Wpis z mikrobloga

pierwsze co się robi po kupieniu steam decka to wgranie windowsa


@hakerbonzonieumiezlozycpc: No chyba nie. Nie po to się kupuje Steam Decka z odpowiednio dopasowanym do niego systemem wspieranym oficjalnie przez producenta by wymieniać go na coś co nie tylko średnio się na niego nadaje a i jeszcze pozbywasz się przy tym wsparcia.

Nie bez powodu mało kto instaluje Windowsa na Steam Decku. Nawet Linus z LTT, który jest użytkownikiem Windowsa
@nostalgiwolf: średnio nadaje ? wszystko działa tak samo i/lub lepiej. nie mam bloatwaru windowsowego bo lece na customowym, szybkim systemie. od strzała instaluje co chce bez zabawy w jakeiś protony, heroic launchery itd. mam game passa. bateria trzyma tyle samo. mam narzedzia do zmiany predkosci wiatraka, TDP rozdzialki itd itp, mam lecieć dalej ?
@hakerbonzonieumiezlozycpc: Interfejs nie dostosowany do urządzenia, funkcjonalność też kuleje, no ale pulpit się odpala i da się coś tam poklikać, więc sukces nie? Zabawne jest to, że z Linuksa się śmieją, że trzeba robić fikołki by działał sensownie, ale jak się robi fikołki z Windowsem to już jest spoko. XD

Tak jak pisałem mało kto instaluje Windowsa na Steam Decku, a nawet niektórzy długoletni użytkownicy i zwolennicy Windowsa jak Linus z
@nostalgiwolf: tak odniose się, bo ja większość osób znam co nie zeszli z windowsa po wypróbowaniu go na decku odniesiesz się ? jaka funkcjonalność kuleje ? jakie fikolki muszę robić z windowsem ? rzucasz ogólnikami i mówisz że ktoś tam wypróbował a sam nie spróbowałeś bo jesteś typem z klapkami na oczach