powaznie sa programisci ktorzy rozwazaja RELOKACJE za 3-4.5 k netto? xD bo taka propozycje dostalem na linkedin xD watpie zeby na miejscu znalezli kogos z doswiadczeniem, odpowiedniego dla ich wymagan, a gdzie jeszcze relokacja xD
#programista15k #linkedin
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak to jest że wszystkie rekruterki chcą rozmawiać w godzinach w których normalni ludzie pracują? Rozmowę telefoniczną to jeszcze przeboleję jeśli będzie z góry umówiona ale kto do cholery ma czas na rozmowę na Skype w tygodniu o 12? Studenci i bezrobotni? Nie dziwię się że firmy narzekają na poziom kandydatów jeśli nie idą na rękę ludziom którzy pracują.

#pracait #rekrutacja #linkedin
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Adriian321, @Theia: Mogę się umówić do lekarza czy dentysty prywatnie na 19 czy 20, większe sklepy są otwarte do 21 czy 22 a knajpy do późnej nocy. Bo wtedy jest na to zapotrzebowanie. Więc czemu rekruterzy uparcie się trzymają godzin 8-16 choć większości kandydatów to nie odpowiada? Rekruterzy spokojnie mogliby pracować 12-20.
  • Odpowiedz
@paziu: Może i masz kolego rację, jednak zapaliła mi się taka żarówka "wtf" gdy to przeczytałem, zawsze zdawało mi się że praca zawsze polega na wzajemnym szacunku pracownik <-> pracodawca, w poprzedniej firmie pracowałem przez 5 lat, i w momencie gdy zaczęło to bardzo mocno kuleć, naprawdę czułem się jak niewolnik w czasach wielkich faraonów, po prostu podziękowałem za współpracę.
  • Odpowiedz
@Nunusik: To nie jest kwestia racji czy nie. Po prostu jego firma nie dostosowała się do panujących na rynku pracy warunków. I niech nie p------i, że takie to projekty prowadzi, że potrzebuje 100% ludzi w jednym czasie, bo to marketing, a nie rocket science.
  • Odpowiedz
  • 10
@piotre94 Raczej chodzi o elastyczne godziny przychodzisz od 7 do 9 i siedzisz 8 godzin. I ja sie nie dziwię. Teraz przychodzę na 7.40 i do 15.40. A praca 9 do 17 ktoś ma dalej do domu i jest po 18 to to słabe
  • Odpowiedz
#anonimowemirkowyznania
Mireczki korzystające z #linkedin

Rzuciłem jedne studia po roku, by zacząć drugie - pierwsze nie były zbyt dobrym wyborem i nie byłem z niego zadowolonym. Działam na GoldenLine i Linkedin - wydaje mi się, że warto mieć tam konta.
W każdym razie, do sedna - "chwalić" się tam tym rokiem spędzonym na innym kierunku i uczelni niż obecny, czy całkowicie wykreślić go z profilu i puścić w zapomnienie?

Pytam
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: W-----ć, jeżeli to była pomyłka i temat Cię nie interesuje to jest dla Ciebie zbędny, tym bardziej dla pracodawcy. A niech Cię jeszcze ktoś zaprosi na rozmowe z uwagi na ten jeden rok studiów. Przecież ten kierunek Cię nie interesuje więc nie ma sensu,
  • Odpowiedz
Mireczki, dostałem #ofertapracy na #linkedin, pytanie z kategorii #prawo #prawopracy.
Napisał do mnie rekruter z ciekawą ofertą, PHP developer w niemieckiej firmie z oddziałem we Wrocławiu, ale:

Nie wiem co to za firma,
Nie wiem czym ta firma się
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#nieprogramowanie #kiciochpyta #linkedin
Jak wypełniam swój profil na linkedin to wpisywać tam wyłącznie skille które mam dobrze opanowane czy mogę też wpisać tam coś co kiedyś "liznąłem" i już nie pamiętam ale po przypomnieniu mógłbym tam jeszcze coś zdziałać?
Jak to u was wygląda?
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Andrzejek13: niezbyt dobrze :P wiesz jak działają umiejętności na linkedinie? Wpisujesz sobie, a potem Twoi znajomi mogą kliknąć plusika, że Ty to umiesz. A jak ktoś ma dużo potwierdzeń w tej dziedzinie, to wyświetli Ci się, że ekspert potwierdza, czy cos podobnego :P
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rudi_90: @sfxwombat: Dobra metoda to nie akceptować ani nie odrzucać takich zaproszeń tylko czekać aż się zacznie szukać nowej pracy. Wtedy taka osoba dostanie powiadomienie o nawiązaniu kontaktu. Przez to, że te zaproszenia wysyłają masowo to nawet nie będzie wiedziała kiedy i z jaką ofertą do Ciebie pisała, więc dostaniesz aktualne oferty które akurat posiada ;)
  • Odpowiedz