Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Witajcie! Długo się zastanawiałem i podjąłem ważną decyzję. Postanowiłem przebranżowić się i zostać programistą.
Obecnie jestem taksówkarzem ale po wielu rozmowach z rekruterami na linkedin oraz czytaniu wielu wątków na wykopie zrozumiałem że czas coś zmienić w swoim życiu.
Z rozmów wynikało, że w Polsce brakuje ponad 40 tysięcy programistów i do pracy biorą generalnie każdego kto ma chęć nauki.
Mam w sobie bardzo dużo pozytywnej energii, determinacji i chęci rozwoju, które chcę przekuć w lepszą pracę, która pozwoli mi spełnić swoje marzenia ( własne mieszkanie, nowy samochód ).

Przeglądając oferty pracy i po wielu rozmowach z hh, wiem że junior zarabia średnio 8-10k na rękę a obecnie popularnymi językami są Python, Javascript, React oraz PHP. Dlatego zapisałem się do bootcampu, by nauczyć się programowania w języku Python/Django. Zaliczka już właściwie wpłacona, od stycznia zaczynam :) Trzymajcie kciuki, będę na bieżąco starał się odpowiadać na pytania w tym wpisie. Nazwę bootcampu żeby nie reklamować podam na pw.

Trzymajcie się swoich noworocznych postanowień!

#praca #programowanie #programista15k #bootcamp #naukaprogramowania #python #javascript

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: [Wyjazdy studenckie](https://st.pl/$xvynkdla)
  • 29
OP: @Undefended
Czytałem to i właśnie przed takimi osobami mnie ostrzegano, by nie wierzyć im na słowo. Pani z bootcampu oznajmiła mi, że są to najczęściej ludzie, którzy nie spłacili do końca kursu za co zostali odesłani z kwitkiem i mszczą się w ten sposób. Z resztą moja sytuacja jest zupełnie inna, ponieważ chcę się uczyć i mam sporą motywację by zdobyć pracę jako Django Developer w miejscowym software house. A
Standardowa stawka dla juniora w warszawie z już niezłym skillem to 3500-4500 na reke


@ChamskoCytuje: u nas junior zarabial sobie na reke 7000. Z czego gowno umial. #!$%@? go na pysk wczesniej gdybym wiedzialem ze rzeczy ktore #!$%@? tyle firme kosztuja.
Pewnie i tak będę musiał do takich firm uderzał mimo iż warunku nie spełniam.


@Maslo_Z_Chlebem: ale to doswiadczenie niekoniecznie musi byc komercyjne. Z drugiej strony to normalne ze chca na juniora osobe ktora ma stycznosc z programowaniem od 2 lat niz osobe ktora nie miala stycznosci wogole.
@karer: @ChamskoCytuje: Szkoda tylko, że dla wielu firm junior to ktoś z 2-letnim doświadczeniem w zawodzie. O pierwszą pracę jest dosyć ciężko i najbardziej skuteczną drogą jest zapalać staż lub praktyki, tylko że takie oferty pojawiają się sezonowo. Na start to 2 tysiące na rękę proponują...


Są staże po których praktycznie zawsze biora do pracy chyba ze siw mocno postarasz aby cie nie chcieli
Fakt, w niektórych ofertach jest zapisane wprost o udokumentowanym doświadczeniu, ale podejrzewam, że to tak dla jasności.


@Maslo_Z_Chlebem: niekoniecznie. Ja dla przykladu jako "wymagania" rozumiem rzeczy ktorych beda ode mnie wymagali. Jaki jest sens zatrudniania kogos kto ma 4 lata doswiadczenia? Moim zdaniem 4 lata nie mowia obecnie nic poza tym, ze ktos ma wysoka kulture korporacyjna co najwyzej.
@Canova: staz to przeciez doswiadczenie komercyjne ()