Prawda o kotach! #koty #kot #dokument #kocur #oc #youtube #heheszki
Wszystko
Najnowsze
Archiwum

blekitny_orzel
- 1

konto usunięte
- 0
@blekitny_orzel: sorry ale nie. Tam się nic nie dzieje.

blekitny_orzel
- 0
@solo_ta: to bardziej film artystyczny niż akcji :)
Dwa pytania odnośnie ubezpieczeń mam Mireczki:
1. Dostałem pierwszą wycenę 900zl brutto(tyle dostanę czy jak?), całkiem spoko, bo zrobię to spokojnie za 300-400zł, pytanie czy jak się człowiek odwoła to rzucą więcej cebuli ??
2. Axa przejęła Liberty Direct, czy w związku z tym można wypowiedzieć przedwcześnie umowę ??
#ubezpieczenia #oc #motoryzacja #samochody
1. Dostałem pierwszą wycenę 900zl brutto(tyle dostanę czy jak?), całkiem spoko, bo zrobię to spokojnie za 300-400zł, pytanie czy jak się człowiek odwoła to rzucą więcej cebuli ??
2. Axa przejęła Liberty Direct, czy w związku z tym można wypowiedzieć przedwcześnie umowę ??
#ubezpieczenia #oc #motoryzacja #samochody
@Kejran:
1. Jak będziesz w stanie przedstawić wycenę (z ASO lub jakiegokolwiek porządnego warsztatu) na sumę wyższą niż 900 zł to rzucą więcej cebuli. Jest tylko pytanie w jakim stanie technicznym było/jest Twoje auto. Jak firmie uda się udowodnić, że np. naprawa w ASO na ich częściach jakoś moooocno zwiększy jego wartość to mogą odmówić.
2. Nie masz podstawy żeby to zrobić. Twoja umowa nie ulega żadnej zmianie aż do
1. Jak będziesz w stanie przedstawić wycenę (z ASO lub jakiegokolwiek porządnego warsztatu) na sumę wyższą niż 900 zł to rzucą więcej cebuli. Jest tylko pytanie w jakim stanie technicznym było/jest Twoje auto. Jak firmie uda się udowodnić, że np. naprawa w ASO na ich częściach jakoś moooocno zwiększy jego wartość to mogą odmówić.
2. Nie masz podstawy żeby to zrobić. Twoja umowa nie ulega żadnej zmianie aż do
@Kejran: Kolego odwołuj się od wyceny, bo po kwocie widzę, że zrobili standardowe przycięcie w pręta. W odwołaniu dajesz kosztorys z warsztatu w oparciu o normalne części oryginalne, bo jak znam życie to ubezpieczalnia policzyła najgorsze zamienniki, jakie się dało (często w cenie, w której nie da się kupić takiej części). Zawsze możesz rzeczoznawce wziąć.
@kawazrana podaj podstawę prawną, na podstawie której ubezpieczalnia ma prawo żądać oględzin ponaprawczych? Poszkodowany
@kawazrana podaj podstawę prawną, na podstawie której ubezpieczalnia ma prawo żądać oględzin ponaprawczych? Poszkodowany
- 1
- 1
Jak napisać wypowiedzenie umowy OC, a przede wszystkim AC. Mogę to zrobić odręcznie czy są jakieś druki bo jeżeli o AC chodzi to nie wiem czy to się automatycznie przedłuża czy automatycznie wygasa. Ubezpieczenie w Liberty jak to ma znaczenie. @mfind pomożesz? #motoryzacja #ubezpieczenia #oc
- 2
@Rokoko87: Co do OC to najlepiej zrobić to na gotowym druku :) Łap tutaj nasz druk wypowiedzenia: https://www.mfind.pl/akademia/wp-content/uploads/2015/01/wypowiedzenie-umowy-oc.pdf
Natomiast AC nie ma potrzeby wypowiadać ponieważ ono samodzielnie wygasa po okresie umowy i nie przedłuża się z automatu :)
Natomiast AC nie ma potrzeby wypowiadać ponieważ ono samodzielnie wygasa po okresie umowy i nie przedłuża się z automatu :)
- 1
@mfind: Piękne dzięki mfind!
Jakie ubezpieczenie OC w dg (firma it) polecacie? Głównie produkcja oprogramowania. Czy może w ogóle nie potrzebne?
#ubezpieczenia #ubezpieczenie #programowanie #dzialalnoscgospodarcza #it #oc
#ubezpieczenia #ubezpieczenie #programowanie #dzialalnoscgospodarcza #it #oc
- 16
Głównie produkcja oprogramowania.
@KwasowyProktolog10kJava: i co chcesz ubezpieczyc? Nieprzechodzące testy jednostkowe?
@KwasowyProktolog10kJava: Polecam dobra umowe.
@M4ks: Jak to co chce ubezpieczac? Swoje bledy. Chyba nie masz pojecia na jakie straty moze narazic firme jakis blad.
@M4ks: Jak to co chce ubezpieczac? Swoje bledy. Chyba nie masz pojecia na jakie straty moze narazic firme jakis blad.
#oc #ac #ubezpieczenia #ubezpieczenie #prasa #prawo #humorbranzowy
Wiele osób ostatnimi czasy szuka powodów cen podwyżek ubezpieczeń obowiązkowych w internecie, prasie itp. Nie zawsze osoba, która pisze artykuł na ten temat jest kompetentna... tu mamy piękny przykład jak można narobić sobie problemów wspomagając się artykułem w internecie :)
wyjaśnienie dla osób, które nie wiedzą o co chodzi:
Nie
Wiele osób ostatnimi czasy szuka powodów cen podwyżek ubezpieczeń obowiązkowych w internecie, prasie itp. Nie zawsze osoba, która pisze artykuł na ten temat jest kompetentna... tu mamy piękny przykład jak można narobić sobie problemów wspomagając się artykułem w internecie :)
wyjaśnienie dla osób, które nie wiedzą o co chodzi:
Nie
źródło: comment_8YO5sxY5OP87NGF0Bz2r1nSLaZK4eHXu.jpg
PobierzWitajcie Mirabelki i Mirki
Chcę się poradzić odnośnie ubezpieczenia AC.
Moja Mama swoim samochodem niedawno ruszając z pod domu uderzyła w wystający element i uszkodziła zderzak (wgniecenia z lewej strony z pęknięciem, lokalny lakiernik wycenił naprawę na 600zł). Dzisiaj cofając w miejscu pracy wybiła szybę w tylnej klapie bagażnika. Ma ubezpieczenie OC+AC w Link4. Czy opłaca się całość naprawiać z ubezpieczenia?
Matula
Chcę się poradzić odnośnie ubezpieczenia AC.
Moja Mama swoim samochodem niedawno ruszając z pod domu uderzyła w wystający element i uszkodziła zderzak (wgniecenia z lewej strony z pęknięciem, lokalny lakiernik wycenił naprawę na 600zł). Dzisiaj cofając w miejscu pracy wybiła szybę w tylnej klapie bagażnika. Ma ubezpieczenie OC+AC w Link4. Czy opłaca się całość naprawiać z ubezpieczenia?
Matula
@Pasiasty29: to trzeba usiąść i przekalkulować, naprawa a zniżki
kto ma lepiej wiedzieć czy wam się to opłaca czy nie, rozbrajacie mnie
kto ma lepiej wiedzieć czy wam się to opłaca czy nie, rozbrajacie mnie
Mirki, orientujecie się, jaka polska ubezpieczalnia honoruje bezszkodowe lata jazdy w UK? Niespełna dwa lata użytkowałem Merivę w Szkocji, teraz chcę kupić ubezpieczenie na swoje autko w PL i zastanawiam się czy ktokolwiek będzie respektował z tzw. "No claim bonus" z UK. Z góry dzięki za pomoc.
#oc #ubezpieczenie #uk
#oc #ubezpieczenie #uk
@mariuszzdg jak masz historię bezszkodowej jazdy z UK i przetłumaczysz to na polski to w kilku firmach da się to przenieść. Jeżeli chcesz Mireczku to mogę Ci policzyć składkę w kilku firmach, jak coś to pisz na priv
@mariuszzdg: Stosunkowo niedawno mojemu klientowi na podstawie przetłumaczonych papierów z UK np. Proama zgodziła się uhonorować bezszkodowy przebieg.
- 1
Miraski, ja w sprawie galopującego #oc
Mam Opla ( ͡° ͜ʖ ͡°) z 2002, 2.2 benzynka, chciałem poczuć się dorosły, więc kupiłem na siebie, żadnych więc zniżek po tacie itd., autko zarejestrowane we Wrocławiu.
W zeszłym roku 1147 w AVIVA w tym roku 1820. Jak to zobaczyłem to najpierw się zesrałem, a jak już się po tym podmyłem to postanowiłem napisać z zapytaniem do wypokowych ekspertów - co począć?
Widzę takie opcje:
Mam Opla ( ͡° ͜ʖ ͡°) z 2002, 2.2 benzynka, chciałem poczuć się dorosły, więc kupiłem na siebie, żadnych więc zniżek po tacie itd., autko zarejestrowane we Wrocławiu.
W zeszłym roku 1147 w AVIVA w tym roku 1820. Jak to zobaczyłem to najpierw się zesrałem, a jak już się po tym podmyłem to postanowiłem napisać z zapytaniem do wypokowych ekspertów - co począć?
Widzę takie opcje:
- 0
@j2416513: Co w tym nielegalnego? ;)
@sitta_europaea: Za wczasu możesz się odezwać na priv to postaramy się znaleźć taką składkę, aby Cię serce i portfel nie bolał :)
@DaneOsobowe: Dzięki za zawołanie :)
@vvit0: W Twoim wypadku przede wszystkim rejestracja z rodzicem zameldowanym poza Wrocławiem będzie miała ogromny wpływ na składkę, ale widzę, że już wysłałeś priv to szczegóły napiszę już tam :)
@sitta_europaea: Za wczasu możesz się odezwać na priv to postaramy się znaleźć taką składkę, aby Cię serce i portfel nie bolał :)
@DaneOsobowe: Dzięki za zawołanie :)
@vvit0: W Twoim wypadku przede wszystkim rejestracja z rodzicem zameldowanym poza Wrocławiem będzie miała ogromny wpływ na składkę, ale widzę, że już wysłałeś priv to szczegóły napiszę już tam :)
776
Poszaleli! 120 proc. więcej za OC i AC - #Ubezpieczenia #kierowcy

Sprawdziliśmy dokładnie, jak zmieniły się w ciągu roku ceny ubezpieczeń. To jest chore
z- 368
- #
- #
- #
- #
#oc
Jak teraz łodzi kierowcy maja płacić po kilka tysięcy za OC, to zacznie się opłacać jazda na czarno i liczenie na łut szczęścia, bo kara za brak OC to 3700zł na rok.
Jak teraz łodzi kierowcy maja płacić po kilka tysięcy za OC, to zacznie się opłacać jazda na czarno i liczenie na łut szczęścia, bo kara za brak OC to 3700zł na rok.
konto usunięte via iOS
- 0
@Felonious_Gru: a ja sie zawsze z Ac ubezpieczam, kosmos
- 1
@Felonious_Gru: a jeszcze gorzej jak się kogoś potrąci ;)
- 1
Mirki, jak to jest z tym drożejącym OC samochodowym? Czytałem właśnie art, że KNF zakazała zaniżania odszkodowań? To teraz zakup OC będzie jak chodzenie po polu minowym? Zastanawia mnie jak będzie z konkurencją- czy da się coś wybrać taniego a pewnego jeśli chodzi o rekompensatę. Chyba niedługo będzie tu jak w UK skoro tak- niektóre auta będą tanie w zakupie bo będą miały drogie OC :/ #ubezpieczenia #oc
@ludzik: mam wrażenie,że nie wiesz czego chciałbyś się dowiedzieć :D
- 0
@ludzik: Ciebie jako kupującego nie interesuje jakość likwidacji szkody, ponieważ jest ono wypłacane poszkodowanym przez Ciebie. Druga sprawa to fakt, że nawet najdrożsi ubezpieczyciele różnie wypłacają odszkodowania, także kierowanie się sumieniem tutaj niewiele też da ;)
- 2
Dzisiaj przy wyjeździe z pracy chłopaczek stuknął mi w tył samochodu, szkody niewielkie, nieduże pęknięcie i kilka rys, nie mieliśmy na czym spisać oświadczenia, dlatego wziąłem sobie tylko dane polisy OC i numer telefonu i umówiłem się z nim, że jutro spiszemy oświadczenie, bo pracuje w tym samym zakładzie. Dodam że mam nagranie z wideorejestratora co prawda z przodu ale widać szarpnięcie przy uderzeniu i następnie nas rozmawiających o zdarzeniu.
Mam pytanie
Mam pytanie
@Ksiunc: mogą
Można normalnie ściągnąć policje po fakcie i przeprowadzić normalne dochodzenie.
- 1
Od 9 lat jestem współwłaścicielem samochodu, główny właściciel pojazdu jak go ubezpieczał to zawsze podawał moje dane jako współwłaściciela. Teraz sam swój samochód chcę ubezpieczyć i po weryfikacji w UFG wychodzi że nigdy nie miałem na siebie samochodu ubezpieczonego - nie ma zniżek... Błąd systemu czy przez te 9 lat samochód był błędnie ubezpieczany i rzeczywiście nie ma zniżek?
#ubezpieczenia #oc @mfind
#ubezpieczenia #oc @mfind
- 1
@dzyndzla: Nawet jak nie kupisz to pomożemy Mireczku :)
W takich formalnościach to większość załatwiasz sam (rejestracja itp), ale możemy Cię pokierować, no i wszystko co się tyczy już obsługi ubezpieczenia to bez problemu ogarniamy :) Także w razie czego dawaj na priv i będziemy działać!
W takich formalnościach to większość załatwiasz sam (rejestracja itp), ale możemy Cię pokierować, no i wszystko co się tyczy już obsługi ubezpieczenia to bez problemu ogarniamy :) Także w razie czego dawaj na priv i będziemy działać!
- 1
@mfind: super! Kupię, co by się odwdzięczyć. A jak wrócę z roboty, to opiszę na PW jaka jest sytuacja i co chciałbym zrobić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#oc #motoryzacja witam mirkow. Chciałem kontynuować wątek http://www.wykop.pl/wpis/20162419
Dostałem wycenę od rzeczoznawcy, oczywiście zanizona na zammienikach, jak walczyć o uczciwa wycenę? Czy jest jakaś firma która pomoże w walce jednocześnie nie biorąc 50% prowizji. Dodam tylko że cena zderzaka w ASO to 2400 listwy ozdobnej 900, dokładka zderzaka 400 oraz hak 1300... Co robić dalej
Dostałem wycenę od rzeczoznawcy, oczywiście zanizona na zammienikach, jak walczyć o uczciwa wycenę? Czy jest jakaś firma która pomoże w walce jednocześnie nie biorąc 50% prowizji. Dodam tylko że cena zderzaka w ASO to 2400 listwy ozdobnej 900, dokładka zderzaka 400 oraz hak 1300... Co robić dalej
źródło: comment_61QC5OW7AEEd1MPcKVlYuXUtPU8wfkyJ.jpg
Pobierz- 3
@golden87: Przede wszystkim ubezpieczyciel nie może stosować żadnych potrąceń, amortyzacji itp w wycenie odszkodowania z OC, ale nie ma też obowiązku naprawiać samochodu na oryginalnych częściach jeśli samochód jest starszy (chyba, że był serwisowany w ASO do tej pory, zawsze na oryginalnych częściach i jest to udokumentowane). Jednak części użyte do naprawy powinny być nowej, wysokiej jakości zamiennikami.
Kolejna sprawa to ubezpieczyciel powinien zastosować stawkę za roboczogodzinę taka jest średnia
Kolejna sprawa to ubezpieczyciel powinien zastosować stawkę za roboczogodzinę taka jest średnia
- 2
1001
Kierowców nie stać na polisę OC

Po raz pierwszy w historii polskiego rynku ceny polis komunikacyjnych są tak wysokie, że części klientów nie stać na ich zakup.
z- 829
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 2
Mirki czy staż ubezpieczenia OC nalicza się bez względu na rodzaj pojazdu? Dla przykładu, mam 5 lat bezszkodowo OC na motocykl, a teraz chciałem kupić samochód. Czy mam szanse na jakieś zniżki?
#ubezpieczenia #oc #samochody
#ubezpieczenia #oc #samochody
@pokey: przy 5-letniej bezszkodowej historii ubezpieczeniowej w wiekszosci towarzystw masz juz pelne znizki :) jak chcesz, to moge przeliczyc skladke w kilkunastu towarzystwach, zapraszam na pw
- 0
@pokey: Zależy jaka firma Mireczku. Jeśli moto poniżej 125cm praktycznie nikt nie uwzględni tak zebranych zniżek przy ubezpieczeniu samochodu.
533
OC zdrożeje nawet o 40 proc.

Fatalne wieści dla kierowców. Ostatnie miesiące przyniosły drastyczne podwyżki OC. Jednak eksperci nie mają wątpliwości - ceny wciąż będą rosły. W przyszłym roku za polisy możemy zapłacić prawie o połowę więcej niż dzisiaj - informuje "Fakt" w swoim poniedziałkowym wydaniu.
z- 406
- #
- #
- #
- #
- #
- #



















