Wpis z mikrobloga

Pytanie do ekspertów od #ubezpieczenia #oc #ac . Mam polisę w #link4 chciałem sobie przedłużyć tą polise przez stronę ubezpieczyciela, jest tam taka opcja. Wyszło drogo, drożej niż nowa kalkulacja z takimi, a nawet lepszymi opcjami.
Jeśli zdecyduje sie na nowa polisę to czy muszę wypowiedzieć starą? Nawet gdy to jest ten sam ubezpieczyciel.
Korzysta ktoś z tej promocji naviexpert w link4?

  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@merho: tak. Zdarzają się przypadki że są windykację za drugą połowę w tym samym zakładzie ubezpieczeń. No jedną przedłużona z automatu (jeżeli to jest OC ppm i klient nie wypowiedział) a druga np zawarta przez agenta do którego poszedł klient albo tak jak Ty że sam przez www. Są ZU gdzie mają te tematy ogarnięte i nie ma takich akacji ale przy takiej sytuacji że Ty sam zrobisz polisę na kolejny
@merho: Tyle że ubezpieczyciel zazwyczaj nie pozwala zawrzeć nowej umowy polisy obecnemu klientowi. Można zmienić warunki (np. dodać sobie assistance), ale w zakresie OC jesteś traktowany jako dotychczasowy klient. Jest więc bardzo możliwe, że gdy będziesz już chciał przejść do zakupu tej nowej polisy, to Link4 dokładnie Cię zweryfikuje i podniesie ostateczną składkę. Jeśli się tak nie stanie i zdecydujesz się zawrzeć tę nową polisę, to koniecznie wypowiedz poprzednią. Inaczej może
@Ubea_pl: właśnie rozwiałem z konsultantem, w wyliczaniu miałem błąd, ale po ponowny przeliczeniu okazał sie ze na moja korzyść. Czekam na zgodę kierownika i zobaczymy czy pozwolą mi skorzystać z tego wyliczenia na przedłużenie.
Linki do kalkulatorów z wykopu ma otwarte w kartach, zobaczymy jak sie sprawa potoczy.
finalnie zaoszczędzone ponad 500 zł w porównaniu z kalkulacją za przedłużenie. Kalkulatory oc/ac są dobre do zorientowania się w cenach u konkurencji. U agenta czy konsultanta można negocjować i dzięki temu przycebulić trochę. Dzięki za pomoc