Cześć, muszę pomalowac jeden pokój w mieszkaniu i chciałbym się zapytać czy mogę sobie w niedziele okleić ściany i zabezpieczyć wszystko folią, a następnie we wtorek przejść do malowania. nie będzie później problemu z ściąganiem taśmy malarskiej? będę używał taśmy scotchblue. trochę się naczytałem na ten temat w internecie i zdania rabinów są podzielone.
#remont #remontujzwykopem #malowanie
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Chce pomalować w pokoju jedną ścianę w kolorze (taka, która jest najbardziej widoczna, najbardziej odsłonięta) a resztę zostawić na biało. Czy robić biały pasek na górze czy malować ją w całości? Jakie są teraz wytyczne, trendy.

#remont #remontujzwykopem #malowanie
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Są jakieś dobre alternatywy dla żywicy epoksydowej na posadzkę? Mam świeżo wylany beton, dość sporo metrów w garażu, a szukam czegoś odpornego na chemię i wodę. Zagruntuje gruntem głęboko penetrującym i chcę malować, a żywica droga, jest coś tańszego co da radę? Są jakieś farby, kauczuki, wiem, ale musi być odporne na chemie samochodowa i wodę.

#budownictwo #budowlanka #malowanie
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ant7: W razie gdyby ktos ci mikrocement proponowal to napiszę: mikrocement jest na tyle odporny co warstwa go chroniąca tj. Lakier czy zywica.
Sam mikrocement jest dosyc miekki wiec kazda ciezka rzecz co upadnie zrobi w nim dołek i rozerwie lakier.
Mikrocement sie trwale odbarwia od olejów.

Moze wypolerowanie betonu na lastriko i zabezpieczenie tego lakierem?
  • Odpowiedz
@mlesz: Zdaje się że to najprostsze rozwiązanie i pewnie tak zrobię. Pewnie szału nie ma ale jakiś czas wytrzyma i jakaś tam odporność ma, z resztą sama wylewka też jest z włóknem szklanym i może tragedii nie będzie.
  • Odpowiedz
Hej majstry, na poddaszu będę miał odkryte jętki około 15 sztuk i dwie płatwie, belki które idą przez całą długość budynku. Czym to pomalować żeby ładnie wyglądało i podkreśliło słoje i żebym nie musiał jakoś zbytnio często tego odnawiać? Jakaś lazura? #stolarstwo dodam że w łazience też będą takie belki do pomalowania a tam wiadomo jakie są warunki. #stolarstwo #drewno #malowanie
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Karol4722: lazura będzie ok. Łazienką się nie przejmuj, jeśli tylko jest w niej wentylacja i nie rosną na ścianach prawdziwki, będzie dobrze. Mam w domu takie belki, jedną z nich również w łazience, łazienka używana od 8-9 lat, z belką nic złego się nie dzieje.
  • Odpowiedz
Boazerie pomalować na biało czy całkiem wywalić?
1 opcja - dużo mniej roboty i w sumie z tego co wuja google pokazuje efekt całkiem spoko
2 opcja - trzeba demontować, wygładzić ściany, zagruntować i dopiero myśleć do dalej + znacznie duże koszta
Randomowe zdjęcie google:
#remontujzwykopem #budownictwo #malowanie #prl #remont #pytanie #pytaniedoeksperta
artem17 - Boazerie pomalować na biało czy całkiem wywalić?
1 opcja - dużo mniej robo...

źródło: comment_1657796841foajokjR1UDHDtfSto0lIe.jpg

Pobierz

Która opcja?

  • Boazeria - Zostaje (Przemalowana na biało) 44.8% (43)
  • Boazeria - OUT 55.2% (53)

Oddanych głosów: 96

  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PomadkaNawilzajaca: : super sprawa o ile lubisz dolewac farbę co 5 minut malowania, wcześniej farbe odfiltrujesz i doprowadzić do idealnej konsystencji, jedna ciapka w farbie źle rozmieszana i pistolet zapchany, to samo jesli wpadnie ci jakis okruszek albo już był w farbie także filtracja to podstawa, nawet markowe farby mają niespodzianki, robią się jakieś korzuszki etc.
Ale serio fajnie się tym maluje tylko lepiej agregat z centralnym zbiornikiem
  • Odpowiedz
@Fushnikov: Kup porządne wałki albo wynajmij agregat. Na pistolety szkoda czasu

Wałki wooster polecam

Jak pistolet to tylko graco handheld do mniejszych powierzchni - Ale cenowo kosmos ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Mam stary drewniany stół i mam zamiar pomalować go (natryskowo) białą farbą na wysoki połysk. Chciałbym uzyskać efekt jak gotowe lakierowane meble. Nie wiem tylko jakiej farby użyć, myślałem o emalii olejno ftalowej, jest tania, dobrze kryje ale nie najlepiej nadaje się do malowania pistoletem i ma słaby połysk. Podobnie emalie wodorozcieńczalne, słaby połysk, łatwo się brudzą wg. mnie i ciężko się zmywa zabrudzenia. Ostatnio malowałem grzejniki farbą poliuretanową dwuskładnikową i malowało
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Paciulok ja maluję drewno Adler Pigmopur. Ale pamiętaj na kolor zawsze dawaj bezbarwny jako ostatnią warstwę. Kolorowe farby nie są tam trwałe a dodatkowo na białym łatwo zostają ślady po wszystkim
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@malinq: Nie jestem jakimś specem od malowania, ale jak na drugi raz to wygląda super! Kiedyś dużo malowałam i z doświadczenia wiem, że z czasem będzie lepiej chociaż ja ciągle wymagałam od siebie lepszych pomysłów i większej liczby detali, aż w końcu to rzuciłam. Chociaż planuje do tego wrócić bo można się przy tym wyciszyć.
To farby olejne? Polecam używać oleju z siemienia lnianego aby zużywać mniejszej ilości farby. Wystarczy
  • Odpowiedz
Ktoś umie w #renowacjafelg?
Miałem je pokryte plastidipem i ścierałem sobie nitro, jakąś chemią do chlorokauczuku.
Szło jak krew z nosa, ale szło.

Dziś w motoryzacyjnym poprosiłem o dedykowany środek i pan mi dał jakąś chemię do farb.
Farba zeszła, ale zeszła też warstwa przezroczysta pod
zogard - Ktoś umie w #renowacjafelg? 
Miałem je pokryte plastidipem i ścierałem sobi...

źródło: comment_16554579007Q26tMXtbBpn1AS55Gv6oP.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Muszę to kłaść na nowo do czystej felgi? Czy niekoniecznie?


@zogard: to zależy, czy za chwilę felgi mają być skorodowane, czy też nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
  • Odpowiedz