kazdy wymyslny sposob organizacji pracy, jiry, backlogi, kanban boardy, kazda wymyslna metodyka, lacznie ze świętą metodyką:" robie to a pozniej task X, a pozniej sie zobaczy" w zderzeniu z glosnym managierem z biznesu zostanie sprowadzona do spotkania gdzie ktos wrzuci te ficzery do excela , wpisze jakies daty i wysle mailem.
#pracait #nieprogramowanie.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak głupio to nie brzmi tak na razie zauważyłem, że działa. Ale to pewnie kolejne głupie techniki w stylu dodawania jakiś tam dodatkowych osób na CC w emailach byle by mieć tylko plecy albo prowadzenie wszystkich rozmów na emailach zamiast na telefonie żeby nie było później akcji, że na telefonie coś było inaczej ustalane niż zrobiłeś.


@NiBBonacci: to chyba cos w tym stylu, tylko tego typu rzeczy prowadza do czegos
  • Odpowiedz
@ProbablyHappy: pracowałem i obecnie pracuje. Opisze jak to u mnie wyglądało i wygląda dalej.
Jest bardzo ciężko. Moje problemy są olewane i załatwiane w ostatniej kolejności. Nikogo nie znam, rozmowy bez włączonej kamerki. Prosząc się kogoś o rozmowę z kimś czuje się jak piąte koło u wozu. Dużo czasu trace na czekanie aż ktoś łaskawie znajdzie 10 min, przez co jestem zblokowany przez cały dzień albo i więcej. I potem
  • Odpowiedz
@geodetaPiotr: @ProbablyHappy:

Od początku kiedy pracuje to pracuje zdalnie i nigdy nie miałem takich sytuacji, zawsze ktoś ze mną siedział i mi pomagał, ale może po prostu trafiłem na spoko ludzi po drodze. Zresztą teraz dalej jak potrzebuje pomocy to ktoś znajdzie dla mnie czas. Chodzenie do biura i tak mijałoby się z celem, bo bardziej doświadczeni i tak nie chodzą do biura i i tak musiałbyś ich
  • Odpowiedz
W pewnej firmie w której przez krótki czas pracowałem nie było wyrobionej kultury (ani procesu) przygotowywania sprzętu dla nowego pracownika, więc dostałem "w spadku" laptopa po moim poprzedniku, tak jak go zostawił, razem ze wszystkim.

W pewnym zakresie miało to sens, bo gość miał tam skonfigurowane wszystko co było mi potrzebne do pracy z klientem.

Jednak sprzątając zawartość dysku natknąłem się na zainstalowanego Heroes Of Might and Magic 3 + HOTA, kilka ebooków traktujących
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirky, zrobiłem sobie sieć mesh WiFi w domu i nie potrzebuję już starej sieci WiFi (stary router służy za modem). Czy pozostawienie nadawania przez niego WiFi wpływa na szybkość WiFi rzucanego przez mesh? Ew. jak wyłączyć nadawanie WiFi w starym routerze? To jest badziew od Netii marki Arris TG3442, a nie mogę się do niego zalogować przez http://192.168.0.1/, bo nie znam hasła.

I drugie pytanie - routery mesh WiFi są w standardzie
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ostatnio była pani senior deweloper, która chciała się podłączyć do dosłownie tej samej bazy co ja - na nic zdały się tłumaczenia, że moja baza to taka z kontenera Dockerowego i potrzebuje własnej

dzisiaj przyszedł czas na regulara, który nie rozróżnia JRE i JDK czego efektem jest, że nie potrafi zainstalować sobie Javy na własnym komputerze

nie mam siły do tej roboty

#java #programista15k #nieprogramowanie #
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@yggdrasil: nie wiem, jestem frajerem na to wychodzi. Marzy mi się raz robota, gdzie ja mogę uczyć się od innych i inni ode mnie. Marzenia ściętej głowy.
  • Odpowiedz
zaraz wyjdę z siebie

senior java developer pyta mnie się skąd ma wiedzieć w jakich profilach odpala się jego aplikacja
to jej pisze, że w logach będzie

pytam ją czy odpaliła sobie lokalnie bazę danych w kontenerze, bo bez tego aplikacja nie wystartuje jej lokalnie
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jaka może być przyczyna że nie działa ping z routera (tak, z routera) do niektórych zewnętrznych stron www ? Np wp.pl

To nowy router, część stron ładuje sie bez problemu ale z niektorymi mam problem. Fluszowałem DNSy, restartowalem router, mieszałem troche w ustawieniach i nic.

Dec 22 01:57:56 sdxprairie user.emerg zte_topsw_router: libzte_router.c 363 isValidIpOrUrl(): wp.pl is not a valid IP address.
To przykładowy log. Router ZTE MC801 5G
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam pewne doświadczenie z platformą .NET oraz z JavaScript. Znam HTML oraz CSS. Myślę nad nauką PHP, bo łatwo znaleźć w tej technologii pierwszą pracę. Czy rzeczywiście PHP jest aż tak "złe"? Da się jakoś przyzwyczaić do tego języka i go polubić? Co przykładowego można samemu jako początkujący zbudować w PHP tak poza rozbudowywaniem Wordpressa?

Wcześniej uczyłem się C#, ale trochę trudno znaleźć w tym juniorską pracę w mojej okolicy, a nie
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Co przykładowego można samemu jako początkujący


@ProbablyHappy: złe podejście. To Ty sobie odpowiedz najpierw co chcesz robić, a dopiero potem dobieraj do tego narzędzie.

W PHPie najwięcej zleceń jest na mały i średni e-commerce (Prestashop, Magento, Woocomerce), backend aplikacji dedykowanych (głównie Symfony, Laravel) i utrzymywanie legacy kodu (PHP 5.6 o zgrozo).
  • Odpowiedz
Wie ktoś gdzie w #zakopane kupię jutro klawiaturę bluetooth, albo jakąś tabletową na micro USB? Mam 10 godzin jazdy pociągiem i program do napisania na telefonie xD #nieprogramowanie
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jakich aplikacji używają szkoły i uczelnie do tworzenia planów zajęć?
Typu jakaś aplikacja do której wklepuje się dostępne sale, dostępnych nauczycieli, jakieś warunki, a ona wypluwa optymalny rozkład zajęć?

#pytanie #aplikacje #nieprogramowanie
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach