkanie na parterze w końcowym etapie wykonczenia zostało zalane przez sąsiada z piętra wyżej, woda prawdopodobnie rozlała się pod posadzka i wyszła wilgoć od dołu na części ścian. Likwidator w czasie oględzin porobił zdjęcia sprawdził wilgotność ścian i mówił ze zaleca osuszanie. Dostaliśmy decyzje od ubezpieczyciela wraz z wycena oraz od razu przelew na konto, lecz kalkulacja nie zawiera wogole osuszania.
Czy można
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach