Mam OC wykupione na samochód, ale zapodziałem kwitek (facet podczas podbijania przeglądu wyjął z dowody rej. i się gdzieś zawieruszył). Czy muszę mieć teraz w ogóle taki papierek przy sobie podczas kontroli, czy to już nie jest wymagane? Bo nie wiem czy się śpieszyć z wyrobieniem duplikatu. W ogóle dają to od ręki w oddziale ubezpieczyciela? (Allianz).
#oc #bagiety #policja #kontrola
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Mave: Dopóki nie będziesz wyjeżdżać za granicę, to nie musisz wozić ze sobą potwierdzenia OC. Jednak ubezpieczyciel powinien Ci bez problemu takie potwierdzenie wystawić.
  • Odpowiedz
Pytanie do mirków znających się na ubezpieczeniach oc.
Rozglądam się za autem i zastanawiam się co znacząco wpływa na zwyżki. Wiem że w zasadzie wszystkie dane z dowodu, ale nie wiem jak wysoki wpływ mają te rzeczy. Nie wiem czy bardzo unikać większych pojemności.

Czy duża będzie różnica w ubezpieczeniu z silnikiem o pojemności 2.0 a 2.4, a nawet 3.0?
#oc #pytanie #kiciochpyta #ubezpieczenieoc
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Unik4t: Siemano ( ͡° ͜ʖ ͡°) podwyższyć ceny może wiek (np. do 26 roku życia), lata posiadania prawa jazdy (poniżej 3 lat), przede wszystkim lata w historii ubezpieczenia pojazdów (im mniej bezszkodowych lat, tym wyższa składka)

co do auta - możesz machnąć przykładowe wyliczenie w naszej porównywarce, pozmieniać dane fury i posprawdzać jak zmieniają się składki :) jakbyś miał jakieś pytania co do wyliczenia, to wbijaj
  • Odpowiedz
Kupiłem samochód z oc rozłożonym na 2 raty płatność drugiej przypada w drugiej połowie grudnia firma to link 4. Poprzedni! właściciel zgłosił sprzedaż bo tu wysłało mi pismo powitalne. Sami się upomną o druga ratę ? Chciałbym uniknąć rekalkulacji mam go ok 1.5msc i nie dostałem nic więcej od link4 #ubezpieczenia #oc @mfind:
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@adiosk Ogólnie na moje to w tej sytuacji druga ratę powinien zapłacić ten kto podpisywał umowę z ubezpieczyciele, ale jak to jest to nie wiem, bo nie miałem takiej sytuacji.
  • Odpowiedz
Hej Mircy,
Czy jest jakaś zasadnicza różnica przy wyborze skąd wziąć samochód zastępczy podczas naprawy?
Jakiś czas temu miałem kolizję, w której byłem poszkodowanym. Niedługo oddaję auto do serwisu na naprawę i zarówno serwis jak i ubezpieczyciel sprawcy (axa) oferują auto zastępcze. Na co uważać? Lepiej wziąć od wypożyczalni współpracującej z ubezpieczycielem czy z serwisu? A może nie ma to znaczenia? Axa twierdzi, że podstawi auto zast. do serwisu w dniu oddania
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki. Wlasnie mialem kolizje. Gosc podpisal papiery ze jest sprawca. Co dalej? Gdzie sie zglosic zeby bylo najszybciej i najwiecej zwrotu za naprawy? Moj ubezpieczyciel/sprawcy/firma trzecia(jaka?). Dodam ze gosc jest z zagranicy.
#samochody #oc #wypadek
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PanKracy582: szkoda mi na Ciebie slow,
Przez ostatnie 3 lata na same skladki oc zaplacilem ponad 7k, gdzie zrobilem 15k kilometrow. Nie widze w tym zadnego oszustwa, pozdrawiam cieplutko
  • Odpowiedz
Mirki, kupuje samochod ktory ma kupione OC do sierpnia 2019. Czy jesli kontynuuje OC ale wypowiem przed koncem sierpnia 2019 to moge na spokojnie jezdzic? Rekalkulacje robi sie przy zaplacie albo raty za ubezpieczenie albo jak automatycznie przedluzaja mi umowe OC?
Wołam @mfind @Ubea_pl
#oc #ubezpieczenia #samochody
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AaBbCcDdEeFf: Rekalkulacja najprawdopodobniej zostanie zrobiona i zostanie przeliczona za cały okres, kiedy będziesz właścicielem auta. Niestety nie zawsze ubezpieczyciel sam od razu poinformuje o tym, że rekalkulację robi. Często bywa więc tak, że ktoś korzysta sobie spokojnie z OC poprzedniego właściciela, a dopiero na koniec obowiązywania umowy otrzymuje wezwanie do dopłaty np. kilkuset złotych. Lepiej więc po zakupie auta od razu bezpośrednio się skontaktować z ubezpieczycielem i spytać, czy rekalkulacja
  • Odpowiedz
Od dnia 20 pazdziernika mam nowe OC. Stare było do 19 pazdziernika i nie wypowiedziałem go , dopiero jutro będę dzwonił aby mi wycofali , jakiej ceny mogę się spodziewać za te parę dni ?( ͡° ͜ʖ ͡°)
#oc #ubezpieczenia
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki, jak jest obecnie z ubezpieczeniem #oc - ulega odnowieniu automatycznie czy nie?

  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MiKeyCo: Jeżeli jest to polisa którą sam wykupiłeś w zeszłym roku, była opłacona w całości i nie została wypowiedziana to tak. Jeżeli chodzi o polisę którą dostałeś razem z zakupionym pojazdem to nie.
  • Odpowiedz
Czy jest tu ktoś zajmujący się #ubezpieczenia ?
Ewentualnie #oc ?
Czy jest możliwość zakupienia samego ubezpieczenia szyb samochodowych w służbowym aucie ?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Witajcie, sprawa wygląda w skrócie tak:
Koleś wyprzedzał autobus i źle obliczył, była śliska droga i we mnie wjechał, oświadczenie spisane gdzie podpisal sie pod tym że z jego winy. Opisana sytucja, mam świadka itd. Chcę to załatwić bez szarpania się i martwienia że dostanę zaniżone odszkodowanie. Do wymiany conajmniej błotnik, nadkole, przedni zderzak, lewy reflektor. Auto to stary parch na lpg vw polo 6n1. Czytam od rana różne rzeczy no i
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rzub3r z takimi uszkodzeniami to już podchodzi pod szkodę całkowita (patrząc na wartość auta). Może jakiś Mirek co jest likwidatorem pomoże Ci określić ile powinieneś za to dostać.

Możesz też wstawić do warsztatu na bezgotówkowa, wtedy warsztat się rozlicza z ubezpieczyciele. Plus dostaniesz auto zastępcze na czas naprawy
  • Odpowiedz
Mirki, możecie doradzić w jakiej ubezpieczalni najlepiej wykupic OC/AC, biorąc pod uwagę tylko te ubezpieczalnie, które traktują młodego kierowcę do 25 roku życia. Mam 25 lat i chciałbym uciec od tej potężnej nadwyżki za wiek. Podobno Link4, Generali, Liberty Direct i Proama mają takie oferty, ale nigdy u nich sięnie ubezpieczałem.
#ubezpieczenia #motoryzacja #oc
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@WatchYourBack tam gdzie nie ma udziału na szybę czołową ale nie pamiętam warunków w poszczególnych firmach. Pierw trzeba sprawdzić gdzie wychodzi najtaniej OC z możliwością dokupienia szyb i potem sprawdzać ile kosztują szyby. No i suma ubezpieczenia też jest ważna
  • Odpowiedz
Mirki, jak to jest z wyrejestrowaniem auta po złomowaniu? Bo już mi głowa od tego puchnie, co czytam to inne wnioski. Kupiłem samochód, nieprzerejestrowałem i auto poszło na złom. Gość, który brał ode mnie auto przeciął tablice, dowód i kartę pojazdu. No i mówię mu, że auto było zarejestrowane 100km ode mnie i czy w tym przypadku muszę dymać do tego urzędu. Stwierdził że nie, oni wysyłają do WK papiery od nich
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach