Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Cześć,

chciałem sobie pograć w Baldurs Gate lecz Windows Defender wykrył mi Trojan:Win32/Wacatac.H!ml. Mam oryginalną płytkę z edycji Legendy RPG, a Defender blokuje mi instalkę. Czy rzeczywiście na oryginalnej płytce może znaleźć się wirus, czy to bardziej False Positive? Nadmienię, że wcześniej nie miałem takiego problemu.

Sprawdzałem jeszcze płytę za pomocą Malwarebytes Free i było czysto.

Drugie pytanie - Czy jeżeli używam płyty z grą na zawirusowanym komputerze, to wirus może się dostać na tę płytę tak jak w przypadku pendrive?

#gry #wirusy # wirus #windows #microsoft #pytanie #linux #malwarebytes #defender #antyvirus #it #avg #avast #eset #avira #panda



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 8
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): Cześć Wam ponownie. Dziękuję za odpowiedzi. Najprawdopodobniej jest to false positive. Przeskanowałem plik z setup.exe od Baldurs Gate następującymi programami:
- Malwarebytes Free + pełen skan komputera.
- AVG Free
- Avast Free
- Comodo Free
- Avira Free
- No i w końcu najlepsza opcja ESET Online Scanner

Wynik - czysto. Nie mam pojęcia czemu mi Windows Defender wysypuje takie informacje.

Wynik - czysto. Nie mam pojęcia czemu mi Windows Defender wysypuje takie informacje.


@mirko_anonim:
1) Wiesz, że są skanery online - wysyłasz plik i dostajesz odpowiedź? XD Jak ty instalujesz 15 antywirusów by sprawdzić czy jakaś stara gierka jest bezpieczna to powodzenia w życiu
2) Bo może coś wykrył. Może wykrył nieznany typ wirusa. A może się #!$%@?ł. Nigdy nie możesz być pewny