Wpis z mikrobloga

Jak to jest z tym zakazem wchodzenia do lasu i jak to interpretować?!
Mieszkam w mieście które jest lasami otoczone z każdej strony, w sumie całe miasto jest lasem :)
Czy droga gruntowa pomiędzy lasami to część lasu czy pas drogowy i można się tam poruszać?? - taka droga piaszczysta przy której normalnie są działki i domy ale także i las... i czy każda zalesiona działka to las do którego nie wolno wchodzić?? Mieszkam "w lesie" to znaczy że nie mogę wyjść z domu?!

#las #koronawirus @ph_on_tour // może Ty Piotrze coś wiesz na ten temat?!
  • 3
  • Odpowiedz
@krulwypoku_IgB6: W przypadku drogi nie ma znaczenia czy jest piaszczysta czy asfaltowa. Powinieneś ustalić czy jest to droga gminna czy leśna. Zakładam, że gminna, a wtedy teoretycznie nie jest to las. Dalej. Las to teren, który na mapach geodezyjnych jest oznaczony lako las (ls). Pole czy łąka zarośnięta drzewami lasem nie jest.

Ta władza jednak tak to wszystko #!$%@?ła, że już nic nie wiadomo. Prawo mają w dupie i króluje pełna
  • Odpowiedz
@krulwypoku_IgB6: Siemka. Droga leśna, jeżeli nie jest droga udostępniona dla ruchu kołowego jest lasem. Nawet jak można po niej jeździć to nie można zatrzymywać samochodu. Bo nie ma tam parkingów. Droga która prowadzi do osad/miejscowości jeżeli jest jedyna droga to droga dojazdowa/z zasady udostępniona. Tak to wyglada zawsze i niezależnie od zakazów nakazów. Natomiast nie wiem jak to miałoby wygladac w przypadku ruchu pieszego. Jeżeli idziesz ta droga do sklepu /pracy
  • Odpowiedz
@ph_on_tour: Cześć. Dzięki za odpowiedź. Właśnie rozkminiam jak tu się w pobliżu tego lasu poruszać. Może pójdę tropem dróg dojazdowych i na spacer polecę taką właśnie drogą... Szukam jakichś map żeby tak jak @marian1881 napisał poruszać się drogami gminnymi, ale nie mogę nic znaleźć a na mapie rdlp całe moje miasto i powiat jest objęte zakazem :) a mieszkam w mieście w którym drzew jest dużo :)
  • Odpowiedz