Wpis z mikrobloga

Siema, miałem ostatnio stłuczkę, wczoraj przyjechał rzecznoznawca, a wieczorem dostałem wycenę. Wg nich pojazd wart 11k, wrak 6.5 więc do wypłaty 4.5. Wartość naprawy ocenili na 15k. O ile wartość pojazdu jest moim zdaniem dobrze oceniona bo to Alfa Romeo 159 2007 to kwotę odszkodowania zdecydowanie uważam za niską. Jak to mirasy pociągnąc dalej? Może oddać na jakiś warsztat, który by wystawił fakturę na naprawę poniżej tych 11k i im to odesłać? Samochód chcę naprawiać bo w tym roku włożone prawie 5k, nowe opony no i sentyment.

#oc #odszkodowanie #szkodacalkowita
  • 7
  • Odpowiedz
@Lansky92: Jak z OC sprawcy to sprawa jest dużo prostsza - oczywiście jeśli zależy Ci na naprawie auta a niekoniecznie "zarobieniu" przy tej okazji.
Oddajesz sprawę do ASO i niech dalej oni się pałują z ubezpieczycielem.
Generalnie to najlepsza opcja jeśli chcesz przywrócić auto do stanu sprzed kolizji - bo tak im każe prawo.
Do tego bierzesz auto zastępcze na czas naprawy (tez na koszt OC) co może znacznie przyspieszyć proces
  • Odpowiedz
moim zdaniem dobrze oceniona bo to Alfa Romeo 159 2007 to kwotę odszkodowania zdecydowanie uważam za niską. Jak to mirasy po


@Lansky92: wstaw do aso i niech #!$%@? złamane płacą. ubezpieczalnie to rak. ja tak zrobiłem własnie #!$%@? uniqua która mi chciała dać 2k za naprawę. zawiozłem do aso i teraz #!$%@? zapłacą 10k. podpisujesz z nimi cesję roszczenia szkód i bajo.
  • Odpowiedz