#remontujzwykopem #drzwi #malowanie pytanie do ekspertów - czym należy zagruntować aluminiowa ościeżnice (drzwi ukryte DRE) przed malowaniem farba? Z góry dziękuję za polecenie odpowiedniego preparatu
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
3
Ceramiczna jajko, która nabiera kształtu po zanurzeniu w farbie

Zapewne Hydrofobowe pokrycie.
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
- 0
konto usunięte via Wykop
- 1
@pajatu: "grunt/podkład do aluminium"? :) Na tej oryginalnej buteleczce nie ma żadnej nazwy.
- 5
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
@repix: 3 tyg, oczywiście były przerwy.
- 1
Napisze Ci z mojego doświadczenia.
Czasy się zmieniły i jest dużo łatwych i szybkich technik malowania. Zobacz sobie tutoriale Dany Howl (Dana Howl). Szczególnie underpainting i galzing. Farby zamiast rozcieńczać można użyć contrastow, Vallejo Xpress czy Army painter speedpaints (polecam Vallejo, paleta kolorów jeszcze mała wiec można zacząć zbierać i super matowe wykończenie. ) . Ja jeszcze używam farb olejnych to możesz zobaczyć u Marco Frisoni. Kup jakieś najtańsze figurki i trenuj.
Czasy się zmieniły i jest dużo łatwych i szybkich technik malowania. Zobacz sobie tutoriale Dany Howl (Dana Howl). Szczególnie underpainting i galzing. Farby zamiast rozcieńczać można użyć contrastow, Vallejo Xpress czy Army painter speedpaints (polecam Vallejo, paleta kolorów jeszcze mała wiec można zacząć zbierać i super matowe wykończenie. ) . Ja jeszcze używam farb olejnych to możesz zobaczyć u Marco Frisoni. Kup jakieś najtańsze figurki i trenuj.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Samara__Morgan: bramy piekiel prowadzace do zatracenia i wiecznego potepienia
Jak uzyskać taki efekt na ścianie? To ma jakąś specjalną nazwę?
#wnetrza #malowanie #wykonczeniemieszkania #wykonczenia #remontujzwykopem #budownictwo
#wnetrza #malowanie #wykonczeniemieszkania #wykonczenia #remontujzwykopem #budownictwo
źródło: Zrzut ekranu 2023-02-7 o 14.03.50
Pobierz- 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
konto usunięte via Wykop
- 0
@Ranger: Malowanie od 15 zł m2, osobno zabezpieczenie pomieszczenia tj. podłoga meble itp. Umów się na dniówke, taka suma jaka Cię zadowoli :)
@Ranger: Jeden mój kumpel powiedział, że za mniej niż dwukrotność swojej stawki godzinowej fuch robić nie będzie.
Tak też robi. Powiedzmy, że ma te 25zł/h. Fucha jest minimum 50zł/h, a dodatkowe prace robi dobrze i szybko, bo jest ekstra kasa.
Tak też robi. Powiedzmy, że ma te 25zł/h. Fucha jest minimum 50zł/h, a dodatkowe prace robi dobrze i szybko, bo jest ekstra kasa.
- 0
Poleci ktoś jakąś farbe do drewna? Uszkodziła mi się framuga drzwiowa, ale to mały odprysk i chciałbym to jakoś zategowac. Wiec nie potrzebuje dużej ilości. Pomóże ktoś? #majsterkowanie #dom #naprawy #malowanie #remont
źródło: temp_file.png2800058407203865473
PobierzKończy nam się remont, jedna ściana była pomalowana na niebiesko. Finalnie kolor wyszedł za ciemny, zmieniła się koncepcja żony i teraz ściana ma być biała. Było malowane kilka dni temu. Za kilka dni mamy przeprowadzkę, gość od remontu ma masę rzeczy do zrobienia jeszcze i nie przemaluje nam tej ściany na biało. Na ścianę 2.65m x 4m ekipy na dniach to nie znajdę, więc pytanie czy korzystając z internetowych rad, nigdy nic
#gry #pytanie #farby #malowanie #grybezpradu
Mirki, chciałbym pomalować swoje figurki z Talizmana, ale nie wiem jakich farb użyć. Polecicie jakiś zestaw farb? Jakie marki brać pod uwagę?
Mirki, chciałbym pomalować swoje figurki z Talizmana, ale nie wiem jakich farb użyć. Polecicie jakiś zestaw farb? Jakie marki brać pod uwagę?
Hej wszystkim,
Ostatnio (Wczoraj) malowałem ścianę w pokoju. Poprzednim kolorem był bardzo jasny krem, coś jak kawa z bardzo duża ilością mleka. Pomalowałem ścianę na bardzo ciemny szary (Dwie warstwy, farba Dulux easycare +). Zauważyłem, że pojawiły się delikatne przebarwienia które są widoczne z jednej strony (Malowałem sporo razy i nigdy takiego problemu nie miałem). Gdy np. patrzy się od lewej, widać smugę natomiast, gdy przejdzie się na prawą stronę, to ta
Ostatnio (Wczoraj) malowałem ścianę w pokoju. Poprzednim kolorem był bardzo jasny krem, coś jak kawa z bardzo duża ilością mleka. Pomalowałem ścianę na bardzo ciemny szary (Dwie warstwy, farba Dulux easycare +). Zauważyłem, że pojawiły się delikatne przebarwienia które są widoczne z jednej strony (Malowałem sporo razy i nigdy takiego problemu nie miałem). Gdy np. patrzy się od lewej, widać smugę natomiast, gdy przejdzie się na prawą stronę, to ta
źródło: comment_1673523628ZByU3JYLK05SFFBh9Chh4M.jpg
Pobierz- 0
@ElementalX7: niedomalowane.
@ElementalX7: Jak patrzysz w stronę okna to smugi widać, a jak od okna to nie widać?
źródło: comment_1673540662Y5SaDAn5xW0iMamWavb7zI.jpg
Pobierz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@muak47 nawet jak pomalujesz 4 razy, to będzie przebijac. Ściana do r--------a i postawienia na nowo ( ͡º ͜ʖ͡º)
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 3
@NaczelnyAgnostyk: niech zrobią AI, które pomaluje ściany w domu a nie jakieś obrazki w komputerze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@yupitr: Uwierzę w istnienie AI, kiedy weźmie pieniądze i NIE pomaluje!
Mirki doradźcie jakiś agregat do malowania ścian farbą lateksową. Do szału mnie doprowadza malowanie wałkiem. Wiem że kiedyś agregaty amatorskie to bardziej się zapychały niż działały ale może coś się zmieniło w temacie i do tysiaka można coś znaleźć.
#malowanie #remontujzwykopem #budowadomu #budownictwo
#malowanie #remontujzwykopem #budowadomu #budownictwo
WAGNER System natryskowy W 950 FLEXiO ja mam taki i jestem zadowolony , do użytku amatorskiego wystarcza
- 0
Mirki z tagu #remont #remontujzwykopem #budowlanka #malowanie
Robię malowanie i mam takie coś w rogu, wspomnę że nie miałem do tej pory wentylacji w pokoju, jakiś pomysł jak się tego pozbyć?
#pytaniedoeksperta
Robię malowanie i mam takie coś w rogu, wspomnę że nie miałem do tej pory wentylacji w pokoju, jakiś pomysł jak się tego pozbyć?
#pytaniedoeksperta
źródło: comment_1670064055uvoKzTplzHbi0OfX2gkAPz.jpg
Pobierz36
Ukończenie obrazu po 5 miesiącach

Skończony obraz po 5 miesiącach nieprzespanych nocy i stu godzinach!
z- 8
- #
- #
- #
- #
- #
- #
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 0
- 1
@matabora: mi się zapaliła czerwona lampka jak przeczytałem opinie, że jest dożywotni dostęp do zakupionych kursów i materiałów, a mimo to wielu ludziom usunęli po zaledwie kilku miesiącach. xd
Jak z takimi rzeczami kłamią, to strach pomyśleć jak przechowują dane z karty. Mam wrażenie że pod względem płatności reszta Europy jest mocno w tyle. :/
Jak z takimi rzeczami kłamią, to strach pomyśleć jak przechowują dane z karty. Mam wrażenie że pod względem płatności reszta Europy jest mocno w tyle. :/
- 0
@Borealny: podpowiem na przyszłość, że w aplikacji Revolut możesz generować karty do jednorazowego użytku. A jeśli mimo to wciąż się obawiasz, to nie musisz w ogóle podpinać pod Revolut swojej karty z banku skąd będą brane pieniądze na Revolut tylko doladowujesz przelewem.
- 0
Hej Mirabele i Mircy, którzy lubią malować na fizycznym medium, potrzebuję waszej pomocy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Moja żona (33 l.) od czasu do czasu wspomina jak to dawno temu za nastolatki malowała (niestety nie udało mi się podstępnie ustalić techniki), tęskno jej za tym hobby i że na emeryturze chce spędzać całe dnie ze sztalugą. Pomyślałem więc, że może trochę przyspieszę jej plany dając jej w prezencie na święta elegancki zestaw
Moja żona (33 l.) od czasu do czasu wspomina jak to dawno temu za nastolatki malowała (niestety nie udało mi się podstępnie ustalić techniki), tęskno jej za tym hobby i że na emeryturze chce spędzać całe dnie ze sztalugą. Pomyślałem więc, że może trochę przyspieszę jej plany dając jej w prezencie na święta elegancki zestaw
- 1
@smk666: jestem amatorem i z mojej perspektywy (w wolnym czasie maluje głównie krajobrazy - tylko olejnymi) mogę polecić:
- nie brać sztalugi, żona miała i próbowałem używać, mi nie jest potrzebna, na siedząco przy stole bardzo dobrze się maluje
- farby dobrze mieć zestaw w różnych kolorach małe tubki np:
https://allegro.pl/oferta/zestaw-farb-olejnych-24x12ml-phoenix-farby-olejne-9618709217
oraz duże tuby podstawowych kolorów: biały (must have do rozjaśniania innych kolorów) , niebieski, żółty, brązowy, zielony, czerwony (czerwony jako
- nie brać sztalugi, żona miała i próbowałem używać, mi nie jest potrzebna, na siedząco przy stole bardzo dobrze się maluje
- farby dobrze mieć zestaw w różnych kolorach małe tubki np:
https://allegro.pl/oferta/zestaw-farb-olejnych-24x12ml-phoenix-farby-olejne-9618709217
oraz duże tuby podstawowych kolorów: biały (must have do rozjaśniania innych kolorów) , niebieski, żółty, brązowy, zielony, czerwony (czerwony jako
- 0
@Glorf:
Dziękuję za obszerną odpowiedź. Tez wydaje mi się, że olejne będą bardziej przystępne, bo dają czas na poprawki i tak jak pisałeś, wręcz przyczyniają się do pracy rozłożonej na kilka dni. Dzięki za linki, chyba poszukam wszystkiego i złożę zestaw sam, będzie więcej "dobrego" w tej samej cenie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dziękuję za obszerną odpowiedź. Tez wydaje mi się, że olejne będą bardziej przystępne, bo dają czas na poprawki i tak jak pisałeś, wręcz przyczyniają się do pracy rozłożonej na kilka dni. Dzięki za linki, chyba poszukam wszystkiego i złożę zestaw sam, będzie więcej "dobrego" w tej samej cenie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@KlaudiX: tygrys po roku w Polsce XD





























Sufit z gk, gładź na ścianach. Znajomy majster poleca farby Caparol. Będzie git?
#remont #remontujzwykopem