Poprosiliśmy Agencję Rozwoju Przemysłu o udostępnienie listy zakupów dokonanych na podstawie decyzji Prezesa Rady Ministrów z dnia 16.03.2020 r. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, że na stronie Ministerstwa Zdrowia opublikowana jest ewidencja zakupów w związku z pandemią. Na tej liście widnieją respiratory, o których było ostatnio głośno, ponieważ niewiele osób je widziało, a także umowa z Żabką na usługę ekspercką (za darmo) i wiele innych ciekawych pozycji. Więcej:
https://siecobywatelska.pl/wszystko-jawne/

___
#prawo
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@HanAssholeSolo:

tekst bym przeczytał, ale własnie pobieżnie tłumaczę jednemu mireczkowi różnicę pomiędzy liniową a progresywną charakterystyką ugięcia amortyzatorów rowerowych - serious businesses. ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Jasne. To wszystko rozumiemy.( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Wczoraj jakiś mirek wrzucał wypowiedź/obietnicę o rządowych dostawach (do szpitali POZetów) srodków do dezynfekcji. Skasował ale że miałem odpisać więc to czynię. Dziś do POZetu w którym pracuję przyszła paczka, w tamtym miesiącu była to 5L bańka, teraz są dwie i coś am jeszcze tylko poszły na kwarantanne;)
#koronawirus #2019ncov #ministerstwozdrowia
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Drogie Mirki i Mirabelki,

widuje tutaj co najmniej kilkanaście wpisów dziennie pt "stomatolodzy pozamykali gabinety i maja nas w dupie". Chciałabym tą kwestię wyjaśnić - to nie stomatolodzy mają Was w dupie, tylko Ministerstwo Zdrowia. Parę dni temu dostaliśmy jedynie mgliste zalecenie, że możemy pozamykać gabinety i przyjmować tylko sytuacje nagłe. Poza POZ i szpitalami Ministerstwo nie planuje zaopatrzać placówek medycznych w sprzęt ochrony osobistej, mają sobie radzić same.

Wystosowaliśmy pismo do Ministerstwa żeby
  • 190
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ja chciałem tylko dodać, że jesteśmy najbardziej eksponowaną grupą zawodową, a w sprawie zakupu sprzętu ochronnego zostaliśmy zrównani z szarym człowiekiem z ulicy. Od tygodnia trwają apele środowiska stomatologicznego o utworzenie ośrodków dla pacjentów z bólem, lekarze dentyści deklarują, że na ochotnika pracowaliby w takich miejscach po odizolowaniu się od rodziny, mając pełną świadomość tego, że prawdopodobnie zachorują. Warunkiem byłoby zapewnienie bezpieczeństwa pacjentom, ponieważ podczas pracy tworzymy aerozol, który
  • Odpowiedz
@Simple-Man: Za chwile allegro wyśle dane userów co sprzedawali maseczki i państwo sobie zabierze bez gadania abw wpadnie i chu... :)

Podstawa prawna nielegalne rozprzestrzenianie produktów deficytowych. Bo u nas prawo nie działa wstecz. A nie o cholera...
  • Odpowiedz