Hej, mam jedno pytania z zasady działania thisa w funkcjach "zwykłych" i strzałkowych. Przerabiam sobie jeden kurs i mam taki oto przykład:

const ob = {
name: "Ania",

callName(){
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Zgodnie ze swoim cichym postanowieniem noworocznym - biore sie za nauke programowania. Co najlepiej i najbardziej perspektywicznie wybrac? Myslalem nad Kotlinem albo Pythonem.
Brak wiekszego doswiadczenia, kiedys studiowalem troche informatyke i mialem podstawy C, troche liznalem PHP i tyle, wiec raczej od podstaw, chociaz podstawowe pojecia nie sa mi obce. Zarobkowo tez nie bede tego robil, bo mam firme w innej branzy - raczej dla wlasnej satysfakcji, moze uda mi sie cos
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@maciorqa: To nie jest tak że przechodzisz z jednego na drugi i koniec, drzwi zamknięte. Po prostu pisząc w SF możesz (i powinieneś) tworzyć piękny kod zgodny z dobrymi praktykami, wzorcami itp. W larwie bywa to ciężkie, chociażby z powodu który przytoczyłem wyżej, i kiedy już się znasz i sobie popiszesz w SF, to potem jak wskakujesz na larwę to patrzysz i się odechciewa. Larwa jest super do mniejszych projektów
  • Odpowiedz
Szybkie pytanie odnośnie #csharp , raczej z kategorii tych głupich, ale dopiero zaczynam. Jaka jest właściwie różnica, jeśli przy wypisywaniu jakiejś liczby użyję formatowania {0, 8:F3} zamiast {0, 6:F3}? 0, F3 - to jest całkowicie oczywiste, ale jaka jest różnica pomiędzy 6 a 8?
#naukaprogramowania
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@SabbraCadabra11: 6, 8 oznacza długość ciągu w którym ma się zmieścić wartość. Jak na przykład dasz "{0,7:F3}", 162.52m to Ci wyświetli
162.520
A jak dasz "{0,10:F3}", 162.52m to Ci wyświetli
(3 spacje)162.520

Zrozumiałe, czy nie bardzo? :)
  • Odpowiedz
Siema #programowanie
Cy ktoś ma może doświadczenie z OpenWeatherMap API. Mam problem z Historical Weather API. Mam płatny plan medium do danych historycznych, ale nie mogę wyjąć danych z całego poprzedniego roku. Jest napisane: > Historical data is available for 1 month back in Starter account, for 1 year back in Medium accounts
ale jakoś nie mogę się doprosić o dane z całego 2020, co godzinę albo chociaż o cały
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć mireczki, kilka tygodni temu zacząłem się uczyć programowania w #cplusplus ale interesuje mnie głównie pisanie programów pod #linux i #mikrokontrolery. Nauczyłem się już podstaw podstaw i mam teraz taki plan - np. jeden dzień czytam kod źródłowy już istniejących aplikacji pod linuxa, a na drugi piszę i rozwijam jakieś swoje własne programy. Myślicie, że to dobre podejście? Nie wiem tylko jakich programów kod zacząć
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@FAQGAG: ja bym pisał od razu własne programy pod te mikrokontrolery. Masz jakiś już?

Najszybciej się nauczysz rozwiązując własne problemy i widząc efekt od razu. To daje zajebiste poczucie
  • Odpowiedz
Za to jak mikrokontrolery to odradzam Arduino.


@keton22: o ile się zgadzam ze zdecydowaną większością twojego posta, to tutaj najpierw mu mówisz, żeby zaczął od pisania pod opieką systemu, a w świecie mcu rzucił się od razu na głęboką wodę. Nie ma nic złego w zaczynaniu od Arduino. Pomiga najpierw diodką, porobi łatwo jakieś projekty z ciekawszymi peryferiami i nic potem nie stoi na przeszkodzie, żeby spojrzeć, co siedzi pod
  • Odpowiedz
#naukaprogramowania
Siemka, uczę się PHP i mam zagwostkę. Na scrennie mamy klasę Wheel. Ta klasa ma zmienna $car która ma być typu klasy Car. W funkcji burst() biorę instancję stworzonej klasy poprzez $this, przechodzę do zmiennej car. I tyle zrozumiałem. Nie rozumiem czemu pusta zmienna
public $car
ma właściwość broken skoro to jest jakby typowanie a nie przypisywanie? Wydaje mi się jakby ta zmienna $car byłu typu Car, ale jak
N.....N - #naukaprogramowania
Siemka, uczę się PHP i mam zagwostkę. Na scrennie mamy...

źródło: comment_1610103871fUOiGnlZOR1TVyzvua7uyw.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@joolekk: wiem, później jest poprawione. Ale chodzi mi o to typowanie. Czy jak w PHP coś typuje poprzez /** */ to odrazu przypisuje danej zmiennej te właściwości tego typu??
np.
class Day {
$zmienna1 = poniedzialek;
  • Odpowiedz
Nowy rok, nowe newsy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Słyszeliście już o tym, że #python w rankingach przegonił #java? A jego twórca dołącza do zespołu Microsoftu?

Wpadajcie na pierwsze w tym roku Śniadanie z
justjoin_it - Nowy rok, nowe newsy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Słyszeliście już o tym, że #Python ...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Słyszeliście już o tym, że #python w rankingach przegonił #java?


@justjoin_it: a coś więcej w jakich rankingach? bo są rankingi takie co mierzą wartość biznesową, ale i takie co mierzą popularność języków programowania w szkołach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki jak wyglada rejestracja na tym pakiecie edukacyjnym od github'a jako student? Rzeczywiscie wszystkie te bajery w postaci dostepow do Intellij itd sa za free i nie naliczy jakis oplat?

#naukaprogramowania #github
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pabl0esc0bar ja rejestrowałem się dwa lata temu (właśnie miesiąc temu mi się skończył, muszę odnowić). Nie musiałem podawać maila edu, a jedynie skan legitymacji szkolnej, z zamazanym peselem. Normalnie korzystam z pełnej wersji PyCharm i PhpStorm, dostajesz na rok licencję, a później, jeśli dobrze zrozumiałem, możesz sobie przedłużać o kolejne lata tak długo, jak będziesz mial konto studenckie na gh. Nic nie zapłaciłem przez cały okres użytkowania.
  • Odpowiedz
Na serwerze w interwale 25 razy na sekundę wysyłam dane o graczach i mapie do każdego gracza z pomocą socket.io. Chciałem to jakoś zoptymalizować, żeby nie blokować wątku, więc pomyślałem o web workerze. Próbowałem to zrobić, ale okazuje się, że wątki nie dzielą pamięci oraz nie mogę przekazać instancji graczy i socketów do workera gdzie chciałem pakować dane i wysyłać. Jak rozwiązać ten problem? Przy jednym wątku wydaje mi się, że kilku
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zanim Zaczniesz Programować – Instalacja i Zapoznanie z Visual Studio

Cześć Właśnie pojawił się nowy film na na kanale modestprogrammer. Dzisiejszy film zainteresuje osoby, które dopiero chcą zacząć programować. W filmie zobaczycie jak zainstalować visual studio wraz z odpowiednimi składnikami na swoim komputerze oraz przede wszystkim pokaże najważniejsze okna i funkcje w visual studio.

✅ Film dostępny na youtube: https://www.youtube.com/watch?v=EdoMMZO3Log

#visualstudio #programowanie #nauka #naukaprogramowania
kazik- - Zanim Zaczniesz Programować – Instalacja i Zapoznanie z Visual Studio

Cze...

źródło: comment_1610024706JVDEaONwsgNHNtSSuWcf1K.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jedyny w Polsce Docker Captain, który wcześniej współtworzył #cyberpunk2077 w #cdprojektred, teraz będzie szkolił polskich programistów (i nie tylko). Oto, co oferuje programistom, DevOpsom i testerom ( ͡° ͜ʖ ͡°)

https://bulldogjob.pl/articles/1252-pracowal-przy-cyberpunk-2077-teraz-bedzie-szkolil-polskich-programistow

#naukaprogramowania
Bulldogjob - Jedyny w Polsce Docker Captain, który wcześniej współtworzył #cyberpunk2...

źródło: comment_1610024132KWn35wDnEQiD3OtKssQDH9.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bulldogjob: widać, że tak się teraz robi hajs ( ͡° ͜ʖ ͡°) kursik 11h gdzie 3/4 tego to są typowe podstawy. Poświęcenie średnio 10min na konkretne zagadnienie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A najlepsze to 2h dla całego kursu dla QA ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz