Wszystko
Wszystkie
Archiwum
71
Jutro premiera Fedory 35! Linux w sam raz na stacje robocze i nie tylko

Zobacz, jakie zmiany i nowości przynosi Fedora 35, czyli najnowsza wersja jednej z najsolidniejszych dystrybucji Linuksa.
z- 59
- #
- #
- #
- #
- #
- #
359
PinePhone Pro: oto smartfon dla prawdziwych fanów Linuksa

PinePhone Pro: oto smartfon dla prawdziwych fanów Linuksa
z- 157
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 105
SIGINT & SIGTERM > are we joke to you?
- 15
Myślę, że część osób z przerażeniem patrzy na aktualne ceny w sklepach (przynajmniej ja) i dochodzi do wniosku, że trzeba ograniczać koszty. Nie dziwię się ( ͡° ͜ʖ ͡°) Sam za serwer płaciłem koło 500zł / rok i chociaż maszyna była niczego sobie - postanowiłem zakasać rękawy i przenieść się na serwery mikr.us.
Możliwe, że słyszeliście o mikr.us, ale jeśli nie -

Mikr.us
@fervi: Ceny uczciwe ale ciężko konkurować z darmowym :p https://www.oracle.com/pl/cloud/free/
Co jakiś czas pojawia się oferta RackNerd na 1 GB RAM, KVM, 17 GB SSD, 3 TB transferu, 1 Gbit IPv4 za uwaga: 10,98 $ za rok. I nie masz żadnych ograniczeń, jak chcesz postawić serwer głosowy to go stawiasz, bez zabaw z przekierowaniem, bo dostajesz dedykowany adres IPv4 (oczywiście jak zaczniesz np. rozsyłać spam to cie wyrzucą). A no i co ważne: w
- 0
wcześniej to wszystko miałem na RP 4 8gb ale mongodb 5 nie wspiera już RP 4 wiec potrzebuje czegoś co nie jest oparte o ARM => https://www.mongodb.com/community/forums/t/core-dump-on-mongodb-5-0-on-rpi-4/115291/13
Korzystacie z czegoś ?
#linux #server #raspberrypi #programowanie
źródło: comment_16344813453bnBdyDoYQwcA5muq8ei2M.jpg
Pobierz- 3
However, you should be able to build from source by adding CCFLAGS-march=armv8 to the SCons invocation. See Building MongoDB 34 for full instructions.
@Radaka: zamiast zbudować samemu paczkę, to wolisz wydać hajsy?
13
10 lat SparkyLinux!

Dokładnie 10 lat temu, w październiku 2011 roku rozpoczęliśmy pracę nad nową dystrybucją Linuksa, a 4 listopada 2011 roku wydaliśmy pierwszą betę naszego systemu, skierowaną do początkujących użytkowników Linuksa. A teraz trochę historii: Początkowo nasz projekt zaczął funkcjonować...
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
- #
9
Microsoft wydał linuksowy Sysmon. Piekło dawno zamarzło... a wciąż nie koniec.

Jeśli pracujecie jako administratorzy lub działacie w branży cybersecurity, to z pewnością zetknęliście się z monitorem zdarzeń Sysmon, czyli darmowym narzędziem z zestawu Sysinternals firmy Microsoft, służącym do monitorowania logów systemowych i aplikacji w systemie Windows. Z okazji...
z- 2
- #
- #
- #
- #
- 0
- 1
32bit
@209po: no to słabo dużo dystrybucji porzuciły 32 bit i w tym Chrome, Opera, Vivaldi i inne przeglądarki na Chromium już porzuciły 32 bit.
MX Linux https://mxlinux.org/download-links/ MX-19.4_386, containing a 32 bit
Komentarz usunięty przez moderatora
- 0
źródło: comment_1634408435I4gTE017vokXvBi84GacCQ.jpg
Pobierz- 0
#komputery #kiciochpyta
- 2
Xsane
@spiderpl: xsane działa dziwnie, skonfigurowałeś sobie w jakiej sieci lub hosta ma wyszukiwać skaner?
Po za tym nie istnieje uniwersalny protokół sieciowy do skanerów. Na windowsie zawsze musisz się #!$%@?ć z softem producenta bo microsoft tez własnego nie opracował.
a zapomniałem jeszcze o tym żeby był taki w stylu windowsa bo jednak babuszka najdłużej na tym siedziała
#linux #komputery #laptopy
- 2
- 3
mirki mam starego kompa, jaki linux na nim pójdzie?
...i za każdym #!$%@? razem pada odpowiedź: dokup ramu, wsadź SSD, a OS to antix.
- 0
źródło: comment_1634395681P9cDM9cIrXp0lAmGgp7tnP.jpg
Pobierz- 0
- 2
Różnią się wsadem, a dokładnie nazwą kontenera i portem:
1. 80/web-app
2. 81/web-app1
Odpalając je po kolei, zamiast dwóch odpalonych kontenerów na raz to pierwszy podmienia się w drugi i tak w koło... Nie mogę mieć odpalonych dwóch równolegle. Dlaczego?
#docker #programista15k #informatyka #ubuntu #linux
- 0
- 0
piszesz o czymś z czym nie miałem styczności :D
Chciałem sobie zmienić nazwę pliku podając ścieżkę w taki sposób:
mv /home/ja/katalog/nazwapliku.txt nowanazwa.txt
Plik z tego katalogu gdzieś mi zniknął, ktoś pomoże co się stało i gdzie on jest?
#linux
- 5
mv /home/ja/katalog/{nazwapliku.txt,nowanazwa.txt}
Zainstalowałem na chwile fedore, ale jednak wróciłem do archa. Problemem jest to, że po fedorze (jednej) zostały mi 2 opcje w boot menu. Jak to wywalić?
#linux #informatyka
źródło: comment_16343815252vUE5hBQgFLD4bHgaG9qrL.jpg
Pobierz- 1
Np jak po wpisaniu efibootmgr dostaniesz wpisy i będzie jakiś
Boot000a* Fedorato potem chyba
efibootmgr -B 000a ale poszukaj jeszcze manuali w sieci bo dawno tego nie robiłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)- 0
UEFI/BIOS i tam gdzieś na liście ręcznie usunąćJaki najprościej napisać GUI do plików konfiguracyjnych w #linux.? (niektóre z tych plików wymagają roota do edycji)
Chyba idealnie byłoby napisac program, połączyć przez stronę www i zmienić jakieś ustawienia, uruchomić jakiś skrypt powłoki.
Jak coś takiego zrobić?
Dzięki
#programowanie #linux #raspberrypi




























źródło: comment_1634558732d8bm0K2qkIYP3DZkv7cTTE.jpg
PobierzO boże, o #!$%@?