@rybeczka: w log routera bardzo czesto pojawia sie cos takiego, i tam adres ip kamery wifi:

2021-09-20 05:48:14 [Debug][Debug-Log] static:[dhcpd]receive Discover, xid[7dfd2a11], mac[TUTAJ ADRES MAC KAMERY], option60[udhcp 1.16.1]
2021-09-20 05:48:14 [Critical][Debug-Log] static:[dhcpd]xid[7dfd2a11] choose [main] address pool
  • Odpowiedz
Mirki, czy ktoś z Was korzysta z kamery IP?
Szukam czegoś do 300 zł i musi mieć koniecznie zasilanie pod USB (muszę wymienić kabel na dłuższy).
Zastanawiam się nad którymś z tych modeli:
https://www.x-kom.pl/p/597214-inteligentna-kamera-eufycam-indoor-cam-2k-fullhd-led-ir-dzien-noc-obrotowa.html
https://www.x-kom.pl/p/638608-inteligentna-kamera-xiaomi-mi-360-home-security-camera-2k-pro.html

Możecie
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kornolio: Moim zdaniem żadna z wymienionych przez Ciebie kamer nie zadziała. Nie obsługują onif czyli są zamknięte tylko na własne rozwiązania.
  • Odpowiedz
Mirki, usiadłem jakiś czas temu przy komputerze pewnej pani, która ma sklep.(za jej wiedzą) Okazało się, ma na komputerze nagranie z monitoringu w swoim sklepie. Jest tam scena gdzie niezadowolony klient przynosi coś do reklamacji i dochodzi do szarpanek słownych z jej pracownikiem.
I teraz pytania:
Czy ona ma prawo nagrywać swoich klientów i pracowników wraz z dźwiękiem przez cały czas?
Czy pracownicy powinni być o tym poinformowani bo prawdopodobnie nie wiedzą?
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kidi1: dzwieku nie moze nagrywac, pracownicy powinni byc poinformowani o stosowaniu monitoringu wizyjnego + obowiazek informacyjny z rodo. jest uregulowane w kodeksie pracy - okolice art. 22
  • Odpowiedz
@kidi1: Czyli pisząc UCZCIWE i bez owijania w bawełnę chcesz na nią napuścić kontrolę. Zapewne możesz to zrobić w majestacie prawa, ale moralnie NIE jest to ok bez uprzedniego poinformowania jej na kilka dni wcześniej, że to co robi jest i sprzeczne z prawem i naganne.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Hejka
Jak zrobić system monitoringu żeby był dostępny z każdego miejsca?

Zrobiłem tak że

Jest kilka kamery xiaomi, wszystko działa ładnie, jest podgląd, są powiadomienia, jest nawet darmowa chmura. Problem pojawia się kiedy kamery tracą dostęp do internetu. Ja rozumiem że wtedy nie będzie podglądu ale dlaczego nie działa też chmura? Dlaczego nie można podejrzeć tego co już zapisane w chmurze? Dopiero można to zrobić kiedy kamera połączy się z internetem. Ten problem chyba wykluczy
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@TP53: ja płaciłem 100zł ale za godzinę pracy technika, że przyjeżdża, udostępnia ci nagrania i ty mówisz z jakiego dnia i godziny potrzebujesz i albo razem przeglądacie albo ci od razu zaczyna zgrywać bo i ile to trawa tyle płacisz
  • Odpowiedz
Hej,
chce złożyć zestaw 4 kamer zewnętrznych POE + do tego wideodomofon POE spięty z elektrozaczepem
Ma ktos podobny zestaw? Jak działa podglad z kamer na wyswietlaczu wideodomofonu?
Oraz jak wyglada współpraca z elektrozaczepem?

Czy aplikacja HikVision dobrze sobie radzi z alertami w przypadku wykrycia ruchu ? Da sie moze zrobic zeby w takim wypadku wył jakis alarm w panelu LCD?
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@przemoprzemek: W domofonie masz dwa wyjścia, jedno do otwierania furtki/ drzwi, drugie do… może być do bramy garażowej, nikt tego nie sprawdza. Nawet nie musisz nic dodatkowego kupować.
Wczoraj o tym rozmawialiśmy, a na dziś już mi się znudziło przeglądanie za Ciebie katalogów
  • Odpowiedz
Mirki, kamera do monitoringu wewnętrznego:
- dobra jakość obrazu
- wifi
- możliwość podłączenia do google drive
- możliwość podglądu na żywo
- najlepiej z baterią działająca rezerwowi, gdy braknie prądu
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki spod tagu
#cctv #monitoring
Znajomy ma taki zestaw monitoringu KLIK
Na schemacie (pic rel) ma zrobioną już instalację w domu(B2) . Czyli kamery podwieszone, założony rejestrator, wpięty do neta itd.

Teraz sprawa jest tego typu. Znajomy w chce w B1 zrobić sobie instalacje i obraz z tych kamer przesłać do rejestratora w B2 i żeby tam się obraz z tych kamer nagrywał na tamtym rejestratorze i był także podgląd.
jakiinnynick - Mirki spod tagu
#cctv #monitoring
Znajomy ma taki zestaw monitoringu K...

źródło: comment_1630514282qEnUbzl3cCqQoQvy5OWgn8.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@hasek34: Standardem czego? Jeżeli chodzi o o TYP A i TYP B prowadzenie kabli to ja zawsze łączyłem TYP B i nie mam problemów. Z tego co kojarze to urządzenie zasilające samo ogarnia jak jest podłączone i dostosuje się.
  • Odpowiedz
Mireczki ... szukam kamery "szpiegowskiej" a dokładniej:
- chce ją zamontować w piwnicy bloku mieszkalnego bo mam podejrzenia że ktoś robi małe sabotaże ...
- kamera mała nie duża - choć w gąszczu rur dało by się zamontować nieco większa ...
- najtrudniejsze dla mnie jest ogarnięcie nagrywania ... - najlepiej jakbym mógł ja połączyć kablem USB z kompem - jakieś 3 - 5 m kabla ... tak żeby miała zasilanie i zapisywał ana dysku
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki potrzebuje pomocy kogoś kto ogarnia monitoring, kamery itd. Czy jest możliwość monitorowania działki na odległość kamerą jeżeli nie mam na dzialce internetu? Tzn czy można np użyć routera mobilnego Lte i kamery? Jeżeli tak jaką kamerę trzeba? Czy w grę wchodzi tylko kamera GSM na kartę sim? #monitoring #cctv #kamery
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mimryzmamrami kamera z dostępem do chmury wystarczy jeżeli nie chcesz się bawić w vpn i od czasu do czasu tylko zerknąć. Nie wiem jaka ci potrzebna, np. HikVision ma takie.

Jak chcesz taniej z kamerę to musisz mieć router który jest klientem VPN a w domu musisz mieć serwer.
  • Odpowiedz
mam #komputery dość słaby (proc atom) ale za to z dość dużym dyskiem (250gb)
co można z czymś takim zrobić?

wymyśliłem że może to być #monitoring , podłączyć jakieś #kamera i by zrzucały obrazki na dysk co jakiś czas albo udostępniały live dla mnie, gdybym np wyjechał to bym mógł popatrzeć co się dzieje w domu czy mi się nie włamują

znacie soft do czegoś takiego?
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Dikdestro: jak się nazywa? np. dałbym dwie kamerki od stony drzwi wejściowych i balkonowych i chcę mieć serwer www na którym można online popatrzeć, albo np. robi zrzuty kiedy coś się zmieniło w krajobrazie?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@heniek_8: przerost formy nad treścią, kamera YI Home 1080p za 80-90zł z OLX, masz powiadomienia na aplikację o wykryciu ruchu + filmik 6 sekund. Jak wsadzisz kartę microSD to możesz zdanie sprawdzić co się działo na kilka dni wstecz bo Ci zapisuje 24/7. A prądu chyba 1,5W ciągnie.
  • Odpowiedz
#monitoring
potrzebuje jakas kamerke, jedna wystarczy zadna serweronia, ogolnie chcialbym zeby sie dalo zapisywac na HDD, ale z tego co widzialem to jedyne opcje na te karty SD.
Ktoś poleca jakąś?
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach