Wpis z mikrobloga

najbardziej popularny system operacyjny na świecie


@paczelok: który ma problem z zainstalowaniem sterowników do drukarki lub przestaje się rebootować po pierwszej najbliższej aktualizacji i nie jest wspierany niemalże przez żadnego producenta sprzętu xD
@ly000: co ty w ogóle opowiadasz, przez ostatni tydzień instalowałem z 20 linuksów i dobrze to działa nawet w przypadku kiedy windows średnio sobie radzi

mówię o rzeczach typu ROCm AMD albo Nvidia CUDA , nawet thunderbolt działa natywnie

jedyne co w sumie klęka to thunderbolt networking, mac do maca zrobi 40 albo 20gigabitów ethernetu po kabelku a windows albo linux średnio sobie radzą z tym out of the box
paczelok - @ly000: co ty w ogóle opowiadasz, przez ostatni tydzień instalowałem z 20 ...

źródło: comment_1673312243bJnXD5SP49OpZYPHij1pcR

Pobierz
@paczelok: chyba przedawkowałeś to LSD, bo ja wczoraj zrobiłem sudo apt upgrade i system się nie zbootował xD taki to stabilny, a windows od 10 lat nie zrobił mi takiego psikusa. poza tym o czym my mówimy, ten system nie jest wspierany przez większość producentów sprzętu PC. system opiera się na hakach i obejścia hobbystów. to po prostu nie ma prawa działać dobrze.
chyba przedawkowałeś to LSD, bo ja wczoraj zrobiłem sudo apt upgrade i system się nie zbootował xD taki to stabilny,


PEBKAC. U mnie działa. :D

a windows od 10 lat nie zrobił mi takiego psikusa.


Więc trzymaj się windowsa. Problem solved.

poza tym o czym my mówimy, ten system nie jest wspierany przez większość producentów sprzętu PC.


chyba przez większość chińskiego gównosprzętu z aliexpresu. Wysupłaj z kieszonkowego kilka dodatkowych złotych i kupuj
@guziec_z_afryki:

Więc trzymaj się windowsa. Problem solved.

gdzie ja napisałem, że mam jakiś problem?

Wysupłaj z kieszonkowego kilka dodatkowych złotych i kupuj normalny sprzęt.

kup jakiś współczesny komputer a nie 20-letniego thinkpada to będziesz wiedział o czym mówię.
gdzie ja napisałem, że mam jakiś problem?


Hm... tutaj?
"ja wczoraj zrobiłem sudo apt upgrade i system się nie zbootował"

To znaczy jeśli tak miało być - czyli zrobiłeś to żeby system NIE wstał po upgrade, to fakycznie cel osiągnęty i to nie problem... Po prostu źle się zrozumieliśmy :)

kup jakiś współczesny komputer a nie 20-letniego thinkpada to będziesz wiedział o czym mówię.


@ly000: Ty patrz, a ja kupiłem nowego
Hm... tutaj?

ja wczoraj zrobiłem sudo apt upgrade i system się nie zbootował


@guziec_z_afryki: jak u ciebie samochód nie odpala w zimę, to sprzedajesz go i jeździsz hulajnogą? trochę logiki
pozwól, że ci to rozrysuję. mam komputer z linuxem i mam komputer z windowsem. z windowsem jest mniej problemów, ale potrzebuję obu komputerów. pisanie, że linux jest stabilniejszym systemem niż windows na PC jest po prostu kłamstwem i ja się temu
jak u ciebie samochód nie odpala w zimę, to sprzedajesz go i jeździsz hulajnogą? trochę logiki


To Linux nie odapalił z powodu zimy? Bo przed chwilą pisałeś że robiłeś update. Widocznie coś zepsułeś, zdarza się. Na windowsach się pewnie znasz lepiej, więc potrafisz naprawić, na linuksie z tego co piszesz ni w ząb, więc dla ciebie "się zepsuł".

pozwól, że ci to rozrysuję. mam komputer z linuxem i mam komputer z windowsem.
@ly000: Raczej żeby wymyśleć taką  analogię. Porówujesz czynniki zewnętrzne, na które nie masz w wpływu (zimno) ze swoimi własnym działaniami, które doprowadziły do tego że system ci nie wstał. To już lepsze by byłoby porównanie windowsa do drogiego samochodu z automatem, który sam jedzie, trzyma się drogi, ma nawigację i zawsze nim dojedziesz, a linux jak Subaru WRC którym możesz wygrasz rajd, ale musisz mieć pilota który ci dyktuje drogę z
robiłem sudo apt upgrade i system się nie zbootował xD taki to stabilny, a windows od 10 lat nie zrobił mi takiego psikusa. poza tym o czym my mówimy, ten system nie jest wspierany przez większość producentów sprzętu PC. system opiera się na hakach i obejś


@ly000: ubuntu to jest jak windows