Witam, za jakieś 3 tygodnie konczy mi sie oc jak i przegląd, auto na ojca a ja zielony jestem jesli chodzi o zakup OC, poleciby ktoś jakiś dobry kalkulator i trochę w tym pomógł żeby cena nie była kosmiczna?
Autko golf 4 55kw 1998r.
Wiadome najlepiej najtaniej ;D
Pozdrawiam

#oc #ubezpieczenie #ubezpieczenieoc #samochod
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Uwielbiam tych co robią w AXA i innych directach się cieszą, że najtaniej, oj chciałbym mieć kiedyś z wami szkody. Podałbym do sądu o sprawę cywilną, a wtedy Wy sami byście sobie walczyli z AXĄ a bym czekał aż mi zapłacicie z własnej kieszeni. :D
@Daw134 Idź do agenta w swoim mieście a Ci znajdzie coś dobrego, doradzi, pomoże, serio warto sprzedawać swoje dane osobowe w internecie za 50 zł?
  • Odpowiedz
Czy jeśli dostałem wycenę szkody z TU(pierwsza 3000zl, drugą 4500 po oględzinach) to mogę zaproponować im ugodę na 5000zl? Czy nie biorą w ogóle takiej ugody pod uwagę?

#ubezpieczenia #oc #ac #hestia
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, kupilem sobie ubezpieczenie OC. Wcześniej miałem pzu. W związku z tym muszę wypowiedzieć umowę w PZU. Zgodnie z art. 28 st 1? Mogę wysłać to mejlem? gdzieś jeszcze doczytałem, że jeszcze umowa kupna samochodu?
#oc #pzu #ubezpieczenie
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam polisę oc w link4 o numerze XXX4, zaproponowano mi nową o numerze XXX5, lecz mnie ona nie satysfakcjonuje. Aby się automatycznie nie przedłużyła, muszę ją wypowiedzieć. Pytanie tylko którą. Ta z numerem XXX4 chcę żeby dobiegła normalnie końca, a tej XXX5 w sumie jeszcze nie zawarłem...
#link4 #oc #ubezpieczenia
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Takie pytanie mam do #ubezpieczenia #oc #motoryzacja
mam na przykład 2 samochody zarejestroiwane na siebie, mam stłuczkę z bratem któy prowadzi drugi mój pojazd
Auta będą naprawione z OC czy będzie jakiś problem?
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy jeśli spowodowałem szkodę w kolizji samochodowej dwa lata temu, nie mając jeszcze swojego OC, jadąc cudzym samochodem, to przekłada się to na moje stawki OC w tej chwili, kiedy od roku mam już wykupione swoje i jeżdżę na nim bezszkodowo? Wtedy było spisane tylko oświadczenie.
#oc #pytaniedoeksperta
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ubea_pl: Dzięki za odzew!

@Jestem_Tutaj: Pobrałem raport z UFG i nie ma żadnej szkody zarejestrowanej na moje nazwisko. Agent przez telefon mówił też, że to może zależeć od tego, czy była policja na miejscu, czy tylko na oświadczenie pisemne kolizja wyjaśniona.
  • Odpowiedz
Mireczki jak to jest z ubezpieczeniem auta będąc członkiem PZM (Polski Związek Motorowy) ze zniżką 70%. Planuje kupić klasyczne bmw e38 z dość dużym silnikiem. To rzeczywiście tak działa, że wystarczy stara fura (25 lat) i mam ubezpieczenie OC za pół darmo? Czy trzeba spełnić jakieś ściśle określone wymagania?

#motoryzacja #samochody #ubezpieczenie #ubezpieczenia #auto #oc #ac
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@5684379: Tu mowa o zniżce PZU a nie rejestracji na żółte blachy.

@imargam_2137: Musisz być czlonkiem automobilklubu, (podobno niektorzy ubezp ogarniaja bez tego) czyli zaplacic haracz czlonka ~70pln, potem masz karte i okazujesz ja w ubezp, dzieki temu dostajesz dodatkowe 70% znizki, caly myk w tym ze cena bez znizki w pzu jest wyzsza wiec sumarycznie zysk nie jest imponujący. Ja niepotrzebnie odswieżałem opłate członka bo znizka przedluzyla
  • Odpowiedz
W kwietniu zakupiłem samochód. Poprzedni właściciel opłacał w PZU ubezpiecznenie w kwocie 339zł za pół roku. Później samochód kupiłem ja (1 samochód swój, prawo jazdy od 2009r, jestem współwłaścicielem (drugi współwłaściciel ma znizki maksymalne, od 18lat w pzu, zero odszkodowan)). Dzisiaj dostaje pismo z PZU, bo zbliza sie koniec ubezpieczenia i dostaje kwote do zaplaty 929zl xD Czemu tak duzo??
#ubezpieczenia #auto #samochod #samochody
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@krojcol mimo że jest współwłaściciel. Dwa lata temu za 1.9 z 2001r nie mając zniżek i dopisanego współwłaściciela zapłaciłem 1800. Licza się zniżki współwłaściciela i twoje zwyżki.
  • Odpowiedz
#ubezpieczenia #oc #samochody Panowie chciałbym kupić synowi auto i żeby było taniej to będzie na mnie zarejestrowane. I teraz pytanie: jak to zrobić żeby synowi też zniżki leciały a ja w razie jego stłuczki stracił jak najmniej zniżki? Proszę o podpowiedź. Auto muszę kupić i umowę kupna spisać na siebie i syna czy jak? I potem co powiedzieć w ubezpieczalni?
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Moj stary jak mi kupil autko to zaresjestrowal od razu na mnie. Sam zaplacil te pierwsze 2 ubezpieczenia a dalej to moja sprawa. Na takiego pezota 206 pierwsze ubezpieczenie ok 1100 a teraz nadal jako mlody kierowca po 5 latach bezszkodowej jazdy place 750 ziko.samo oc
  • Odpowiedz