Dwa pytania odnośnie ubezpieczeń mam Mireczki:
1. Dostałem pierwszą wycenę 900zl brutto(tyle dostanę czy jak?), całkiem spoko, bo zrobię to spokojnie za 300-400zł, pytanie czy jak się człowiek odwoła to rzucą więcej cebuli ??

2. Axa przejęła Liberty Direct, czy w związku z tym można wypowiedzieć przedwcześnie umowę ??

#ubezpieczenia #oc #motoryzacja #samochody
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kejran:
1. Jak będziesz w stanie przedstawić wycenę (z ASO lub jakiegokolwiek porządnego warsztatu) na sumę wyższą niż 900 zł to rzucą więcej cebuli. Jest tylko pytanie w jakim stanie technicznym było/jest Twoje auto. Jak firmie uda się udowodnić, że np. naprawa w ASO na ich częściach jakoś moooocno zwiększy jego wartość to mogą odmówić.

2. Nie masz podstawy żeby to zrobić. Twoja umowa nie ulega żadnej zmianie aż do
  • Odpowiedz
@Kejran: Kolego odwołuj się od wyceny, bo po kwocie widzę, że zrobili standardowe przycięcie w pręta. W odwołaniu dajesz kosztorys z warsztatu w oparciu o normalne części oryginalne, bo jak znam życie to ubezpieczalnia policzyła najgorsze zamienniki, jakie się dało (często w cenie, w której nie da się kupić takiej części). Zawsze możesz rzeczoznawce wziąć.

@kawazrana podaj podstawę prawną, na podstawie której ubezpieczalnia ma prawo żądać oględzin ponaprawczych? Poszkodowany
  • Odpowiedz
#oc #zalesie #proama

ich chyba p------o,
proama zniżki 70%, nigdy nie miałem szkody
i podwyżka 56% za OC
z 290 PLN na 450 PLN, no wuj mnie dziś strzeli
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jazuu: Paaanie jak za późno ( ͡° ͜ʖ ͡°) O ile jeszcze nie wykupiłeś tamtego to do 3.11 można wszystko na spokojnie ogarniać (do wtedy można wypowiedzieć umowę) :)
  • Odpowiedz
Jak napisać wypowiedzenie umowy OC, a przede wszystkim AC. Mogę to zrobić odręcznie czy są jakieś druki bo jeżeli o AC chodzi to nie wiem czy to się automatycznie przedłuża czy automatycznie wygasa. Ubezpieczenie w Liberty jak to ma znaczenie. @mfind pomożesz? #motoryzacja #ubezpieczenia #oc
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#oc #ac #ubezpieczenia #ubezpieczenie #prasa #prawo #humorbranzowy

Wiele osób ostatnimi czasy szuka powodów cen podwyżek ubezpieczeń obowiązkowych w internecie, prasie itp. Nie zawsze osoba, która pisze artykuł na ten temat jest kompetentna... tu mamy piękny przykład jak można narobić sobie problemów wspomagając się artykułem w internecie :)

wyjaśnienie dla osób, które nie wiedzą o co chodzi:

Nie
fromasz56 - #oc #ac #ubezpieczenia #ubezpieczenie #prasa #prawo #humorbranzowy 

Wi...

źródło: comment_8YO5sxY5OP87NGF0Bz2r1nSLaZK4eHXu.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Witajcie Mirabelki i Mirki

Chcę się poradzić odnośnie ubezpieczenia AC.

Moja Mama swoim samochodem niedawno ruszając z pod domu uderzyła w wystający element i uszkodziła zderzak (wgniecenia z lewej strony z pęknięciem, lokalny lakiernik wycenił naprawę na 600zł). Dzisiaj cofając w miejscu pracy wybiła szybę w tylnej klapie bagażnika. Ma ubezpieczenie OC+AC w Link4. Czy opłaca się całość naprawiać z ubezpieczenia?

Matula
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, orientujecie się, jaka polska ubezpieczalnia honoruje bezszkodowe lata jazdy w UK? Niespełna dwa lata użytkowałem Merivę w Szkocji, teraz chcę kupić ubezpieczenie na swoje autko w PL i zastanawiam się czy ktokolwiek będzie respektował z tzw. "No claim bonus" z UK. Z góry dzięki za pomoc.

#oc #ubezpieczenie #uk
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mariuszzdg jak masz historię bezszkodowej jazdy z UK i przetłumaczysz to na polski to w kilku firmach da się to przenieść. Jeżeli chcesz Mireczku to mogę Ci policzyć składkę w kilku firmach, jak coś to pisz na priv
  • Odpowiedz
Miraski, ja w sprawie galopującego #oc
Mam Opla ( ͡° ͜ʖ ͡°) z 2002, 2.2 benzynka, chciałem poczuć się dorosły, więc kupiłem na siebie, żadnych więc zniżek po tacie itd., autko zarejestrowane we Wrocławiu.
W zeszłym roku 1147 w AVIVA w tym roku 1820. Jak to zobaczyłem to najpierw się zesrałem, a jak już się po tym podmyłem to postanowiłem napisać z zapytaniem do wypokowych ekspertów - co począć?

Widzę takie opcje:
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@j2416513: Co w tym nielegalnego? ;)
@sitta_europaea: Za wczasu możesz się odezwać na priv to postaramy się znaleźć taką składkę, aby Cię serce i portfel nie bolał :)
@DaneOsobowe: Dzięki za zawołanie :)
@vvit0: W Twoim wypadku przede wszystkim rejestracja z rodzicem zameldowanym poza Wrocławiem będzie miała ogromny wpływ na składkę, ale widzę, że już wysłałeś priv to szczegóły napiszę już tam :)
  • Odpowiedz
#oc
Jak teraz łodzi kierowcy maja płacić po kilka tysięcy za OC, to zacznie się opłacać jazda na czarno i liczenie na łut szczęścia, bo kara za brak OC to 3700zł na rok.

  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, jak to jest z tym drożejącym OC samochodowym? Czytałem właśnie art, że KNF zakazała zaniżania odszkodowań? To teraz zakup OC będzie jak chodzenie po polu minowym? Zastanawia mnie jak będzie z konkurencją- czy da się coś wybrać taniego a pewnego jeśli chodzi o rekompensatę. Chyba niedługo będzie tu jak w UK skoro tak- niektóre auta będą tanie w zakupie bo będą miały drogie OC :/ #ubezpieczenia #oc
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ludzik: Ciebie jako kupującego nie interesuje jakość likwidacji szkody, ponieważ jest ono wypłacane poszkodowanym przez Ciebie. Druga sprawa to fakt, że nawet najdrożsi ubezpieczyciele różnie wypłacają odszkodowania, także kierowanie się sumieniem tutaj niewiele też da ;)
  • Odpowiedz
Dzisiaj przy wyjeździe z pracy chłopaczek stuknął mi w tył samochodu, szkody niewielkie, nieduże pęknięcie i kilka rys, nie mieliśmy na czym spisać oświadczenia, dlatego wziąłem sobie tylko dane polisy OC i numer telefonu i umówiłem się z nim, że jutro spiszemy oświadczenie, bo pracuje w tym samym zakładzie. Dodam że mam nagranie z wideorejestratora co prawda z przodu ale widać szarpnięcie przy uderzeniu i następnie nas rozmawiających o zdarzeniu.

Mam pytanie
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Od 9 lat jestem współwłaścicielem samochodu, główny właściciel pojazdu jak go ubezpieczał to zawsze podawał moje dane jako współwłaściciela. Teraz sam swój samochód chcę ubezpieczyć i po weryfikacji w UFG wychodzi że nigdy nie miałem na siebie samochodu ubezpieczonego - nie ma zniżek... Błąd systemu czy przez te 9 lat samochód był błędnie ubezpieczany i rzeczywiście nie ma zniżek?
#ubezpieczenia #oc @mfind
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dzyndzla: Nawet jak nie kupisz to pomożemy Mireczku :)


W takich formalnościach to większość załatwiasz sam (rejestracja itp), ale możemy Cię pokierować, no i wszystko co się tyczy już obsługi ubezpieczenia to bez problemu ogarniamy :) Także w razie czego dawaj na priv i będziemy działać!
  • Odpowiedz
#oc #motoryzacja witam mirkow. Chciałem kontynuować wątek http://www.wykop.pl/wpis/20162419

Dostałem wycenę od rzeczoznawcy, oczywiście zanizona na zammienikach, jak walczyć o uczciwa wycenę? Czy jest jakaś firma która pomoże w walce jednocześnie nie biorąc 50% prowizji. Dodam tylko że cena zderzaka w ASO to 2400 listwy ozdobnej 900, dokładka zderzaka 400 oraz hak 1300... Co robić dalej
golden87 - #oc #motoryzacja witam mirkow. Chciałem kontynuować wątek http://www.wykop...

źródło: comment_61QC5OW7AEEd1MPcKVlYuXUtPU8wfkyJ.jpg

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@golden87: Przede wszystkim ubezpieczyciel nie może stosować żadnych potrąceń, amortyzacji itp w wycenie odszkodowania z OC, ale nie ma też obowiązku naprawiać samochodu na oryginalnych częściach jeśli samochód jest starszy (chyba, że był serwisowany w ASO do tej pory, zawsze na oryginalnych częściach i jest to udokumentowane). Jednak części użyte do naprawy powinny być nowej, wysokiej jakości zamiennikami.

Kolejna sprawa to ubezpieczyciel powinien zastosować stawkę za roboczogodzinę taka jest średnia
  • Odpowiedz
@blahkcat: Dzięki, my Ciebie też i czekamy! ()
@golden87: Nie ma sprawy :) To już zależy jak zareaguje RzF, ale generalnie jeśli wkroczy już do akcji to wtedy sprawy szybko się rozwiązują ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Mirki czy staż ubezpieczenia OC nalicza się bez względu na rodzaj pojazdu? Dla przykładu, mam 5 lat bezszkodowo OC na motocykl, a teraz chciałem kupić samochód. Czy mam szanse na jakieś zniżki?
#ubezpieczenia #oc #samochody
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pokey: przy 5-letniej bezszkodowej historii ubezpieczeniowej w wiekszosci towarzystw masz juz pelne znizki :) jak chcesz, to moge przeliczyc skladke w kilkunastu towarzystwach, zapraszam na pw
  • Odpowiedz
@pokey: Zależy jaka firma Mireczku. Jeśli moto poniżej 125cm praktycznie nikt nie uwzględni tak zebranych zniżek przy ubezpieczeniu samochodu.
  • Odpowiedz