Kolejny dzień z promocjami w księgarniach z cyklu: Codziennie inna książka 50% taniej (W księgarni Ebookpoint codziennie #ebook za 12,90zł). Dziś (18-12-2019) w ofercie:

- Helion: Jon Duckett HTML i CSS. Zaprojektuj i zbuduj witrynę WWW. Podręcznik Front-End Developera za 44,50zł
- Onepress: Lidia Buksak Szkoła Mówców. Myśl i prezentuj inaczej niż wszyscy za 22,45zł
- Sensus: Krzysztof J. Szmidt Trening kreatywności. Podręcznik dla pedagogów, psychologów i trenerów grupowych. Wydanie II poszerzone za
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@globalbus: xsd znalazłem dopiero po zalogowaniu się na datastore.ceidg.gov.pl.
W intellij (nie wiem czy w wersji community to jest), po otwarciu pliku xsd po wybraniu tools -> JAXB -> Generate Java code from XML Schema using JAXB... można sobie wygenerować klasy reprezentujące obiekt.

fragment kodu dla zobrazowania:

GetMigrationData201901Response response
  • Odpowiedz
Jak dodać po jednym bajcie na początku i końcu byte[] w najszybszy sposób? Byte[] to tablica bajtów z wczytanego pliku, czyli może być duża i tworzenie jej dwa razy jest trochę niewygodne, da się może dodać elementy już podczas tworzenia tablicy z wczytywania pliku?
Chcę uzyskać coś takiego:

bajt
ileś tam bajtów z pliku
bajt
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Goglez: Najlptymalniej by było stworzyć nową tablicę o długości length+2, zapisać pierwsze i ostatnie miejsce.
Następnie otworzyć stream i wczytywać bajty z pliku po kolei zaczynając od indexu 1.

Rozwiązanie @szwe stworzy 2 tablice w pamięci (+ są szybsze i wygodniejsze sposoby na kopiowanie tablic niż kopiowanie wartości w pętli np. Array.Copy)
  • Odpowiedz
@Maav: no na pewno, tylko autor pewnie zaczął programować wczoraj. Więc raczej potrzebuje ogólnego algorytmu niż podania konkretnych funkcji. Ale w sumie może nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
#naukaprogramowania #javascript

Cześć Mirki, robię tutorial o Strapi (Headless CMS - masz tylko panel, a front-end tworzysz sobie np. jQuery ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) na YouTube po polsku. W ostatnim odcinku omawiam tworzenie własnych endpointów. W poprzednich dwóch materiałach poruszyłem następujące tematy:
- instalacja i konfiguracja
- tworzenie własnych modeli i relacji
- logowanie
ArturEsportivo - #naukaprogramowania #javascript 

Cześć Mirki, robię tutorial o St...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam pytanie, prawdopodobnie głupie. Mam lokalne środowisko postawione na Jbossie, powiedzmy że kod tam jest headowy. Czy istnieje jakiś szybszy sposób niż mvn clean install i ręczne kopiowanie i deployowanie warek czy da się to skonfigurować jakoś mavenem?
#programowanie #naukaprogramowania
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
Witajcie! Długo się zastanawiałem i podjąłem ważną decyzję. Postanowiłem przebranżowić się i zostać programistą.
Obecnie jestem taksówkarzem ale po wielu rozmowach z rekruterami na linkedin oraz czytaniu wielu wątków na wykopie zrozumiałem że czas coś zmienić w swoim życiu.
Z rozmów wynikało, że w Polsce brakuje ponad 40 tysięcy programistów i do pracy biorą generalnie każdego kto ma chęć nauki.
Mam w sobie bardzo dużo pozytywnej energii, determinacji i chęci rozwoju, które
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, mam problem
Mam bazę danych, w której mam tabele z kategoriami, która zawiera lista produktów. I teraz chciałem się w programie odwołać do tej listy produktów, ale wyrzuca mi wyjątek.
Spojrzałem na metodę, w której wydobywam listę kategorii i tak jak na zdjęciu przed zamknięciem połączenia z bazą danych mogę wydobyć z kategorii listę obiektów, natomiast po zamknięciu połączenia wyrzuca wyjątek.
Da radę jakoś temu zaradzić?

#naukaprogramowania #java
Protonik13 - Mirki, mam problem
Mam bazę danych, w której mam tabele z kategoriami, ...

źródło: comment_Mce1v9eUk7S39c74J9T17BDMeeIUljvv.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Protonik13: Łoo Panie to temat rzeka. Tak jak kolga @kto3 pisze. Masz pełno opcji:
1) FetchType.LAZY - ale nie polecam jak tylko w tym przypadku chcesz pobrać te produkty
2) Użyć JOIN FETCH w query
3) Pobrać listę wcześniej:
List products = categoryList.get(0).getProducts();
  • Odpowiedz
@Protonik13: Tak w skrócie: powodem tego błędu jest to, że JPA robi tylko to co musi (jest leniwe). Czyli pobiera listę kategorii i nie pobiera od razu całej listy produktów (bo na razie ich nie potrzebujesz) - poprawia to wydajność. Gdy już zamkniesz połączenie to JPA nie wie skąd i co ma pobrać.
  • Odpowiedz
#anonimowemirkowyznania
Czy ktoś tutaj dostał prace jako stażysta/junior po bootcampie?
Planuje zapisać się do CodersLab na kurs weekendowy (240 godzin/ 4-5 miesięcy)
Słyszałem od znajomego że po takim kursie będę lepszy niż 90% juniorów w tym kraju.
Do wyboru mam tak: JavaScript Developer: Angular lub Java Developer: Spring. Bardziej skłaniał bym się ku javie choć pewnie o wiele trudniej o pierwsza pracę.
Jakie są szanse że w ciągu tych 5 miesięcy na kursie (plus
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jakiś czas temu (o czym pisałem) w księgarni Ebookpoint wystartowała promocja: codziennie inny #ebook za 12,90zł (dziś e-book Pauliny Łopatniuk Patolodzy)
Teraz kilka innych księgarni wystartowało z promocjami: codziennie inna książka 50% taniej są to:
Helion (harmonogram) - dziś książka Stephena Praty Język C++. Szkoła programowania. Wydanie VI za 49,50zł czyli coś z kręgu #naukaprogramowania #cpp w kolejnych dniach inne #ksiazki związane z #programownaie
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki z #naukaprogramowania chciałbym zacząć się uczyć C# . Od jakich projektów powinienem zacząć? tzn nie wiem do końca jakie zastosowania ma ten język i nie wiem za co sensownie byłoby się zabrać.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
Skończyłem bootcamp i zostałem z niczym.

Skuszony wizją niezłych zarobków, obiecankami na pierwszym spotkaniu organizacyjnym dotyczącym bootcampu postanowiłem w to wejść. Pokazywali nam w prezentacjach posty z grup facebookowych ile zarabiają specjaliści, mówili, że headhunterzy poszukują programistów, jeszcze tekst, że w Polsce brakuje 50 tysięcy programistów. Wszyscy którzy byli na prezentacji byli zachwyceni i gotowi zmienić swoje życie. Miałem trochę problem z przyswojeniem materiału bo to wszystko szło szybko i
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Scaab: Scaab to troll ( ͡º ͜ʖ͡º) ale teraz też mam tego edżajla po raz pierwszy w robocie i też myślę że to marnotrawstwo czasu. Robią tak bo wszyscy tak robią. Pół godziny codziennie czytania komentarzy które dzień wcześniej na Jirze napisałem żeby wiedzieć co na daily powiedzieć.
  • Odpowiedz