Wpis z mikrobloga

Symulacyjna prasówka - tydzień 4/52 ( ͡ ͜ʖ ͡)

Nie tworzę spam-listy - chcesz być wołany następnym razem? Zaplusuj ten post!

[ #cae] EU zamierza przeznaczyć pieniądze podatników na rozsądny cel - zamierzają zainwestować w HPC. Mam nadzieję, że nie po to by kopać bitcoiny... [ [ART](https://publictechnology.net/articles/news/eu-unveils-€1bn-supercomputing-scheme) ]

[ #cfd] Jak poprawnie chodować cannabis wspomagając się wynikami z CFD [ ART ]

[ #cfd] Artykuł o tym jakich solverów używa NASA do symulowania mechaniki płynów [ ART ]

[ #cfd] Autor tego artykułu próbuje objaśnić dlaczego tak ciężko znaleźć rozwiązanie analityczne równań Naviera-Stokesa. [ ART ]

[ #cfd] Kolejny przykład tego co umożliwia metoda Lattice-Boltzman. Tym razem animacja stworzona przez Exa Corporation [ VID ]

[ #cfd] Symulacja spalania w turbinie Siemensa przeprowadzona w STAR-CCM+. Przyciąga wzrok [ ART ]

[ #druk3d] Artykuł o tym jak powstawała część układu hamulcowego. Coś dla fanów aut, druku 3D i optymalizacji topologicznej [ ART ]

[ #fea] Jak otwierać butelkę z MESem [ GIF ]

[ #fea] Post dla tych, którzy właśnie uczą się do sesji i chcą się dowiedzieć czegoś na temat zasady Saint-Venanta. [ ART ]

[ #fizyka] Ciekawe zjawiska związane z mechaniką płynów. Prosto z bloga FYFD (bardzo polecam!) [ VID ]

[ #inzynieria] Experyment, który pokazuje w jakis sposób fale na oceanie. Warto zobaczyć ten ostatni filmik zamieszczony w artykule [ ART ]

Pytanie do tych co śledzą mój tag - ilu z was na codzień zajmuje się symulacjami? Chciałbym wiedzieć ile osób ogląda linki dlatego, że są ładne obrazki, a ile widzi w tym jakiś głębszy sens ( ͡º ͜ʖ͡º)

Bogdan spod tagu #bogdansymulant ʕʔ

#nauka #mechanika #gruparatowaniapoziomu
Bogdan191 - Symulacyjna prasówka - tydzień 4/52 (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

Nie tworzę spam-listy...
  • 16
Wołam przez MirkoListy plusujących ten wpis (63)

Dodatek wspierany przez Cebula.Online

Nie chcesz być wołany/a jako plusujący/a? Włącz blokadę na https://mirkolisty.pvu.pl/call lub odezwij się do @IrvinTalvanen

Uważasz, że wołający nadużywa MirkoList? Daj znać @IrvinTalvanen

! @Karbon315 @SVCXZ @Gamgee @krzychu3 @lukas07031 @Skinnyp @Vincenzo @rador314 @4565h6tr7756 @mackiy @Sifar @Andr3v @Migfirefox @R0HYPN0L @Pan_Bober @freezerr @Fizyk_kwantowy @smatthy @marcel_s @skethoo @Pikieros @ksab @KuterPstragow @moonlisa @BionicA @Problem @bn1776 @shd-jrs @cadoda @donslime @kubarrr @Xaarkes2 @Vadzior @KYK_ @
@Bogdan191: Oczywiście że jestem tu dla ładnych obrazków :D

A tak serio. W pracy siedzę przy CADzie, ale to tylko rysowanie na mapach. Za to w domu hobbystycznie bawię się elektroniką.
W programach od Autodeska projektowałem i symulowałem radiatory do lampy rowerowej. Dzięki temu teraz mogę oślepiać wszystko w odległości do 500 metrów, i nie martwię się o przegrzanie diody ( ͡º ͜ʖ͡º)
Fajnie jest pogłębiać