Wszystko
Najnowsze
Archiwum
konto usunięte
- 2
Allegro jak się zaczęło reklamować na wykopie... kto chciałby dedykowanego adblocka do wykopu dla jako wtyczka do Chrome/firefox? #pytanie #nieprogramowanie

stanli
via Wykop Mobilny (Android)- 0
@winsxspl: wystarczy nie wchodzić na ten śmietnik xD

winsxspl
via Android- 0
@stanli czasami nie mam wyjścia, bo jakis artykuł z money przykładowo do szkoły potrzebuje
- 2
Programiści znają kolory tak dobrze jak kobiety. Szukałem kabla koloru łososiowego, wyszukiwarka wypluła mi różowe. Co ciekawe ani w tytule ani w opisie nie ma słowa "łososiowy"
if "łososiowy" then "różowy"
#allegro #siecikomputerowe #heheszki #nieprogramowanie #humorinformatykow #allegro #logikaniebieskichpaskow #logikarozowychpaskow
if "łososiowy" then "różowy"
#allegro #siecikomputerowe #heheszki #nieprogramowanie #humorinformatykow #allegro #logikaniebieskichpaskow #logikarozowychpaskow
źródło: comment_1609679194AeFu9DcTSSN3xRTE1Rmbkk.jpg
PobierzJak to jest z autorskimi kosztami uzyskania przychodu dla programistów? Pracowałem do tej pory w dwóch firmach i w obu miałem 50% kosztów uzyskania przychodu (w pierwszej firmie na umowie zleceniu, a w drugiej na umowie o pracę). Teraz pracuję w trzeciej firmie na UoP i za chwilę kończy mi się umowa na okres próbny, w której te autorskie koszty nie są uwzględnione. Przy umowie na okres próbny akurat mnie to nie
@96431e9dfa1a78af1aadcfcc744e7548: Firma na trochę roboty z tym, nie musi jej się chcieć. Uzyskanie interpretacji podatkowej, ewidencjonowanie Twoich utworów i ryzyko kontroli przez r5 lat, które tak naprawdę Ty ponosisz.
@brakloginuf: podstawa prawna tego, że od II progu jest 17% dochodowego zamiast 32%.
@Cesarz_Polski ale głupie te tła z ludzikami
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 31
@Cesarz_Polski: hello my friend. Yes yes i can help you for fajv dollars. Ding ding ding.
- 0
Planuję kupić biurko z elektrycznym ustawianiem wysokości. Ktoś może przez to już przechodził i może coś doradzić? Czego unikać, może jakiś konkretny stelaż?
Ważne, że biurko będzie pod dwa stanowiska stąd blat 2m (blat z IKEA pewnie do zmiany).
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ztOJuITphV8wb-y8_CEOGxQcqOOoumBM9FACh_O5MiQ/edit?usp=sharing
#nieprogramowanie #biuro #homeoffice #programowanie (sorry ale tu najszybciej ktoś się odezwie :( )
Ważne, że biurko będzie pod dwa stanowiska stąd blat 2m (blat z IKEA pewnie do zmiany).
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ztOJuITphV8wb-y8_CEOGxQcqOOoumBM9FACh_O5MiQ/edit?usp=sharing
#nieprogramowanie #biuro #homeoffice #programowanie (sorry ale tu najszybciej ktoś się odezwie :( )
@pitu120:
https://www.wykop.pl/wpis/54355029/miraski-musze-kupic-regulowalne-podnoszone-biurko-/
https://www.wykop.pl/wpis/48122999/dzien-dobry-chodzi-za-mna-biurko-z-regulacja-wysok/
https://www.wykop.pl/wpis/50630977/mirki-kilka-takich-tematow-ostatnio-juz-sie-przewi/
https://www.wykop.pl/wpis/52369749/taki-zestaw-dzis-zlozylismy-biurko-elektryczne-her/
https://www.wykop.pl/wpis/54355029/miraski-musze-kupic-regulowalne-podnoszone-biurko-/
https://www.wykop.pl/wpis/48122999/dzien-dobry-chodzi-za-mna-biurko-z-regulacja-wysok/
https://www.wykop.pl/wpis/50630977/mirki-kilka-takich-tematow-ostatnio-juz-sie-przewi/
https://www.wykop.pl/wpis/52369749/taki-zestaw-dzis-zlozylismy-biurko-elektryczne-her/
@pitu120: tak, generalnie jest ok I do niczego sie nie moge przyczepic. Co do niestabilności - mysle ze będzie ok - ja mam po prostu solidny, duży i dośc ciezki blat do tego stelaża przykręcony, wykonany 20 lat temu. Obecnie dostepne blaty (nawet podobnych wymiarów) za juz robione z lzejszych materiałów. Do tego moze tez wersa z kolumną centralnie umiejscowioną też będzie stabilniejsza.
Julki skarżą się na netflixa na stronie down detector #nieprogramowanie
źródło: comment_1609063494CzQsLJAKtKDx7fapZMy07X.jpg
Pobierz- 0
- 0
Co to za kampania reklamowa od #plusa UseCrypt. Zapowbiega zahakowaniu telefonu. To najpewniej jakiś bubel i zwykły skok na kasę. #biznes #nieprogramowanie
- 0
Próbuje googlować ale coś nie idzie.
Mam taki problem z Linux MX, że za każdym resetem kompa zapomina że instalowałem libcurl3 albo na przykład steam.
Niektóre pakiety "pamięta", a niektóre muszę instalować codziennie.
Jakiś pomysł co to może być?
#linux #nieprogramowanie
Mam taki problem z Linux MX, że za każdym resetem kompa zapomina że instalowałem libcurl3 albo na przykład steam.
Niektóre pakiety "pamięta", a niektóre muszę instalować codziennie.
Jakiś pomysł co to może być?
#linux #nieprogramowanie
- 0
Z takich zawodowych osiągnięć to pracowałem dla uciekinierów i otarłem się o firmę, która była zamieszana w aferę GetBack
https://www.pb.pl/byli-menedzerowie-trigon-tfi-wymkneli-sie-sledczym-980452
Robiłem im stronę internetową, na szczęście płacili w terminie.
#pracbaza #nieprogramowanie
https://www.pb.pl/byli-menedzerowie-trigon-tfi-wymkneli-sie-sledczym-980452
Robiłem im stronę internetową, na szczęście płacili w terminie.
#pracbaza #nieprogramowanie
- 13
W 2005 roku, szczęśliwy użytkownik oprogramowania PC Pitstop wygrał 1000 dolarów w ten sposób, że po prostu przeczytał warunki licencji naszego oprogramowania (EULA). W naszym regulaminie dodaliśmy punkt mówiący o tym, że każdy kto jako pierwszy się z nami skontaktuje otrzyma 1000 dolarów, jednak zajęło to ponad 5 miesięcy i ponad 3000 egzemplarzy sprzedanego oprogramowania zanim pierwsza osoba zadzwoniła do nas w tej sprawie.
xDD
https://techtalk.pcpitstop.com/2012/06/12/it-pays-to-read-license-agreements-7-years-later/
#xd #gry
- 0
- 7
- 9
@speed_i: jeszcze ten komunikat ciekawy
źródło: comment_1607189678z0s4OOqUNuA3yYQ97SV7KW.jpg
Pobierz- 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Stwórzmy alternatywę dla Allegro. Open-source, zasilana przez dobrowolne wpłaty, dojącą prace ludziom z jawnymi pensjami. Nie możemy pozwalać by ten monopol wciąż się rozrastał. Będą nas wszystkich #%$% i teraz przejęcie inpostu tylko wzmocni ich pozycje. #nieprogramowanie
Wstyd, że w Polsce zamiast specjalistycznych przedsiębiorstw mamy serwis aukcyjny. To dużo mówi o naszej gospodarce. #przemyslenia
Wstyd, że w Polsce zamiast specjalistycznych przedsiębiorstw mamy serwis aukcyjny. To dużo mówi o naszej gospodarce. #przemyslenia
@Proxima_Centauri: @zapalara: wejdzie Amazon to Allegro upadnie xD
Zrobisz alternatywę w chmurze dla Amazona na AWS, to ci odłączą albo będą robić problemy.
Open source to może powstać tylko kawałek kodu. Taki system trzeba zaprojektować, przeanalizować, zarządzać tym, zaimplementować, testować, potem wdrożyć, utrzymywać, administrować, naprawiać błędy, prowadzić support. A gdzie do tego jeszcze marketing, dział prawny, księgowość. A
Zrobisz alternatywę w chmurze dla Amazona na AWS, to ci odłączą albo będą robić problemy.
Open source to może powstać tylko kawałek kodu. Taki system trzeba zaprojektować, przeanalizować, zarządzać tym, zaimplementować, testować, potem wdrożyć, utrzymywać, administrować, naprawiać błędy, prowadzić support. A gdzie do tego jeszcze marketing, dział prawny, księgowość. A
@Proxima_Centauri: weź jako przykład zarządzany, komercyjny Wykop i otwarty, oddolny Strimi.
Kod napisali, ale nikt z tego nie korzysta. Wszyscy siedzą na Wykopie mimo że technicznie to jest paździerz.
Kod napisali, ale nikt z tego nie korzysta. Wszyscy siedzą na Wykopie mimo że technicznie to jest paździerz.
- 501
Było dopiero ale dalej z tego gniję.( ͡° ͜ʖ ͡°)
#humorinformatykow #humorprogramistow #nieprogramowanie
#humorinformatykow #humorprogramistow #nieprogramowanie
źródło: comment_1606471382pU0wLqMN4l41DDKQToyHhr.jpg
Pobierz- 71
@jelonek_rogacz: komendy dla czytelności pisze się z dużych liter
źródło: comment_1606483300L1TVhnYMIyyfxKZKSOauVe.jpg
Pobierz@coma24: czcionka też musi być duża, żeby określić dominację nad silnikiem bazy danych
Fajnie macie w tym Asseco
Co robi widok na pozycję anal? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#nieprogramowanie #it #humorinformatykow
Co robi widok na pozycję anal? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#nieprogramowanie #it #humorinformatykow
źródło: comment_1605874752qVoDEEHmHk5Hsyb5OJJovt.jpg
Pobierz- 55
- 31
@oggy1989: żeby firma nie mogła zastąpić programistów pajeetami z Indi
- 0
Jeśli rozpoczynam #b2b od 1 grudnia, a zarejestrowany jako płatnik VAT muszę być 'przed dniem dokonania pierwszej sprzedaży towaru lub usługi, opodatkowanej podatkiem VAT,' to znaczy że muszę przed 1 grudniem być wpisany, czy przed wystawieniem pierwszej faktury (w styczniu)?
#pytanie #nieprogramowanie
#pytanie #nieprogramowanie
- 2
@alpag: przed wystawieniem faktury, przy czym jak podałeś we wniosku że np od 2 grudnia chesz być VATowcem to pojawisz się (jak wszystko o kz wnioskiem) np 3 tygodnie później ale z datą 2 grudnia. Czyli jak ktos sprawdzi
-10 grudnia czy 3 grdunia byłeś VATowcem to bedzie negatywna odpowiedź
-a jak np 15 stycznia ktoś sprawdzi czy 3 grudnia byłeś VATowcem to bedzie pozytywna odpowiedź
-10 grudnia czy 3 grdunia byłeś VATowcem to bedzie negatywna odpowiedź
-a jak np 15 stycznia ktoś sprawdzi czy 3 grudnia byłeś VATowcem to bedzie pozytywna odpowiedź
@alpag:
Ej, ale zacznij działalność od 2 grudnia. Jeden miesiąc niższego zusu więcej.
Ej, ale zacznij działalność od 2 grudnia. Jeden miesiąc niższego zusu więcej.
@Vosemite: żaden język nie hańbi





















