powodem jest wspaniały Microsoft™


@oskar117: to tak, jakbyś winił PKP za to, że nie udostępnia podłączenia do sieci dla Tesli, żeby mogła jechać torami za friko.
Linux jest robiony w dużej mierze przez hobbystów i wygląda na taki.
  • Odpowiedz
#linux #linuxgaming

Po zakupie nowej karty graficznej myślałem że będę mógł sobie fajnie pograć pod linuksem. Niestety wydajność radeona 6600 pozostawia wiele do życzenia. Nie wiem w czym tkwi problem ale słabo to u mnie działa. Nie mogę też ustawić mangohuda tak aby cokolwiek działał i nie wiem przez to na czym tak naprawdę stoję.

Póki co to testowałem trzy gry.

Death
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

obrałem sterowniki amd z ich strony ale przy instalacji dowiedziałem się że mam już taką wersję zainstalowaną.


@gupiujzewsi: Nie powinieneś używać sterowników AMD

To poczciwa i5 czwartej generacji :/


@gupiujzewsi: Możliwe, wszak to śmieć dzisiaj do pracy, a nie do gier. Musiałbyś sprawdzić jak obciążenie CPU wygląda
  • Odpowiedz
Hasztag nikogo.

Korzystacie z Heroic Game Launcher umożliwiający zarządzanie biblioteką gier z Epica i Gog? W sumie pewnie nie.
Ale już dawno tak se myślałem, że fajnie byłoby mieć taki superlauncher, który pozwalałby na wyświetlanie gier ze wszystkich najważniejszych platform. Co prawda jest w sumie taki i nazywa się Steam, no ale ...

W każdym razie tak se klepię dodatek, który daje gry ze Steam do Heroic Game Launchera :) Liczę, że pewnego dnia pojawi
fervi - Hasztag nikogo.

Korzystacie z Heroic Game Launcher umożliwiający zarządzan...

źródło: comment_1672242746xyaruz0CQRAW0HjwY0d1SI.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Michuy:

Beta aplikacji GOG GALAXY 2.0 jest dostępna na systemy Windows i Mac. Pobierz instalator na swoim komputerze.


Brak wersji dla ludzi ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
Mircy, bawił się ktoś tym narzędziem https://github.com/Spotifyd/spotifyd ? Mam z tym pewien kłopot, może ktoś podpowie. Po kompilacji jak uruchamiam 'z łapy" wpisując po prostu raspotifyd to śmiga, ale jak chcę dodać jako usługę systemową https://spotifyd.github.io/spotifyd/config/services/Systemd.html to mi w jakiś magiczny sposób rozpieprza sieć. Konkretnie to po restarcie nie lata ping ani nic innego sieciowego nie działa. Muszę to ubić i wtedy wraca do normy. System to #linux #debian
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dzyndzla: tak tak, na raspberry to mam i śmiga fajnie - tylko ma z kolei też jakiś problem z "dużym" linuxem i też nie śmiga. Aktualnie wymieniam malinę na cienkiego klienta (HP T630), bo potrzebuję więcej mocy i próbuję w jakiś sposób ogarnąć ten spotify connect. W ogóle dziwne, że jak dam w cronie

@reboot /usr/bin/spotifyd
to też się ten spotifyd nie uruchomi. Tylko jak ręcznie odpalę.
  • Odpowiedz
@suqmadiq2ama:
echo $NAZWAZMIENNEJ
albo
printenv | grep wpiszTuZmiennaKtorejSzukasz
nazwa takiej zmiennej powinna być gdzieś w dokumentacji. Z racji tego że używasz IDE to może być to po jego stronie, sam używam vima z gcc i podstaw cmake'a to trudno mi stwierdzić.
  • Odpowiedz
Mireczki,
W jaki sposób z poziomu #macbook mogę zablokować dostęp do danych stron/IP?
Nie mogę tego zrobić z poziomu routera bo komputer korzysta z różnych sieci, w tym publicznych.

Próbowałem za pomocą /etc/pf.conf, ale komputer nadal normalnie pinguje z zakazanym ip.

Macie
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@hitherto: no chyba, że najprostszą i najbardziej skuteczną opcją za granicą będzie kupienie routera mobilnego i blokada ip strony z jego poziomu?


To jest dosyć na około. Jak masz ip to chyba najłatwiej będzie zrobić regułę na firewallu by odrzucało wyjście do tego ipka z każdego adresu źródłowego ip oprócz tego co masz po podpięciu się na VPN.

Ale jak to zrobić na macbooku to już ci nie powiem.

Druga
  • Odpowiedz
@sha128: dokładnie stary. stawiają żekomo serwey w chałupach, bawią się w takie rzeczy a szukają darmowych kont. osobiście widzę tu pewien dysonans....
  • Odpowiedz
@RianesS: Systemy operacyjne są zazwyczaj używane do zarządzania urządzeniami komputerowymi i aplikacjami w domu. Kevin sam w domu nie ma bezpośredniego związku z systemami operacyjnymi, ponieważ jest to serial telewizyjny.

#openai
  • Odpowiedz
System #haiku, w jakim celu jest stworzony? Ciekawotska czy ma jakieś konkretne zastosowanie jako alternatywa? O ile taki linux w jakimś stopniu może zastapić windowsa w 2022 roku bo to nie te czasy, gdzie był tylko ubuntu w poczatkowych fazach do otworzenia przeglądarki, a takie dystrybucje jak mint ect są praktycznie gotowe do pracy, mają swoje sklepy jak sklep android, nie trzeba nic kompilowac o tyle haiku to dla
Jarkendarion - System #haiku, w jakim celu jest stworzony? Ciekawotska czy ma jakieś ...

źródło: comment_1672125673lziMAZFT2FoyVYLTJgYCNa.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bb-8: bez problemu. dowolny linux, narzędzie testdisk. na debianach instalujesz poprzez sudo apt install testdisk. W skład testdisk wchodzi photorec. odpalasz przes sudo photorec. jak możesz przeczytać ze screena photorec odzyskuje pliki z dysków o poważnie uszkodzonym systemie plików, uwalonych partycji itd... bardzo skuteczne to jest. proponuję w opcjach zaznaczyć formaty plików do odzyskania bo jak zacznie to Ci miejsca na dysku nie starczy:) po za tym odzykuje pliki bez
wojciet - @bb-8: bez problemu. dowolny linux, narzędzie testdisk. na debianach instal...

źródło: comment_1672076891QRiwyYVM9tbDpA8QZYv1OU.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Kupiłem sobie terminal, hp t630 i chcę do niego podłączyć dyski przez usb. Dyski to standardowe 2.5 hdd mam ich sporo i się kurzą, terminal ma trzy porty usb 3.0.

I tu pytanie do was, jakie adaptery warto kupić? Brać najtańsze chińskie czy zwracać na coś uwagę?

Macie jakiś pomysł na jakieś mocowanie do tych dysków?

#homelab #devops #linux #informatyka
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@patryyk9: Zaprzeczenie idei? Dla mnie to danie drugiego życia temu sprzętowi.

Finansowo taki dell wyse za 50zł deklasuje malinkę, bo nie dość że jest tańszy to jeszcze można go rozbudować tanimi komponentami.

Zresztą wokół tego sprzętu zrobiła się teraz fajna społeczność, młodzi wyciągają je z jakiś złomowisk i później chwalą się na forach samodzielnie sklejonymi serwerami ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Chłop pomyślał że jako że jutro wydają RC 6.2 to pora rebazować patche, niby się pobawił, GPU wstało bez haków a tu co chwilę zacina się na amen, myśli co tym razem s--------ł a tu niespodzienka Freedreno w Mesie jest r-------e od miesiąca na A5XX.
Nawet potestować się nie da bo zaraz się zatnie. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#linux
Kiciuk - Chłop pomyślał że jako że jutro wydają RC 6.2 to pora rebazować patche, niby...

źródło: comment_1671998329JtjimA8uQQBZPSpzPRmVJI.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Bo tu same #programista15k to ja mam takie pytanie. Od paru lat pracuję głównie na #linux teraz siedzę w #docker i ogólnie mam pytanie co dalej z tym zrobić żeby za te parę lat stać się #devops. Myślę nad AWS ale też menago coraz mocniej zaczyna sugerować żebym jakiegoś języka programowania zaczął się uczyć do automatyzacji tasków itp. i co polecacie na start?
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wśród devopsow to chyba najbardziej popularny jest Python, co do chmury to najwięcej ofert jest na AWS. Sporo też jest na Azure ale to raczej dla windowych devopsow. To w sumie tyle z głównych narzędzi
  • Odpowiedz