#ubezpieczenia #ubezpieczenie #oc #zlomowisko #zlomowanie #motoryzacja #samochody

Cześć,
czy firmy ubezpieczeniowe rzeczywiście ściągają kasę z nieopłaconych OC samochodów?
O co chodzi: na podwórku stoi samochód, który chcę zezłomować. Za tydzień kończy mi się OC, ale do domu wracam dopiero w grudniu i chciałbym na spokojnie zrobić to dopiero wtedy. Samochód już nie będzie jeździł po ulicach, pokona tylko
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jestem tzw. "młodym kierowcą" z ojcem jako współwłaścicielem. Czy kierować się towarzystwem przy wyborze, czy może brać co tańsze?

Mam za 735zł od Benefia ubezpieczenie albo za 930 z PZU. O tej pierwszej mało co słyszałem, druga to chyba każdy zna. I pytanie - dokładać, czy nie? Czy towarzystwo Benefia jest okej?

Kolejne pytanie, bierzecie NNW? XD

Przy
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@shaelix92: Jak widzisz gowno ubezpieczenia to dzwonisz na Policję? Ty jakiś upośledzony jesteś? xD Wnioskując po tym co piszesz, że liczba kolizji w ktorych brałeś udział jest całkiem spora, to wydaje mi się ze moje podejrzenia o twoim upośledzeniu umysłowym sa zasadne :)
  • Odpowiedz
Mirki, gdzie najtańsze #oc dla młodego kierowcy (23 lata) z prawkiem od 2013 roku? Będzie to pierwsza polisa OC.

Seat Toledo 1999 rok, 1.8 lpg, według porównywarek najtańsze co znalazłem to 2064 zł.
Może jest jakaś tańsza opcja, lub sposób?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy jeśli jestem jedynym właścicielem samochodu to czy mogę dodać drugą osobę do OC by jej nabijały się zniżki?
Czy dopisać do OC mogę tylko współwłaścicieli samochodu?
#oc #samochody
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@KinmanDoriana: wszystkie ubezpieczenia online, czyli AXA Direct, Link4, MTU. W każdym masz kalkulator. Zawsze może zostawić numer aby zadzwonili i jak zadzwonią, to mówisz, że spoko, ale masz taniej gdzie indziej, to czasem jeszcze schodzą ze Swojej prowizji.
  • Odpowiedz
@KinmanDoriana: Wbrew pozorom, warto iść do jakiejś budy z ubezpieczeniami i spytać co Ci zaproponują najtaniej. Potem do drugiej i już masz porównanie. Ewentualnie już im możesz powiedzieć, że tam a tam wołają X, to może opuszczą.

Mi wyszło taniej niż według wycen bezpośrednio u ubezpieczyciela
  • Odpowiedz
Mirki jak to jest... W dowodzie rejestracyjnym jestem właścicielem pojazdu natomiast współwłaścicielem jest moja siostra, która wczoraj wzięła ślub i zmieniła nazwisko. Czy muszę to jakos zgłosić do wydziału komunikacji i do ubezpieczyciela czy mam to olać?

#motoryzacja #prawo #oc #samochody
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki jak to jest... W dowodzie rejestracyjnym jestem właścicielem pojazdu natomiast współwłaścicielem jest moja siostra, która wczoraj wzięła ślub i zmieniła nazwisko. Czy muszę to jakos zgłosić do wydziału komunikacji i do ubezpieczyciela czy mam to olać?


@RadiOBagdaD: Powinieneś to zgłosić (i zapłacić za wymianę dowodu). Ale praktyka jest taka, że nic ci za to nie grozi, nikt tego nie sprawdza, ani nie robi żadnych problemów kiedy już idziesz załatwić.
  • Odpowiedz
@RadiOBagdaD: Niby tak, ale nie jest to w żaden sposób usankcjonowane. Jedyny problem, jaki możesz mieć z powodu niezgodności stanu faktycznego z danymi w dowodzie to w wypadku, gdybyś spowodował jakąś kolizję czy coś – ubezpieczyciele bardzo lubią, gdy coś się nie zgadza w papierach, bo to daje im pretekst do tego, żeby nie wypłacać ani grosza z polisy ( ͡° ͜ʖ ͡°) No i gdybyś
  • Odpowiedz
Coś drogo to #oc mi wyszło w rankomacie i w ofercie przedłużeniowej, help, ktoś policzy?
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak przy szacowaniu szkód ubezpieczyciele i rzeczoznawcy patrza na kosztorys z ASO? Czy warto taki sporzadzić w celu lepszej wyceny szkód? Auto 15letnie..

Ile orientacyjnie dostanę za malowanie zderzaka, błotnika, drzwi?

#oc #motoryzacja
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy OC teraz trzeba wypowiadać czy po prostu nie zostanie przedłużone, gdy nie zapłacę składki?
#oc
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Hehe: napisz na priv to policzę Ci pakiet na moto, u mnie z reguły wychodzi najlepiej. Zwróć uwagę że tylko kilka firm w ramach AC na motocykl ubezpiecza kradzież
  • Odpowiedz
  • 2
Siemano, niedługo kończy mi się OC na autko. W chwili obecnej płacę 700 zł w tej duńskiej firmie Gothaer, która nie cieszy się zbyt dobra opinia w internecie. W Yanisiku naliczyło mi najmniej, bo 450 zł. Co myślicie o tej ofercie? Warto mieć tam ubezpieczenie? Nie ma z nimi problemów? Czy ktoś z was Miraski miał z nimi styczność?

#oc #ubezpieczenia #motoryzacja #yanosik
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

PZU z cenami OC bardzo faluje. Raz jest jednym z droższych w Polsce, a potem przez parę miesięcy Agenci dają takie zniżki, że nikt ich nie przebije. Tylko trzeba trafić na właściwy okres i właściwego Agenta. Za ubezpieczenie mieszkania i auta można dodatkowo dostać 10% na OC, AC i mieszkanie. Jak coś to www.pzu.wroclaw.pl ; lub 602254490
  • Odpowiedz
Witam,
pytanie do zorientowanych. Przedluzylem leasing passata na 2 kolejne lata (passat b8 rok 2015) ale przespalem kwestie ubezpieczenia i przedluzyli mi automatycznie i wyszla spora sumka bo 8 kola (fakt ze dwie szkody z ac byly robione niedawno) Czy idzie to jakos odkrecic, odwolac sie zeby chociaz troche zmniejszyli bo w salonie powiedzieli ze juz po ptakach :(

#ubezpieczenia #leasing #oc #ac #
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@LuckyLuciano: za późno. Zwykle musisz przedstawić kontrofertę około 1 miesiąc przed końcem polisy. W przyszłym roku zapraszam ;)
No chyba, że jeszcze się nie zaczęła nowa polisa a Ty nie dostałeś informacji od leasingu z ofertą ubezpieczenia. To wtedy można coś spróbować.
  • Odpowiedz