TL;DR: Bittrex jest zły. Czy ktoś byłby zainteresowany aplikacją usprawniającą jego działanie?

Obecnie korzystam z #bittrex wkurza mnie kilka rzeczy:
- brak możliwości ustawienia stop-lossa i jednocześnie granicy sprzedaży
- wolne transakcje
- toporny, zbugowany interfejs, który w przypadku gdy np. chcemy szybko kupić/sprzedać cokolwiek potrafi mocno pokrzyżować plany
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@seeksoul: no u prywaciarza mam swobodną robotę, bez patrzenia na ręce, znamy się od lat jak w rodzinie. Trochę mnie przeraża korpo jako "korpo". Że wpadnę w tryby jakiejś maszyny, śledzenia, nadzoru i niepotrzebnie się będę wkurzać na starość :/
Z drugiej strony jak dzisiaj patrzałem na tych ludzi to "totalny luz i wyjebka", więc może nie ma tak źle :/
  • Odpowiedz
php i java. czasami (np. generowanie exceli/pdfów) czytelnie jest wrzucić 10 zagnieżdżeń i zrobić jedną dużą metodę o (powtarzalnych) liniach długich na 200 znaków, niż dzielić na 10 małych metod i gonić później po całym pliku


@zolwixx: Ty tak serio? ZAWSZE czytelniej jest zrobić 10 metod które robią DOKŁADNIE to do czego zostały stworzone i są zgodne z ich nazwą. Pomijam już reużywalność, inny poziom trudności ich późniejszej modyfikacji czy
  • Odpowiedz
@Uszatyy: jak zaczniesz przekazywać 10 parametrów, albo korzystać ze sztucznych obiektów tylko po to, by te 10 parametrów transportować w jedną i drugą, to zobaczysz że strukturalne programowanie też ma zalety, tylko trzeba wiedzieć kiedy i po co.
  • Odpowiedz
Uczę się flexboxa wykorzystując podejście mobile-first. Macie jakiś PROSTY tutorial jak zrobić rozwijane menu po tapnięciu na znaczek w prawym górnym rogu? Wszystko co znajduję jest jakieś niepotrzebnie zagmatwane, zamiast takiego pojedynczego menu widziałem tylko tutoriale na duże menu z kilkoma rozwijaniami i nie mogę się w tym połapać.

#frontend #css #html #nieprogramowanie #pytanie
v.....h - Uczę się flexboxa wykorzystując podejście mobile-first. Macie jakiś PROSTY ...

źródło: comment_QLh9t196mf9dy93ZfN2O5oZvKKc9VnA5.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#gownokod

public boolean checkFalse(Boolean bool)
{
if (bool.booleanValue() == Boolean.FALSE.booleanValue())
{
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hejka, uczę się HTML 5 i CSS 3. Postanowiłem skupiać się na podejściu mobile-first. Mam do Was Mirki ogromną prośbę, zerknijcie na mój kod i zjedźcie mnie za złe praktyki, przyjmę każdą krytykę. Zanim ruszę dalej, chciałbym wiedzieć, czy coś jest nie tak ze strukturą, czy coś niepotrzebnie dałem etc. Liczę na Was :)

HTML: https://pastebin.com/dYa10E7X
CSS: https://pastebin.com/p45DM6Ya

#frontend #nieprogramowanie #pytanie #html #css
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@von_Schuttenbach: jak na razie to tu nie ma co oceniać. Ja to bym wywalił jeszcze tego wrappera page (możesz taką klasę wrzucić do body), brakuje Ci itd. ale tutaj naprawdę nie ma co oceniać bo w 5 min można coś takiego napisać ;) Rób dalej i jak będziesz miał już większą część jakiegoś projektu to wtedy wrzucaj.
  • Odpowiedz
Potrzebuję dostać się do wiadomości, które pisałem z kimś na Facebooku w 2014 roku. Osoba ta usunęła konto i ostatnia wiadomość była właśnie w 2014 roku. Czy jest możliwość dostania się do tych wiadomości bez potrzeby scrollowania bez ustanku przez 72 godziny? Chętnie przyjmę każdą radę i ewentualnie jakiś skrypt.

#facebook #nieprogramowanie #pytanie
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@von_Schuttenbach: Ustawienia -> Ogólne ustawienia konta -> pobierz kopię swoich danych z facebooka. Po kilkunastu minutach wyślą ci na e-maila wszystkie twoje dane, w tym historię twoich rozmów w jednym pliku.
  • Odpowiedz
Czy przejście z #programowanie do #devops to upgrade czy downgrade kariery? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak wyglądają zarobki (konkretnie #wroclaw)? #it #nieprogramowanie Dostałem propozycję żeby się do DevOpsów przenieść, i zastanawiam się co mam o tym myśleć. Jako linuksiarza zajaranego automatyzacją ciągnie mnie w tym kierunku... A perspektywa zostania kolejnym javowcem grzebiącym w springu i hibernate nie
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dziki: To zależy czy będziesz devops czy sysadminem, który nazywa się devops. W tym drugim przypadku IMO to downgrade i mniejsza kasa. Ale jak potrafisz programować i automatyzować i jeszcze kumasz kubernetesa i dockera to w devops kasa godna. Chociaż z drugiej strony wiele firm bardziej ceni deweloperów.
  • Odpowiedz
Hejka, pokażecie jakiś przykładowy projekt strony, który powinienem umieć zrobić z czystym HTML5 i CSS3, aby dopiero wtedy zacząć próbować sił z kolejnymi etapami nauki front-endu, jak np. JavaScript, jQuery, frameworki do CSS itd? Wystarczy link, albo screen przykładowej strony, którą powinienem zbudować sam, od podstaw, przy wykorzystaniu HTML5 i CSS3, niczego innego więcej. Z góry dzięki za odpowiedź Mirki. Chodzi mi o poziom skomplikowania struktury.

#html5 #css3
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@von_Schuttenbach: Oj są. Pierwsze z brzegu moich zakładek: https://www.canva.com/learn/design-rules/
Tu jakieś luźne porady jak projektować UI: http://goodui.org/
#E: aj, to w sumie bardziej graficzny aspekt ui, ale znać warto i tak ;p
Możesz też użyć CSS Dig - wtyczka (do Chrome na pewno, innych nie używam) pokazuje ile razy masz powtórzoną daną wartość, zaprzyjaźnij się z Dev toolsami (F12, szczegolnie jak robisz pod mobilki).
  • Odpowiedz
@Proxima_Centauri: To wracając do pierwszego pytania, mieszasz konwencje. Albo wystawiasz RestAPI (zwane WebApi w technologiach Microsfotu) i do tego robisz klienta JSowego (Angular, React, Vue), albo robisz całość z użyciem ASP.Net MVC gdzie masz modele, widoki i controllery i tam wszystko jest ze sobą połączone tak jak to opisujesz.
  • Odpowiedz
@Proxima_Centauri: IMO podejście z WebApi + klient JS ma więcej zalet, bo:
- masz niezależne api, które później możesz wykorzystać w innym rodzaju aplikacji (mobilna, desktopowa?)
- dodatkowe rozwarstwienie logiki od warstwy prezentacji
- odciążenie częściowo serwera (część logiki może być wykonywana w przeglądarce klienta, widok generowany jest przez klienta a nie serwer itd.)
-pod kątem szukania pracy jest to bardziej przyszłościowe
  • Odpowiedz