Wszyscy narzekają na zamknięcie lasów. Mało jednak osób zdaje sobie sprawę, że koronawirus może zabić wszystkie kleszcze.

Mało osób wie, że zamknięcie lasów sprawi, że populacja kleszczy nie będzie miała swoich żywicieli, czyli ludzi -> a w ciągu kilku tygodni spowoduje do wyginięcie gatunku jakim jest kleszcz leśny.

Dodam tylko, że zwierzęta jak psy czy koty również mają zakaz wstępu, więc wasza teoria o przejściu ich na zwierzęta upada.

Rząd
jmuhha - Wszyscy narzekają na zamknięcie lasów. Mało jednak osób zdaje sobie sprawę, ...

źródło: comment_1586074161x63hGBCcRNbfNWcpXQUByE.jpg

Pobierz

Waszym zdaniem

  • Ciekawa i mądra teoria 18.7% (429)
  • Ciekawa teoria lecz do dyskusji 81.3% (1864)

Oddanych głosów: 2293

  • 74
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy nikt z Was nie pomyślał przez chwilę że cały ten wirus nie ma związku z ekologią? Nie wiem czemu ale od samego początku mam takie wrażenie. Kiedyś oglądałem nawet jakoś dokument na ten temat że 2 lata wystarczyło by żeby zwierzęta i rośliny nawet zagrożone zaczęły wracać że podwójna siłą. Jak biegałem jeszcze po lasach przez ost. 2 tygodnie to nie widziałem tyle saren w życiu.
#koronawirus #swiat
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

w Australii pożar był od grilu nie ma miało to wpływu na ekosystem ?


@Demolka90: Mam nadzieję, że nie twierdzisz, że wszystkie te pożary były od grilla tylko jakiśtam konkretny? xD
No tak, sporo pożarów jest przez człowieka. Ale to jest zagrożenie głównie dla ludzi. Dla ekosystemu pożary są wręcz potrzebne. Oczywiście nie mówię o takim zjawisku jakie mieliśmy niedawno w Australii, ale tu przyczyną nie jest to, że nagle pojawiły się
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@darosoldier: Lasy państwowe są bezwzględnie zamknięte, więc teoretycznie grozi Ci mandat.

(Lasy samorządowe i miejskie często są otwarte).

Otwarte są także drogi publiczne (nie leśne) przez lasy.
  • Odpowiedz
Jak to jest z tym zakazem wchodzenia do lasu i jak to interpretować?!
Mieszkam w mieście które jest lasami otoczone z każdej strony, w sumie całe miasto jest lasem :)
Czy droga gruntowa pomiędzy lasami to część lasu czy pas drogowy i można się tam poruszać?? - taka droga piaszczysta przy której normalnie są działki i domy ale także i las... i czy każda zalesiona działka to las do którego nie wolno
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@krulwypoku_IgB6: Siemka. Droga leśna, jeżeli nie jest droga udostępniona dla ruchu kołowego jest lasem. Nawet jak można po niej jeździć to nie można zatrzymywać samochodu. Bo nie ma tam parkingów. Droga która prowadzi do osad/miejscowości jeżeli jest jedyna droga to droga dojazdowa/z zasady udostępniona. Tak to wyglada zawsze i niezależnie od zakazów nakazów. Natomiast nie wiem jak to miałoby wygladac w przypadku ruchu pieszego. Jeżeli idziesz ta droga do sklepu
  • Odpowiedz
@ph_on_tour: Cześć. Dzięki za odpowiedź. Właśnie rozkminiam jak tu się w pobliżu tego lasu poruszać. Może pójdę tropem dróg dojazdowych i na spacer polecę taką właśnie drogą... Szukam jakichś map żeby tak jak @marian1881 napisał poruszać się drogami gminnymi, ale nie mogę nic znaleźć a na mapie rdlp całe moje miasto i powiat jest objęte zakazem :) a mieszkam w mieście w którym drzew jest dużo :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Caracas: bardzo. To już jest nieważne info. Poczytaj na stronie PZŁ. Możemy nadał wykonywać czynności m in. zabezpieczać uprawy (σ ͜ʖσ)
  • Odpowiedz
#koronawirus #polska #medycyna #zdrowie #las Lasy Państwowe na polecenie premiera wprowadziły tymczasowe zakaz wstępu do lasów - poinformowało Ministerstwo Środowiska. "Ostatnie dni pokazały, że dla zbyt wielu pokusa wiosennego spaceru była silniejsza niż nakaz pozostania w domu. Tłumy na leśnych szlakach i parkingach to zbyt wysokie ryzyko".
F.....x - #koronawirus #polska #medycyna #zdrowie #las Lasy Państwowe na polecenie pr...

źródło: comment_1585925086su6SYPxkWA4Quh3LbenMFh.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Fix: @l1pka: chciałbym, żeby się okazało, że przebywanie w lasach mocno pomaga w prewencji zachorowania na chorobę wirusową ( bo tak może być - mnóstwo związków, oczyszczenie płuc i trochę inny odpoczynek ), nie lepiej niech ludzie siedzą w zabetonowanych miastach. Ale tak nie będzie, bada się tylko opłacalne rzeczy.
  • Odpowiedz