Wpis z mikrobloga

Mój tata ma ubezpieczony i zarejestrowany samochód na siebie. Chcielibyśmy jednocześnie przepisać ten samochód na mnie (całkowicie, bez współwłaściciela) i ubezpieczyć (wg. kalkulatorów najtaniej wyszło mi w UNIQUA). Aktualne ubezpieczenie w PZU kończy się 11 grudnia. Jak to zrobić? Kiedy wypowiedzieć obecną umowę OC, kiedy przerejestrować samochód, kiedy złożyć wniosek u nowego ubezpieczyciela? Rozumiem, że nowego wniosku nie mogę złożyć, dopóki nie przerejestruję samochodu. Sprawy urzędowe pewnie trwają kilka dni, więc kiedy mam to zrobić, w trakcie trwania poprzedniego OC? Też bez sensu... Nie rozumiem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#oc #ubezpieczeniaoc
  • 8
  • Odpowiedz
Jak to zrobić?


@darvd29: chyba nie wypowiada się umowy, samochód możesz przepisać a OC przechodzi na Ciebie do końca jego ważności, po upływie 11 grudnia zakupujesz już własne OC - ale na 100% pewien nie jestem

Jak kupujesz od kogoś samochód to jeździsz na jego OC aż do wygaśnięcia
  • Odpowiedz
Niech ojciec kupi ubezpieczenie takie zeby ciebie tez obejmowalo tego mlodego kierowce. Przepisac auto mozesz w kazdej chwili. A za opoznienia w ubezpieczeniu sa kary. Na moje lepiej I taniej na tym wyjdziesz jak ojciec szybciej ubezpieczy auto zanim ci go przepisze. Mysle ze nawet 500 ziko oszczednosci zalezy jakie auto.
  • Odpowiedz
@revoolution: OC nie przechodzi "samo z siebie", tylko trzeba skontaktować się z ubezpieczalnią, poinformować o sytuacji, a oni wtedy robią rekalkulację i trzeba dopłacić jeśli ma się mniejsze zniżki niż poprzedni właściciel. I na tym polega problem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@darvd29
Proponuję, żebyś w pierwszej kolejności przesłał umowę darowizny. Możesz ją dostarczyć do oddziału PZU lub wysłać na maila kontakt@pzu.pl
Auto zostanie przepisane na Ciebie wraz z ubezpieczeniem OC. Następnie pamiętaj, aby zachować ciągłość ubezpieczenia. Polisa OC nie wznowi się automatycznie (więc nie musisz jej wypowiadać), a kolejna umowa OC powinna obowiązywać od 12 grudnia. Zachęcam do sprawdzenia naszych ofert ^^
Pozdrawiam! (:
  • Odpowiedz