Tagi do czarnolistowania - #linuksowyswir #linuksowyswirblog

Myślę, że część osób z przerażeniem patrzy na aktualne ceny w sklepach (przynajmniej ja) i dochodzi do wniosku, że trzeba ograniczać koszty. Nie dziwię się ( ͡° ͜ʖ ͡°) Sam za serwer płaciłem koło 500zł / rok i chociaż maszyna była niczego sobie - postanowiłem zakasać rękawy i przenieść się na serwery mikr.us.

Możliwe, że słyszeliście o mikr.us, ale jeśli nie -
fervi - Tagi do czarnolistowania - #linuksowyswir #linuksowyswirblog

Myślę, że czę...
@fervi: To ja powiem tak: drogo XD

Co jakiś czas pojawia się oferta RackNerd na 1 GB RAM, KVM, 17 GB SSD, 3 TB transferu, 1 Gbit IPv4 za uwaga: 10,98 $ za rok. I nie masz żadnych ograniczeń, jak chcesz postawić serwer głosowy to go stawiasz, bez zabaw z przekierowaniem, bo dostajesz dedykowany adres IPv4 (oczywiście jak zaczniesz np. rozsyłać spam to cie wyrzucą). A no i co ważne: w
  • Odpowiedz
However, you should be able to build from source by adding CCFLAGS-march=armv8 to the SCons invocation. See Building MongoDB 34 for full instructions.


@Radaka: zamiast zbudować samemu paczkę, to wolisz wydać hajsy?
  • Odpowiedz
Mam laptop, który ma ok. 10 lat i służy wyłącznie jako odtwarzacz do netflixa. Niestety, z racji posiadania windowsa 7, nie może on spełniać swojej funkcji (coś tam pewnie grzebali w odtwarzaczu). Dziesiątka raczej na tym nie pójdzie, więc jakiego #linux mam wgrać, żeby działało jako tako?
Xsane


@spiderpl: xsane działa dziwnie, skonfigurowałeś sobie w jakiej sieci lub hosta ma wyszukiwać skaner?

Po za tym nie istnieje uniwersalny protokół sieciowy do skanerów. Na windowsie zawsze musisz się #!$%@?ć z softem producenta bo microsoft tez własnego nie opracował.
  • Odpowiedz
jaki linux jest dobry na stary laptop używany przez starszą osobę? wiecie tylko, żeby dało się korzystać z neta czyli puścić jakiś przelew albo pudelka poczytać czy coś tam o kwiatach XD nie wiem co lubią starzy ludzie

a zapomniałem jeszcze o tym żeby był taki w stylu windowsa bo jednak babuszka najdłużej na tym siedziała

#linux #komputery #laptopy
@Damian_prosze_cie: stary, co tydzień przychodzi taki zjeb, co na tagu pisze:
mirki mam starego kompa, jaki linux na nim pójdzie?
...i za każdym #!$%@? razem pada odpowiedź: dokup ramu, wsadź SSD, a OS to antix.
  • Odpowiedz
@4ntymateria przydałoby się tak wręczyć taką płytę współczesnym Terminatorom Linuxa. Zabrać im internet, dostęp do wszelkich Wiki i niech walczą. Już na etapie partycjonowania byłby koniec przygody
  • Odpowiedz
Posiadam dwa pliki yaml w jednej lokalizacji docker-compose.yaml oraz docker-compose.dev.yaml
Różnią się wsadem, a dokładnie nazwą kontenera i portem:
1. 80/web-app
2. 81/web-app1

Odpalając je po kolei, zamiast dwóch odpalonych kontenerów na raz to pierwszy podmienia się w drugi i tak w koło... Nie mogę mieć odpalonych dwóch równolegle. Dlaczego?

#docker #programista15k #informatyka #ubuntu #linux
@klepie-biede: bo tak jutubowe poradniki pokazują: kontener dla dev, dla testów itd. podział i możliwość odpalenia composerem kilku z jednego obrazu
piszesz o czymś z czym nie miałem styczności :D
  • Odpowiedz
@RedveKoronny: jeżeli to uefi, to odpal archa i z roota pobaw się efibootmgr

Np jak po wpisaniu efibootmgr dostaniesz wpisy i będzie jakiś Boot000a* Fedora
to potem chyba efibootmgr -B 000a ale poszukaj jeszcze manuali w sieci bo dawno tego nie robiłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Hej.
Jaki najprościej napisać GUI do plików konfiguracyjnych w #linux.? (niektóre z tych plików wymagają roota do edycji)
Chyba idealnie byłoby napisac program, połączyć przez stronę www i zmienić jakieś ustawienia, uruchomić jakiś skrypt powłoki.
Jak coś takiego zrobić?
Dzięki

#programowanie #linux #raspberrypi