Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 0
- 0
Czy jest może ktoś to ogarnia temat i mogłby rzucić okiem?
Czy punkty są bonem wielofunkcyjnym (MPV) czy przedpłatą/zaliczką; moment powstania obowiązku VAT (przy doładowaniu konta czy przy realizacji transakcji); czy operator platformy może rozliczać wyłącznie prowizję (bez wykazywania/odprowadzania VAT od transakcji między użytkownikami) w modelu marketplace; jakie są obowiązki ewidencyjne operatora dotyczące transakcji użytkowników i wypłat środków; czy brak wystawiania faktur między użytkownikami (oparcie na ewidencji systemowej i raportach zbiorczych) jest
Czy punkty są bonem wielofunkcyjnym (MPV) czy przedpłatą/zaliczką; moment powstania obowiązku VAT (przy doładowaniu konta czy przy realizacji transakcji); czy operator platformy może rozliczać wyłącznie prowizję (bez wykazywania/odprowadzania VAT od transakcji między użytkownikami) w modelu marketplace; jakie są obowiązki ewidencyjne operatora dotyczące transakcji użytkowników i wypłat środków; czy brak wystawiania faktur między użytkownikami (oparcie na ewidencji systemowej i raportach zbiorczych) jest
- 0
#ksiegowy
Jeat tutaj jakiś księgowy lub księgowa?
Jeat tutaj jakiś księgowy lub księgowa?
Jest jakiś Mirek który rzuciłby okiem na ofertę leasingu i jakie koszty można realnie odliczać?
#podatki #dzialalnosc #ksiegowy #ksiegowa #leasing #zakupsamochodu #otomoto #doradcapodatkowy
#podatki #dzialalnosc #ksiegowy #ksiegowa #leasing #zakupsamochodu #otomoto #doradcapodatkowy
@patoologiaa: Jest
@patoologiaa: Tak, podsyłaj
- 1
#ksiegowy #ksiegowosc
Zastanawiam sie nad studiami podyplomowymi z finansow I rachunkowosci. Czy latwo po tym zdobyc prace jako ksiegowy?
Zastanawiam sie nad studiami podyplomowymi z finansow I rachunkowosci. Czy latwo po tym zdobyc prace jako ksiegowy?
- 15
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 5
@IksdeHeheh: hehe ale się zesrałeś xD
@IksdeHeheh: Ale po co obrażać inne grupy zawodowe?. Prawdziwa zabawa jest z jazdy po klepaczach kodu, których triggeruje każdy żart w ich stronę.
- 0
Hej. Chce zalozyc dg jednak martwi mnie ten tekst. Czy to znaczy, ze jesli nie powiedzie mi się z firmą i nie będę w stanie zarabiać np wiecej niz 2/3k to w przypadku zawieszenia/zamknięcia jej już nie mogę prowadzić ndg czyli zarabiac wlasnie 1/2/3k?
Troche abstrakcja dla mnie. Co jesli ktos ma dg i nagle zarabia tylko 2k z czego 1k idzie na podatki. Zamyka więc ją ale od teraz juz wgl
Troche abstrakcja dla mnie. Co jesli ktos ma dg i nagle zarabia tylko 2k z czego 1k idzie na podatki. Zamyka więc ją ale od teraz juz wgl
źródło: NDG
Pobierz- 0
@zibizz1: Rozumiem dzięki! Ale w takim razie mysle czy opłaca mi się założenie jdg jak np zamiast 3k bede zarabiała 6k-1 = 5k albo 5k-1=4k. I nie mogę z tego zrezygnować. I czuje sie troche pod sciana bo w tym roku przekroczę kwote wolną o jakies 10k.
@Chumbala Jeśli życzliwa konkurencja Cię nie zauważy to się nie opłaca ale jak za parę lat nakabluja i ZUS upomni się o składki (pelne) wstecz to może się okazać że się jednak opłaca. Skup się na tym jak zrobić 9k w miesiącu
Cześć,
mam pytanie do osób które mają jednoosobową działalność i pracują jako nauczyciel j. obcego.
Co wrzucacie w koszta firmy oprócz opłat za czynsz,telefon, internet ? czy można wrzucać też jedzenie np owoce, jakieś orzechy, kawa, mleko jako poczęstunek dla kursanta ?
#firma #urzadskarbowy #koszty #dzialalnoscgospodarcza #nauczyciele #jezykangielski #ksiegowosc #ksiegowy
mam pytanie do osób które mają jednoosobową działalność i pracują jako nauczyciel j. obcego.
Co wrzucacie w koszta firmy oprócz opłat za czynsz,telefon, internet ? czy można wrzucać też jedzenie np owoce, jakieś orzechy, kawa, mleko jako poczęstunek dla kursanta ?
#firma #urzadskarbowy #koszty #dzialalnoscgospodarcza #nauczyciele #jezykangielski #ksiegowosc #ksiegowy
@krysia1221: Możesz takie rzeczy brać na fv z takim uzasadnieniem. Po za tym przy takiej dzialalnosci to najwiekszy koszt jaki zrobisz to auto i wtedy też paliwo 50/50. Po za tym wszystkie artykuly biurowe, elektronika. Tylko musisz umieć uzasadnić. Swoją drogą nie ma dla nauczyciela jakiegoś ryczałtu? Bez dużych kosztów to Cię na skali podatki i ZUS rowno dojadą.
Komentarz usunięty przez autora
- 0
Cześć!
Mam działalnośc od 2 lat pracuje na A1 na ryczałcie 5.5 % za granicą, normalnie płace 5,5% podatku rozliczam pit 28 a na stronie e urzedu mam brak deklaracji vat-8 ogarnia ktoś o co chodzi?
#ksiegowy #ksiegowosc #pit #rozliczenie #a1 #podatki #finanse #jdg
Mam działalnośc od 2 lat pracuje na A1 na ryczałcie 5.5 % za granicą, normalnie płace 5,5% podatku rozliczam pit 28 a na stronie e urzedu mam brak deklaracji vat-8 ogarnia ktoś o co chodzi?
#ksiegowy #ksiegowosc #pit #rozliczenie #a1 #podatki #finanse #jdg
źródło: vat
Pobierz✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy ktoś robił kurs księgowości w skwp. Jak oceniacie jakość i sposób prowadzenia tego kursu, bo mam wrażenie, że strasznie szybkie tempo jest narzucone, dla osób które nie miały nic z tym wcześniej wspólnego, czy 1,5 godziny na egzamin to nie za mało by wszystko ogarnąć, udało wam się znaleźć gdzieś pracę lub staż po tym kursie i czy w razie nie zdania egzaminu na certyfikat i uzyskania
Czy ktoś robił kurs księgowości w skwp. Jak oceniacie jakość i sposób prowadzenia tego kursu, bo mam wrażenie, że strasznie szybkie tempo jest narzucone, dla osób które nie miały nic z tym wcześniej wspólnego, czy 1,5 godziny na egzamin to nie za mało by wszystko ogarnąć, udało wam się znaleźć gdzieś pracę lub staż po tym kursie i czy w razie nie zdania egzaminu na certyfikat i uzyskania
@mirko_anonim ja robiłam dwa kursy tam i jestem zadowolona, ale fakt, tempo jest szybkie, więc trzeba też dużo samemu posiedzieć i powtórzyć materiał. Jak robisz te kursy księgowości od I do IV stopnia, to najlepie jest w trakcie II stopnia załapać się na jakiś staż, albo asystenckie stanowisko w biurze rachunkowym i jednocześnie robić kurs, bo sama teoria mało da, jak nie robi się tego w praktyce
@mirko_anonim te kursy są bardzo dobre.
- 0
Witajcie Mirki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dostałam PIT od niemieckiego pracodawcy i wysłałam go do jakiegoś księgowego rozliczającego pity (w necie) i któryś rok z rzędu jest mi wyliczane w kalkulacji wstępnej, że mam dopłatę 2-100 euro
Nie wiem jakim cudem bo wszyscy w mojej pracy maja zwrot podatku i to duży.
Nie rozumiem jakim cudem ja mam niedopłatę ciagle a inni nadpłatę..
#niemcy #pit
Dostałam PIT od niemieckiego pracodawcy i wysłałam go do jakiegoś księgowego rozliczającego pity (w necie) i któryś rok z rzędu jest mi wyliczane w kalkulacji wstępnej, że mam dopłatę 2-100 euro
Nie wiem jakim cudem bo wszyscy w mojej pracy maja zwrot podatku i to duży.
Nie rozumiem jakim cudem ja mam niedopłatę ciagle a inni nadpłatę..
#niemcy #pit
Mirko, pytanie mam. Czy to normalne, że księgowy nie może wziąć urlopu w okresie podatkowym (20 dochody, 25 VAT)? Dodatkowo kiedy już pójdzie na urlop na np. tydzień czy dwa żeby odpocząć to w robocie nikt inny nie przejmuje Twoich obowiązków na czas Twojej nieobecności? Dla mnie to brzmi jak jakieś nieporozumienie bo nie ma czasu żeby odpoczac, a jak już jest urlop to człowiek myśli że na biurku czeka karton rzeczy
@lilitch123: raczej norma.
tak + kasa za korekte miesiaca bo jpk wysylam zerowego + nie odpowiadam za odsetki
( ͡° ͜ʖ ͡°)
tak mam w umowach ktore niedawno sie zmienily
( ͡° ͜ʖ ͡°)
tak mam w umowach ktore niedawno sie zmienily
- 0
Od tego miesiaca zaczalem wynajmowac mieszkanie (najem okazjonalny). Zlozylem stosowne zawiadomienie w #urzadskarbowy i babeczka mi powiedziała, że mam czas do 20-stego na zapłacenie podatku i że pierwsza wpłata jest wiążąca czy chce się rozliczać ryczałtem, czy na zasadach ogólnych. Sąsiad #ksiegowy powiedział mi, że nic nie muszę teraz robić do chwili złożenia deklaracji #pit 36 za 2021r. Uargumentował to, że "Wpłata do 20-go obejmuje podatek
@EmANDeM: jesli w PIT też się kwalifikują koszty i masz obecnie stratę to rzeczywiście nie płacisz zaliczki, dopiero jak będzie na plus. Ale to chyba przy zasadach ogólnych. Przy ryczałcie trzeba wpłacać zaliczki, od każdego przychodu. A sposób opodatkowania wybierasz do 20dnia miesiąca po miesiącu w którym się osiągnęło dochód.
- 0
@EmANDeM: jeżeli chcesz być na zasadach ogólnych, to sąsiad ma racje
Jak na ryczałcie to US
Obydwie strony nie są w pełni poinformowane
Wydaje się na 1wszy rzut oka, zd lepiej wyjdziesz na ogólnych, ale niekoniecznie to lepsze rozwiązanie - proponuje policzyć uwzględniając cele biznesowe bo możesz być w plecy podatkowo
Jak na ryczałcie to US
Obydwie strony nie są w pełni poinformowane
Wydaje się na 1wszy rzut oka, zd lepiej wyjdziesz na ogólnych, ale niekoniecznie to lepsze rozwiązanie - proponuje policzyć uwzględniając cele biznesowe bo możesz być w plecy podatkowo
#anonimowemirkowyznania
#ksiegowosc #ksiegowy #firma #biznes #podatki #prawo
Witam, mam mały problem, US rozpoczął kontrolę w moim przedsiębiorstwie i mam dostarczyć remanent za 2017 rok, pojechałem do biura z prośbą o wydanie remanentu, Pani z biura powiedziała że jak znajdzie to zadzwoni, okazało się że księgowa nie może znaleźć tego remanentu i powiedziała mi żebym napisała jeszcze raz ten remanent
#ksiegowosc #ksiegowy #firma #biznes #podatki #prawo
Witam, mam mały problem, US rozpoczął kontrolę w moim przedsiębiorstwie i mam dostarczyć remanent za 2017 rok, pojechałem do biura z prośbą o wydanie remanentu, Pani z biura powiedziała że jak znajdzie to zadzwoni, okazało się że księgowa nie może znaleźć tego remanentu i powiedziała mi żebym napisała jeszcze raz ten remanent
@AnonimoweMirkoWyznania: jeżeli ktoś Ci prowadzi księgowość i tam są trzymane papiery to oni za to odpowiadają.
Komentarz usunięty przez autora
- 0
#ksiegowosc
#ksiegowy
Potrzebuję porady księgowego w sprawie księgowości spółki jawnej. Mam dużo pytań więc najlepiej jakby ktoś był chętny na privie ze mna pogadać . :)
#ksiegowy
Potrzebuję porady księgowego w sprawie księgowości spółki jawnej. Mam dużo pytań więc najlepiej jakby ktoś był chętny na privie ze mna pogadać . :)
#baselinker #ksiegowosc #ksiegowy
Robię zestawienie dla księgowej ze zwrotami od klientów na #allegro
Pytanie, czy powinienem dostarczyć listę zwrotów
1. Jeśli ktoś coś kupił i okazało się, że mam połamany zestaw do darta i oddałem kasę kupującemu (faktura za to nie została wystawiona) - czy taki zwrot ją interesuje?
Robię zestawienie dla księgowej ze zwrotami od klientów na #allegro
Pytanie, czy powinienem dostarczyć listę zwrotów
1. Jeśli ktoś coś kupił i okazało się, że mam połamany zestaw do darta i oddałem kasę kupującemu (faktura za to nie została wystawiona) - czy taki zwrot ją interesuje?
@kreatynamonohydrant: Dlaczego nie zapytasz o to księgowej?
2. Sprzedałem towar, kupujący zrobił zwrot a ja mu zwróciłem środki a wcześniej wystawiłem fakturę. Rozumiem, że taki dokument na pewno muszę wygenerować.
@kreatynamonohydrant: musisz wystawić korektę faktury i przesłać kupującemu, żeby potwierdził, że otrzymał.
A co do pkt 1. to według mnie jeśli nie został wystawiony paragon albo FV, a zwrotu dokonałeś przez PayU/Przelewy24 to nie trzeba nic dawać księgowej.
- 0
Hello mirki i mirabelki, jest moze tutaj jakis #ksiegowy lub #ksiegowa? Mam szybkie pytanko zwiazane z zakupem autka ale niestety moja jest na urlopie a jutro rano jestem juz umowiony na rejestracje:( #ksiegowosc
mam takie hobby, ze w wolnym czasie kupuje rzeczy uzywane na olx/allegro czy lumepksach i sprzedaje drozej
poki co to byly groszowe sprawy, no ale ostatnio coraz lepiej idzie
domyslam sie, ze trzeba sie z tego rozliczyc jakos pod wzgledem podatkowym, ktos mi powie jak to wyglada?
#podatki #ksiegowy #biznes #urzadskarbowy #ekonomia
poki co to byly groszowe sprawy, no ale ostatnio coraz lepiej idzie
domyslam sie, ze trzeba sie z tego rozliczyc jakos pod wzgledem podatkowym, ktos mi powie jak to wyglada?
#podatki #ksiegowy #biznes #urzadskarbowy #ekonomia
@UFC_Jest_W_Dupie: No dobrze, ale liczyłeś, ile czasu - z tego przeznaczonego na wypoczynek i relaks - przeznaczasz na obsługę?
W moim przypadku ludzie umawiali się na odbiór, nie przychodzili, a jak przychodzili, to i tak wieczór zmarnowany, bo trzeba siedzieć w domu i czekać. A wcześniej pamiętać o tym, że wieczorem jest się umówionym na odbiór. No, ale może to ja jestem zbyt wygodny. Powodzenia, w każdym razie.
W moim przypadku ludzie umawiali się na odbiór, nie przychodzili, a jak przychodzili, to i tak wieczór zmarnowany, bo trzeba siedzieć w domu i czekać. A wcześniej pamiętać o tym, że wieczorem jest się umówionym na odbiór. No, ale może to ja jestem zbyt wygodny. Powodzenia, w każdym razie.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...























Trzecia odsłona "Rodu smoka" zadebiutuje w serwisie HBO Max już 22 czerwca. Nowy sezon składa się z ośmiu odcinków, które będą udostępniane na platformie co tydzień. Serial powstał na podstawie książki George'a R.R. Martina "Ogień i krew" i skupia się na wydarzeniach, które miały miejsce 200 lat przed tymi przedstawionymi w "Grze o tron".
https://upflix.pl/aktualnosci/druga-polowa-czerwca-w-hbo-max-rod-smoka-sisu-droga-do-zemsty-oraz-kaskader-juz-wkrotce-w-ofercie-2026-06-17?utm_source=wykop.pl
#
źródło: 7sgljbnhppohxkoql5ooihregas
Pobierz