Wpis z mikrobloga

Siemka Mirki!
Planuję przesiąść się w końcu z #widnows10 na #ubuntu albo #mint i mam dwa pytanka. Od razu napiszę, że kieeedyś używałem już ubuntu ale to w wersji 8.06 o ile się nie mylę.
1. Którego linuxa wybrać? Ubuntu, czy minta, który rzekomo jest od niego lepszy,
2. Mam dysk SSD na którym jest windows + podstawowe programy, oraz 750GB HDD do filmów, muzyki, gier itp.
Czyli jak to zrobić teraz, żeby wyglądało to w podobny sposób?
/home na HDD, a system i swap na SSD? Ile swapa dać?

#linux
  • 21
@GrS11: możesz sobie jeszcze zobaczyć elementaryOS , ja miałem Windowsa, później, ubuntu, minta a w końcu zostałem przy elementary , bardzo przyjemnie zrobiona dystrybucja moim zdaniem, a mniej popularna - to jest tez system na bazie ubuntu właśnie - ale to wspominam tylko informacyjnie - czyste ubuntu i mint też są ok :)
1. Którego linuxa wybrać? Ubuntu, czy minta, który rzekomo jest od niego lepszy,


@GrS11: Ten który bardziej Ci się podoba.

2. Mam dysk SSD na którym jest windows + podstawowe programy, oraz 750GB HDD do filmów, muzyki, gier itp.

Czyli jak to zrobić teraz, żeby wyglądało to w podobny sposób?

/home na HDD, a system i swap na SSD? Ile swapa dać?


@GrS11: Na SSD wydziel 15-20 GB na /,
@ksiak: to co mówisz ma sens ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@vxrd: /home będzie na HDD, bo inaczej nie ma sensu. A co zrobić jeżeli chodzi o /usr bo to właśnie tam chyba instalują się wszystkie aplikacje? Mówię tutaj o office, klient poczty, itd.
@GrS11: Jeśli będziesz miał dual boota to lepiej wszystkie dane typu dokumenty, muzyka, filmy itp. trzymać na partycji NTFS na HDD, tak żeby oba systemy miały do tego dostęp, na /home będziesz miał tylko ustawienia użytkownika i programów więc lepiej dać to na SSD.