Programiści znają kolory tak dobrze jak kobiety. Szukałem kabla koloru łososiowego, wyszukiwarka wypluła mi różowe. Co ciekawe ani w tytule ani w opisie nie ma słowa "łososiowy"
if "łososiowy" then "różowy"
#allegro #siecikomputerowe #heheszki #nieprogramowanie #humorinformatykow #allegro #logikaniebieskichpaskow #logikarozowychpaskow
marek_g - Programiści znają kolory tak dobrze jak kobiety. Szukałem kabla koloru łoso...

źródło: comment_1609679194AeFu9DcTSSN3xRTE1Rmbkk.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak to jest z autorskimi kosztami uzyskania przychodu dla programistów? Pracowałem do tej pory w dwóch firmach i w obu miałem 50% kosztów uzyskania przychodu (w pierwszej firmie na umowie zleceniu, a w drugiej na umowie o pracę). Teraz pracuję w trzeciej firmie na UoP i za chwilę kończy mi się umowa na okres próbny, w której te autorskie koszty nie są uwzględnione. Przy umowie na okres próbny akurat mnie to nie
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Planuję kupić biurko z elektrycznym ustawianiem wysokości. Ktoś może przez to już przechodził i może coś doradzić? Czego unikać, może jakiś konkretny stelaż?
Ważne, że biurko będzie pod dwa stanowiska stąd blat 2m (blat z IKEA pewnie do zmiany).

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ztOJuITphV8wb-y8_CEOGxQcqOOoumBM9FACh_O5MiQ/edit?usp=sharing

#nieprogramowanie #biuro #homeoffice #programowanie (sorry ale tu najszybciej ktoś się odezwie :( )
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pitu120: tak, generalnie jest ok I do niczego sie nie moge przyczepic. Co do niestabilności - mysle ze będzie ok - ja mam po prostu solidny, duży i dośc ciezki blat do tego stelaża przykręcony, wykonany 20 lat temu. Obecnie dostepne blaty (nawet podobnych wymiarów) za juz robione z lzejszych materiałów. Do tego moze tez wersa z kolumną centralnie umiejscowioną też będzie stabilniejsza.
  • Odpowiedz
Próbuje googlować ale coś nie idzie.

Mam taki problem z Linux MX, że za każdym resetem kompa zapomina że instalowałem libcurl3 albo na przykład steam.
Niektóre pakiety "pamięta", a niektóre muszę instalować codziennie.

Jakiś pomysł co to może być?
#linux #nieprogramowanie
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Luigi93: albo błędnie pracuje jakiś skrypt backupujący. Wystarczy w dobowym job'ie sync'ującym pomylić źródło z celem i wszystkie programy będą miały dzień świstaka.
  • Odpowiedz
W 2005 roku, szczęśliwy użytkownik oprogramowania PC Pitstop wygrał 1000 dolarów w ten sposób, że po prostu przeczytał warunki licencji naszego oprogramowania (EULA). W naszym regulaminie dodaliśmy punkt mówiący o tym, że każdy kto jako pierwszy się z nami skontaktuje otrzyma 1000 dolarów, jednak zajęło to ponad 5 miesięcy i ponad 3000 egzemplarzy sprzedanego oprogramowania zanim pierwsza osoba zadzwoniła do nas w tej sprawie.


xDD

https://techtalk.pcpitstop.com/2012/06/12/it-pays-to-read-license-agreements-7-years-later/

#xd #gry
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Stwórzmy alternatywę dla Allegro. Open-source, zasilana przez dobrowolne wpłaty, dojącą prace ludziom z jawnymi pensjami. Nie możemy pozwalać by ten monopol wciąż się rozrastał. Będą nas wszystkich #%$% i teraz przejęcie inpostu tylko wzmocni ich pozycje. #nieprogramowanie
Wstyd, że w Polsce zamiast specjalistycznych przedsiębiorstw mamy serwis aukcyjny. To dużo mówi o naszej gospodarce. #przemyslenia
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Proxima_Centauri: @zapalara: wejdzie Amazon to Allegro upadnie xD

Zrobisz alternatywę w chmurze dla Amazona na AWS, to ci odłączą albo będą robić problemy.

Open source to może powstać tylko kawałek kodu. Taki system trzeba zaprojektować, przeanalizować, zarządzać tym, zaimplementować, testować, potem wdrożyć, utrzymywać, administrować, naprawiać błędy, prowadzić support. A gdzie do tego jeszcze marketing, dział prawny, księgowość. A
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Proxima_Centauri: weź jako przykład zarządzany, komercyjny Wykop i otwarty, oddolny Strimi.

Kod napisali, ale nikt z tego nie korzysta. Wszyscy siedzą na Wykopie mimo że technicznie to jest paździerz.
  • Odpowiedz
Jeśli rozpoczynam #b2b od 1 grudnia, a zarejestrowany jako płatnik VAT muszę być 'przed dniem dokonania pierwszej sprzedaży towaru lub usługi, opodatkowanej podatkiem VAT,' to znaczy że muszę przed 1 grudniem być wpisany, czy przed wystawieniem pierwszej faktury (w styczniu)?

#pytanie #nieprogramowanie
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@alpag: przed wystawieniem faktury, przy czym jak podałeś we wniosku że np od 2 grudnia chesz być VATowcem to pojawisz się (jak wszystko o kz wnioskiem) np 3 tygodnie później ale z datą 2 grudnia. Czyli jak ktos sprawdzi
-10 grudnia czy 3 grdunia byłeś VATowcem to bedzie negatywna odpowiedź
-a jak np 15 stycznia ktoś sprawdzi czy 3 grudnia byłeś VATowcem to bedzie pozytywna odpowiedź
  • Odpowiedz