Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy ktoś tutaj dostał prace jako stażysta/junior po bootcampie?
Planuje zapisać się do CodersLab na kurs weekendowy (240 godzin/ 4-5 miesięcy)
Słyszałem od znajomego że po takim kursie będę lepszy niż 90% juniorów w tym kraju.
Do wyboru mam tak: JavaScript Developer: Angular lub Java Developer: Spring. Bardziej skłaniał bym się ku javie choć pewnie o wiele trudniej o pierwsza pracę.
Jakie są szanse że w ciągu tych 5 miesięcy na kursie (plus własna praca w domu) oraz kilka miesięcy po skończeniu kursu załapie się gdzieś do firmy? Dodam tylko że pracuje na pełny etat, ale dziennie mogę poświęcić na naukę 2-4 godziny plus więcej w weekendy.

A może polecicie jakieś inne bootcampy (koniecznie tryb weekendowy) w Krakowie?

#naukaprogramowania #bootcamp #kursyudemy #java #pracait #krakow #praca #programowanie #programista15k

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: [Nie siedź w domu w ferie i w wakacje](https://st.pl/$xvynkdla)
  • 23
TerminowaObywatelka: Jako czlowiek pracujacy w takim bootcampie jako mentor moge powiedziec, ze wszystko mocno zalezy od kursanta.

Wiekszosc to dzbany, ktore daly sie nabrac na marketingowe haczyki i po paru miesiacach nadal podstaw nie kleja a material zapierdziela do przodu jak dziki. Ci niestety pomineli subtelne wskazowki, ze to w wiekszosci jest ich praca i samo sie nie nauczy.

Natomiast zdarzaja sie też tacy, ktorzy są naprawde zdeterminowani i zaangazowani. Po
MętnyTowarzysz: Ja po ich bootcampie stacjonarnym dostałem pracę jako junior, chyba dwie osoby z grupy tylko nic nie znalazły (w sensie po spotkaniu z pracodawcami które Corder’s zorganizowało), wiem że dwóch ziomków których mam na fb robi karierę w RoR (bo na tym kursie byliśmy). Ja ostatecznie freelancerka.

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua

AzjatyckaElfka: W mojej obecnej pracy mam 2 osoby po bootcampie. Większość kursantów nie znalazła pracy ale akurat te dwie to nawet ich mentor mi mówił że widać było napracowanie. Także jak jesteś dobrze nastawiony i pracowity oraz masz trochę za dużo kasy ;) to bootcamp może ci pomóc.

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua

@AnonimoweMirkoWyznania: Jestem devem i nie znam żadnego deva po bootcampie za to całe mnóstwo żartów o nich i nie jedną opowieść jak bardzo małą wiedzę mieli na rozmowie o pracę.
Osobiście wydaję mi się że jeszcze parę lat temu był taki okres w Polsce gdzie faktycznie brali prawie każdego ale dziś(zależnie od miasta) często osoby po studiach informatycznych mogą długo szukać pracy w zawodzie i wbrew temu co mówił twój kolega
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@AnonimoweMirkoWyznania: jak tak czytam mirko, to się zastanawiam czy nie lepiej zamiast kucować, głowić się i rozwiązywać problemy nie założyć jakiegoś bootcampu:

3 tygodnie 3k i będziesz po moim kursie devem 15k/msc - zobacz jak!
I kosić kasę z frajerów

P.S.
OPie masz cały internet przed sobą - naucz się sam bo nikt Ci do głowy tego nie wbije
@zefj: może potrzebuje bodźca do nauki/ systematyczności/ kontaktu z żywym nauczycielem

ja ucze się angielskiego w domu, ale zapisany jestem też na normalny kurs właśnie z w/w powodów, ot taka dodatkowa motywacja
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: XD Chooja będziesz dobry, a nie developer po takim kursie. Jak nie masz co z kasą robić to możesz sobie pochodzić, ale na rozmowach liczy się i tak co umiesz, a nie skąd to umiesz. Znajdz kogoś kto wymiata z Javy ( Senior Deva ) i niech ci daje wskazówki / robi code review jakiegoś twojego projektu. Zapoda jakieś książki do poczytania. Kodowanie to nie sam język, ale też algorytmy,
programista25k: Jako programista, ktory przeprowadza rozmowy techniczne z kandydatami powiem tyle: przez ostatnie 2 lata przeprowadzilem ok. 150 rozmow, zatrudniłem 16 osob, nikt po bootcampie nie przeszedł sita. A ostatnio nawet nie zapraszam takich osob - szkoda mi na nich czasu, rzadko maja wiedzę informatyczną, najczęściej znają tylko język programowania i też tylko na średnim poziomie. Moze gdybym szukał tylko klepaczy na froncie to bym wzial, ale jas chce ogarnietego backendowca.