Wpis z mikrobloga

Na Linux Mint (Ubuntu) w Nemo nie ma możliwości tworzenia nowego dokumentu LibreOffice'a (prawy klik -> stwórz nowy dokument Libreoffice'a). Obecnie mogę to zrobić ręcznie przez GUI LibreOffice i zapisać sobie jako szablon w katalogu Templates, ale co jeśli chcę mieć komputer, na którym pracuje wielu użytkowników? Jak przekopiować te pliki automatycznie do ich katalogów domowych jako szablony?

Jak zrobić to sprytnie dla wszystkich języków obsługiwanych przez system? A jeśli nie istnieje szablon w danym języku, to oczywiście użyć angielskiej wersji. Nie chcę ręcznie tworzyć 30-40 szablonów * liczba dokumentów.
Jak podejść do tego problemu?

Inspiracja od mojego ziomka, będę dopiero analizował.
https://fbi.cdn.euro-linux.com/dist/eurolinux/server/9/x86_64/Desktop/os/Packages/e/eld-setup-1-7.el9.noarch.rpm

#linux #ubuntu #devops
  • 11
  • Odpowiedz
@pyroxar: A nie możesz dodać do szablonów właśnie? Masz taki katalog, wrzuć dokument office pusty i tyle. Chyba, że coś #!$%@? xD
  • Odpowiedz
@pyroxar: nie chce mi się instalować nemo ale takie xfce w xubuntu ma włąsny system templatek tworzony na podstawie skryptu
/usr/share/xubuntu/templates/xdg-xubuntu-templates
  • Odpowiedz
  • 0
A nie możesz dodać do szablonów właśnie? Masz taki katalog, wrzuć dokument office pusty i tyle. Chyba, że coś #!$%@? xD


@fervi: ok, ale mam teoretycznie 50+ języków, chcę to zautomatyzować dla każdego użytkownika.
  • Odpowiedz
@Kryspin013: Jak chce zautomatyzować to nie, DevOps automatyzuje procesy. Co prawda używa do tego dziwnych narzędzi, ale ... :P

Może ten katalog Krispina jest lepszy (globalny)
  • Odpowiedz
@Kryspin013: Jak chce zautomatyzować to nie, DevOps automatyzuje procesy. Co prawda używa do tego dziwnych narzędzi, ale ... :P


Może ten katalog Krispina jest lepszy (globalny)


@fervi: dosłownie dałem opu wędkę ale mnie olał jak zwykle. Dosłownie ten skrypcik ma tłumaczenie
  • Odpowiedz
@pyroxar: Ten skrypt jak raz zrobi szablony to potem więcej ich nie tworzy.
usuń je, usuń ~/config/xubuntu/xdg-xubuntu-templates.cfg, przeloguj się i zobacz czy masz polskie szablony
  • Odpowiedz
  • 0
usuń je, usuń ~/config/xubuntu/xdg-xubuntu-templates.cfg, przeloguj się i zobacz czy masz polskie szablony


@Kryspin013: nie działa, chciało mi się uzywac 23.04... Wracam do 22.04 i dam znać.
  • Odpowiedz
@pyroxar: tzn. głównie to chodziłio mi o to, że chciałem ci pokazać, że mechanizmy templatek istnieją w różnych DE, a że musisz sie na xfce przesiąść. Ogarnij sobie jak to w mate (czy z tego tam korzystasz) działa.
  • Odpowiedz