Wpis z mikrobloga

Mirki mam pytanie. Zrobił mi się odprysk >2cm ale praktycznie na wprost kierowcy na szybie w wyniku uderzenia kamyczkiem z auta jadącego przedemną. Chciałbym szkodę zlikwidować z AC. Ubezpeczalnia (Uniqa) wyceniła naprawę na jakieś 250zł podczas gdy wymiana szyby w ASO to 4300zł. Nie wyobrażam sobie że będzie ślad na środku szyby po naprawie. Mam pakiet AC z naprawami szkód w ASO. Olać tę wycenę i dać do ASO żeby zajmowali się szkodą? W Kosztorysie gość z ubezpieczenia wpisał że można to naprawić bo odprysk jest mniejszy niż 2cm.

#ac #oc #ubezpieczenia #kiciochpyta #samochody #uniqa
  • 3
  • Odpowiedz
@jajcek taki odprysk robisz z własnej kieszeni za 150 - 250zł. Jak zrobisz z AC to będziesz miał utrate zniżek a to nie warte przy tak niskiej szkodzie. Z kolei jeśli chodzi o wymiane szyby to faktycznie sam odprysk sie naprawia. ASO zrobi dopiero wtedy, kiedy ubezpieczyciel zaakceptuje ich wycene. Jeśli nie zaakceptuje to wtedy jesteś w tej sytuacji co teraz. ASO nie jest ponad ubezpieczycielem i nie zrobią nic, pókim nie
  • Odpowiedz
  • 0
@Zarzutkkake: @WirtualView Dzięki za odpowiedź. No tak wszystko fajnie i normalnie robiłbym to sam, ale jeżeli pęknie szyba w czasie naprawy to będę musiał wypłacić 4500 za nową. Byłem w Autoglass i powiedzieli mi to samo, szyba do naprawy ale jak pęknie to muszą zapłacić 2400zł za NordGlass czyli szybę o dużo gorszej jakości. Mam Forda z ogrzewaną szybą i czujnikami.
  • Odpowiedz