Wpis z mikrobloga

Hej. Chce zalozyc dg jednak martwi mnie ten tekst. Czy to znaczy, ze jesli nie powiedzie mi się z firmą i nie będę w stanie zarabiać np wiecej niz 2/3k to w przypadku zawieszenia/zamknięcia jej już nie mogę prowadzić ndg czyli zarabiac wlasnie 1/2/3k?
Troche abstrakcja dla mnie. Co jesli ktos ma dg i nagle zarabia tylko 2k z czego 1k idzie na podatki. Zamyka więc ją ale od teraz juz wgl nie moze nic zarabić?
Czy dobrze to rozumiem?

#podatki #dzialalnosc #ksiegowy #ksiegowa
Chumbala - Hej. Chce zalozyc dg jednak martwi mnie ten tekst. Czy to znaczy, ze jesli...

źródło: NDG

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Chumbala Zgadza się, żeby mieć NDG nie mozna mieć aktywnej JDG w ciągu ostatnich 60 miesięcy. Zauważ że to nie jest przepis który ma dobić Ciebie ale chronić Twoja konkurencję. Bo skoro inni mają zarejestrowana firme to taki ktos który ciągle skal po ndg i malych zusach ma przewagę. Zauważ ze oprocz NDG które dziś ma dość przyzwoity limit masz jeszcze pół roku ZUSu na start i 2 lata malego ZUSu.
  • Odpowiedz
  • 0
@zibizz1: Rozumiem dzięki! Ale w takim razie mysle czy opłaca mi się założenie jdg jak np zamiast 3k bede zarabiała 6k-1 = 5k albo 5k-1=4k. I nie mogę z tego zrezygnować. I czuje sie troche pod sciana bo w tym roku przekroczę kwote wolną o jakies 10k.
  • Odpowiedz
@Chumbala Jeśli życzliwa konkurencja Cię nie zauważy to się nie opłaca ale jak za parę lat nakabluja i ZUS upomni się o składki (pelne) wstecz to może się okazać że się jednak opłaca. Skup się na tym jak zrobić 9k w miesiącu
  • Odpowiedz