Wpis z mikrobloga

SIema.
Pytanie do was mam bo troche zgłupiałem. Zrobiłem upgrade serwera z debiana 9 do 11. I przestał działać mi skrypt. Nie wiem gdzie tutaj może być syntax error

root# rsync -q -r -e "ssh -i /root/.ssh/idrsa" --remove-source-files /srv/data/katalog1 user1@1.1.1.1:/

teoretycznie co 10min powinien kopiowac pliki z uzytkownika root z serwera1 na usera user1 na serwerze 1.1.1.1 ale wali bledem:

/usr/local/bin/rrsync: invalid rsync-command syntax or options
rsync: connection unexpectedly closed (0 bytes received so far) [sender]
rsync error: error in rsync protocol data stream (code 12) at io.c(228) [sender=3.2.3]

Na serwerze chomik. rsync na serwerze docelowym jest w wersji 3.1.2 wiec watpie zeby t byla wina tego.

User1 na swerze docelowym ma taki wpis na początku w authorized
keys:
command="/usr/local/bin/rrsync /home/samba/data/pliki/",no-agent-forwarding,no-port-forwarding,no-pty,no-user-rc,no-X11-forwarding ssh-rsa AAAAB3N...

Dzieki za pomoc.

#linux
  • 8
@yawa:

Jest napisane, program rrsync po aktualizacji przestał działać. Trzeba czekać na update od nich, zgłosić im błąd i czekać na odpowiedź twórców "rsync" albo cofnąć aktualizację serwera do starej wersji debiana.
@jagodowy_krol ostatecznie zrezygnowałem z rrsync. Skasowałem linijkę z komenda i zostawiłem sam klucz w authkeys i wsadziłem ścieżkę docelowa do komendy Rsync. Zadziałało. Czytałem że rrsync nie działa już na nowszych niż 9.