Panowie, potrzebne oc & ac. Pierwszy kierowca - właściciel 56lat, zniżki OC 60% AC 50%. Drugi (ja) 10/10% powyżej 25lvl, prawo jazdy ponad rok. Zależy mi na AC, obecnie agent PZU zaoferował 2500, i szukam czegoś tańszego. Jest pole do popisu. Auto 13 letnie, wartość jakieś 15000, zależy mi na ochronie przed kradzieżą i dużymi awariami. #mfind mi zaproponował jakiś wybór, ale w każdym pakiecie czegoś brakuje lub jest za
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kończy mi się ubezpieczenie po poprzednim właścicielu i czas na pierwsze oc w życiu. Jak to załatwić by było jak najtaniej? Polecacie jakąś agencje w #warszawa? Poprzednie OC było w PZU, opłaca się w ogóle tam iść spytać o wycenę czy od razu gdzieś indziej?
#oc #ubezpieczenie #samochody
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, orientuje się ktoś, na co mogę się powołać przy zaniżonej wartości instalacji LPG w wycenie szkody, bo nie mogę nic znaleźć w google na ten temat?
Instalacja była zamontowana 6 dni przed stłuczką, jednak ubezpieczyciel przyjął tylko 70% wartości, mimo, że jest prawie nowa.

#ubezpieczenia #oc #prawo #pytanie
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kupiłem samochód z zawartą polisą OC na okres do lipca przyszłego roku, jednak płatność była podzielona na raty. Pierwsza rata była opłacona jeszcze przez poprzedniego właściciela. Druga rata jest do zapłacenia w październiku. Czy i jak mogę wypowiedzieć obecną polisę z końcem pierwszej raty, ponieważ jak u was policzyłem, to lepiej wziąć mi nowe OC z początkiem okresu obowiązywania od niby-drugiej raty?

Ps. Na waszych porównywarkach wyszło mi 230zł taniej, niż normalnie
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Orbes: Możesz tak zrobić, tylko wyraźnie zaznacz, z którym dniem wypowiadasz, by ubezpieczyciel automatycznie nie wypowiedział od razu z dniem otrzymania rezygnacji.
  • Odpowiedz
@Orbes: A i pamiętaj, że wypowiedzenie koniecznie musi zawierać Twój własnoręczny podpis. Dodatkowo ubezpieczyciel ma prawo zrobić rekalkulację składki i może się okazać, że będzie Ci kazał dopłacić coś za te kilka dni, kiedy zapewniał Ci ochronę. Zastanów się więc, czy nie lepiej już dzisiaj wypowiedzieć to OC i zawrzeć nowe.
  • Odpowiedz
Cześć, mam pytanie do ekspertów. Zezlomowalem swój samochód. Koleś który mi go sprzedal mówił że opłacił OC na 3 miesiące co było sciema i musiałem 100zl ubezpieczalni oddać. Zgłosiłem im również że auto zezlomowalem i rozwiązałem polisę. Teraz pytanie czy jest jakaś kara jeśli nie zgłoszę tego do wydziału komunikacji?
#ubepzieczenie #oc #zlomowiskopl #wydzialkomunikacji #pytanie #pytaniedoeksperta #oplata
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
#oc #prawo #ubezpieczenia #pytanie
Mirki dziś robiłem zakupy w galerii. Po powrocie do domu zauważyłem czerwony lakier na swojej Fieście. Jestem na 99% przekonany, że musiałem porysować auto podczas wyjazdu tyłem z miejsca parkingowego, bo na bank bym wcześniej to zauważył. No i poza tym za mną stał czerwony samochód. Ja po prostu cofnąłem i nic nie poczułem, ani nie słyszałem, bo
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: Na takich parkingach prawie na pewno jest monitoring. Jeśli właściciel tego czerwonego auta sprawdzi monitoring i zgłosi się na policję z Twoimi numerami rejestracyjnymi, policja oraz ubezpieczyciel uznają, że uciekłeś z miejsca kolizji. A w takiej sytuacji sam będziesz musiał pokryć wszystkie szkody (tu więcej o tym: https://ubea.pl/Czym-jest-ucieczka-z-miejsca-wypadku%2Cartykul%2C1095/ ). Lepiej więc pierwszemu zgłosić się na policję.
  • Odpowiedz
#prawo #ubezpieczenia #oc #pytanie #kichopyta
Mirki mam trudny temat, pierwotnie wrzuciłem z anonimwych, ale nie wiem po co, skoro chcę dobrze xD

Robiłem dziś zakupy w galerii, po powrocie zorientowałem się, że na mojej Fieście widać czerwony lakier, z tyłu na błotniku.
Jestem prawie pewien tego, że niechcący zarysowałem komuś auto podczas wyjazdu z parkingu. Wcześniej tego nie widziałem, a to naprawdę rzuciło się oczy...
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Krypton: pójdź zgłosić, że ci chyba ktoś przerysował auto, sprawdzą monitoring, wyjdzie, że to ty, udasz głupiego i przyznasz się do winy XD Swoją drogą żeby ubezpieczyciel zrobił regres to muszą ci udowodnić ucieczkę, a żeby była ucieczka to musi być świadomość spowodowania szkody i jeśli to bardzo mała przycietka to mogłeś nie zauważyć
  • Odpowiedz
Mireczki mam problem. Chcę kupić auto od gościa co ma ubezpiecznie na 30 dni. Problem w tym, że OC się kończy w tą niedziele. Czytałem, że są jakieś kary jak jest przerwa w ubezpieczeniu a w niedziele przecież nic nie załatwię. Ktoś wie jak to rozwiązać?
#oc #ubezpieczenia #motoryzacja
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@Cebulix ubezpieczenie 30-dniowe się nie przedłuża automatycznie. Skoro kończy się w niedzielę, to ubezpiecz w poniedziałek i będzie ok. Auto nie musi być przerejestrowane, żebyś mógł ubezpieczyć na siebie.
  • Odpowiedz
W poniedziałek rejestruję wreszcie swoje pierwsze auto, a raczej kosiarkę z silnikiem 1.1 z Reichu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Może znajdzie się tu ktoś, kto pomógłby w ubezpieczeniu autka, ale nie za miliony monet?( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Rankomat już przerabiałem. Wyszło 776 złociszy za pierwszą rejestrację w PL.

#oc #ubezpieczenia #samochody
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bihu: poproś o kontakt na stronie jakiejś ubezpieczalni, zadzwonią do ciebie z ofertą, powiesz że gdzieś tam wyszło ci tyle i przedstawią ci lepszą ofertę. Ja tak zaoszczędziłem sporo kasy. Oc+ drobne ac wyszło mi mniej niż samo oc z rankomatu a też pierwszy raz ubezpieczałem na siebie.
  • Odpowiedz
mirki tak sprawa, kupiłem samochód od kumpla. Zostało parę miechów OC w PZU to dogadałem się z nim że on im przekaże że już nie ma samochodu a ja przejmuję OC, oczywiście też byłem w PZU i przedstawiłem umowę i sobie zrobili kopię + spisanie danych. Miały do mnie przyjść papiery. I przyszły wczoraj, jeden list. W środku info że nabyłem prawa do OC dla samochodu o numerze rej. XYZ. Tylko moje
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach