Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
konto usunięte
- 0

ev3r
via Wykop- 1
@mateuszmozol: hej nie miałem pojęcia ale znalazłem odpowiedz w google w 5 sekund wiec usun konto

keton22
via Wykop- 0
@mateuszmozol: Microsoft ma na to appkę. Zwie się uwaga... "Myszkarze bez granic" i jest kawałkiem Potężnych Zabawek.
Cześć
Mam procesor AMD Ryzen 5 5600G, kartę PCI-E 2,5Gb, obudowę i zasilacz. Potrzebuję skompletować RAM i płytę główną.
Przeznaczenie - wydajny serwerek domowy do zarządzania domem, backup + zabawki do DEV, nauki i eksperymentów (K8s, Gitlab, etc). Chcę postawić na tym Proxmoxa.
I
Mam procesor AMD Ryzen 5 5600G, kartę PCI-E 2,5Gb, obudowę i zasilacz. Potrzebuję skompletować RAM i płytę główną.
Przeznaczenie - wydajny serwerek domowy do zarządzania domem, backup + zabawki do DEV, nauki i eksperymentów (K8s, Gitlab, etc). Chcę postawić na tym Proxmoxa.
I
@mirekwirek: się rozpisałem, a chyba usunąłeś wcześniejszy wpis, więc króciutko.
ecc? jesli myślisz o truenas to tak, generalnie to i tak raczej tak.
mobo? asrocki mają wsparcie dla ecc prawie na wszystkich swoich płytach, chyba ze chcesz płytę serwerową.
ram? ja mam 2x 32GB 2666mhz kingstona z amazona i działa. Wolno, ale działa.
ecc? jesli myślisz o truenas to tak, generalnie to i tak raczej tak.
mobo? asrocki mają wsparcie dla ecc prawie na wszystkich swoich płytach, chyba ze chcesz płytę serwerową.
ram? ja mam 2x 32GB 2666mhz kingstona z amazona i działa. Wolno, ale działa.
- 0
B550 PRO4
@sirgorn: Ten RAM będzie ok?
https://allegro.pl/oferta/kingston-32gb-ddr4-3200mhz-ecc-module-14678974398
I ta płyta: ASRock B550 Pro4
Choć nie czuję za bardzo różnicy pomiędzy wersją ATX a uATX... a cenowo lepiej wychodzi uATX.
- 1
#komputer
co pierwsze wymienić? ramy dołożyć 16gb? cpu ryzena 1600af na coś innego? dac audio dragonquesta opyliłem bo mam płytę x370 prime pro asusa i szczerze gra to w tej samej lidze czyli mi to niepotrzebne bo i tak mnie w------ł że tylko pod komputer i tel działa. apple dongle podobno ma dobry dac więc zamówię chyba ale wersja usa
co pierwsze wymienić? ramy dołożyć 16gb? cpu ryzena 1600af na coś innego? dac audio dragonquesta opyliłem bo mam płytę x370 prime pro asusa i szczerze gra to w tej samej lidze czyli mi to niepotrzebne bo i tak mnie w------ł że tylko pod komputer i tel działa. apple dongle podobno ma dobry dac więc zamówię chyba ale wersja usa
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@mateuszmozol: oczy się chroni szkłami ochronnymi
- 0
@sberatel: okok
konto usunięte via Android
- 0
Komentarz usunięty przez autora Wpisu
@jan-chrzciciel kilobajtków
- 0
Opłaca się kupić tego RX 6700 XT w tej cenie 1469? W ogóle to widzę ,że co dzień dają jakiś inny model tego Rx 6700 XT w sporo niższej cenie. Może poczekać na jakiś lepszy model tej karty? Tutaj link do obecnie przecenionego modelu tej karty https://www.morele.net/karta-graficzna-power-color-radeon-rx-6700-xt-fighter-12gb-gddr6-axrx-6700xt-12gbd6-3dh-9184194/
#pcmasterrace #komputery #pc #amd #intel #gry #grypc #rozrywka #
#pcmasterrace #komputery #pc #amd #intel #gry #grypc #rozrywka #
@ZbednyNick: No spokojnie bez problemu, np ASUS TUF z 100% pokryciem kolorów.
Czy Lenovo Legion Slim.
Już nie wspominając, ze oba dostaniesz z RTX4060, sporo wydajniejsze od RTX4050.
Zestawienie laptopów -> https://techlords.pl/ranking-laptopow-listopad/
Czy Lenovo Legion Slim.
Już nie wspominając, ze oba dostaniesz z RTX4060, sporo wydajniejsze od RTX4050.
Zestawienie laptopów -> https://techlords.pl/ranking-laptopow-listopad/
@Maks_S: Ciężko mi się do tego odnieść pokrycie na poziomie 100% - to dobra matryca. Tylko jak to porównach do OLEDa ;) to matryca jest przeciętna.
Jeżeli korzystałeś wcześniej z jakiegoś laptopa z średnią matrycą to teraz powinineś widzieć różnice na plus
Jeżeli korzystałeś wcześniej z jakiegoś laptopa z średnią matrycą to teraz powinineś widzieć różnice na plus
- 0
https://allegro.pl/oferta/pc-ryzen-7-5700g-16gb-rx-vega8-ssd-512-m-2-win11-14027754601
Do użytku codziennego i grania w Ligę czy cs ze znajomymi będzie dawał radę ?
Wiem ze nie ma karty ale to nie problem.
#komputer #skladamkomputer #pcmasterrace
Do użytku codziennego i grania w Ligę czy cs ze znajomymi będzie dawał radę ?
Wiem ze nie ma karty ale to nie problem.
#komputer #skladamkomputer #pcmasterrace
@Seboool: jak dorzucisz do niego kartę graficzną to tak. Na tej integrze to ty za bardzo nie pograsz.
@Seboool: 70fps na CSa to mało. Żeby to miało sens to 140 to tak optymalnie, jednak do sieciowych strzelanek warto mieć te 100+ dla optymalnego komfortu. W lidze to samo, nie będzie się nic działo to spoko, ale wpadniesz w teamfight i będzie klatkowalo. Poszukaj sobie jakiegoś używanego rtx2060 czy coś.
@plakplak99 najlepiej cena/jakość wychodzi skladak z używanych części
- 1
@0caffe 2-2,5tysiaca
- 0
Czy do 4 000 zł taki zestaw będzie najlepszy? Czy ta płyta główna będzie dobra? https://www.morele.net/inventory/info/acc7b168/
#pcmasterrace #komputery #pc #amd #intel #gry #grypc #rozrywka #kartygraficzne #kartagraficzna #procesory #hardware #nvidia #ryzen #radeon #komputer
#pcmasterrace #komputery #pc #amd #intel #gry #grypc #rozrywka #kartygraficzne #kartagraficzna #procesory #hardware #nvidia #ryzen #radeon #komputer
konto usunięte via Wykop
- 3
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
@purrminator: tak coś właśnie myślałem.Zresztą na morele ten Rx 6700 xt od Sapphire jest w pierwszej trójce ogólnie najbardziej kupowanych kart w morele .A te pozostałem modele Rx 6700 jak Power Color czy Msi są o wiele niżej .Mało kto je kupił
- 2
Hej, szukam laptopa.
Zależy mi na tym, aby nie wyglądał jak świąteczna choinka. Im bardziej minimalistycznie tym lepiej.
- Chciałbym coś z intelem i7/i9, 32gb ramu, grafika RTX i koniecznie WINDOWS!
- Laptop generalnie do grafiki wektorowej, ale czasem jakieś mało wymagające gierki (cs/lol/etc).
- Budżet im mniej tym lepiej, ale granica to jakieś 15k złotego
- Ekran im większy tym lepiej
Zależy mi na tym, aby nie wyglądał jak świąteczna choinka. Im bardziej minimalistycznie tym lepiej.
- Chciałbym coś z intelem i7/i9, 32gb ramu, grafika RTX i koniecznie WINDOWS!
- Laptop generalnie do grafiki wektorowej, ale czasem jakieś mało wymagające gierki (cs/lol/etc).
- Budżet im mniej tym lepiej, ale granica to jakieś 15k złotego
- Ekran im większy tym lepiej
- 0
Który zestaw Waszym zdaniem jest lepszy? https://www.morele.net/inventory/info/13511301/ czy ten https://www.morele.net/inventory/info/8b40e0a5/
#pcmasterrace #komputery #pc #amd #intel #gry #grypc #rozrywka #kartygraficzne #kartagraficzna #procesory #hardware #nvidia #ryzen #radeon #komputer
#pcmasterrace #komputery #pc #amd #intel #gry #grypc #rozrywka #kartygraficzne #kartagraficzna #procesory #hardware #nvidia #ryzen #radeon #komputer
- 0
@10129: tutaj filmik ,gdzie o tym mówi. Opisuje to w zestawie za 3600 zł
@Edenes: co Lipton twierdzi to mnie średnio interesuje, ale są dosyć podobne. ryzen bardziej energooszczędny jednak a ta płyta jest lepsza sporo od tej co dałeś do 11400.https://www.techspot.com/review/2232-intel-core-i5-11400f/
https://youtu.be/LYdHTSQxdCM?t=294
też bierz pod uwagę, ze intel może mieć problemy z odpaleniem ramu na 3600 w trybie gear1 bo zablokowali napięcia kontrolera pamięci na zbyt niskie w procesorach bez k.
dla mnie albo 12400 albo 5600.
https://youtu.be/LYdHTSQxdCM?t=294
też bierz pod uwagę, ze intel może mieć problemy z odpaleniem ramu na 3600 w trybie gear1 bo zablokowali napięcia kontrolera pamięci na zbyt niskie w procesorach bez k.
dla mnie albo 12400 albo 5600.
Ile trzeba wydać w 2023 na ulepszenie pc żeby przez kolejne 5 lat pograć na wysokich ustawieniach w większość gier. Kupił bym osprzęt w UK. Chyba że warto kupić w Polsce to jak polecę za kilka miesięcy to bym przywiózł ze sobą.
Mam pc sam złożyłem w 2017 też wymieniałem części z listy poniżej i wydałem £800 i byłem mega zadowolony,ale obecnie Cities Skylines 2 działa jak kaszana na średnich ustawieniach przy 100k
Mam pc sam złożyłem w 2017 też wymieniałem części z listy poniżej i wydałem £800 i byłem mega zadowolony,ale obecnie Cities Skylines 2 działa jak kaszana na średnich ustawieniach przy 100k
@adamsowaanon: z 6-10k
@adamsowaanon: powiedziałbym, że tak. na intelu martwa platforma, procesory słabo wypadają cenowo względem wydajności.
#pcmasterrace #komputery #komputer #pc #kartagraficzna #undervolting #amd #pytanie #pytaniedoeksperta #pomoc
Siemka, mam karte amd rx 6900xt i czesto po zrobieniu undervoltingu i zapisaniu ustawien w amd adrenalin nie zapisuje mi ustawien po ponownym wlaczeniu komputera. Ktos wie co moze byc przyczyna i jak to naprawic zeby nie resetowaly sie te ustawienia?
Siemka, mam karte amd rx 6900xt i czesto po zrobieniu undervoltingu i zapisaniu ustawien w amd adrenalin nie zapisuje mi ustawien po ponownym wlaczeniu komputera. Ktos wie co moze byc przyczyna i jak to naprawic zeby nie resetowaly sie te ustawienia?
- 0
@Bercik_Van_Fafaq: wczesniej testowalem karte po uv w roznych grach i programach i nie bylo zadnej wyjebki. A z msi mam problem z uv (chyba jest bardziej przeznaczone dla zielonych)
@Kruszetopy: U mnie (Radeon 6900XT XFX Merc) resetuje ustawienia undervoltingu jak włączając komputer zbyt późno włączę monitor. Mam na to góra kilka sekund, jak się spóźnię to komputer uruchomi się normalnie, wydajność będzie normalna, ale zresetuje mi ustawienia w Adrenalin i będzie się świeciła dioda sygnalizująca błąd karty graficznej na płycie głównej (w miejscu gdzie mam 4 diody, sygnalizujące błędy od CPU, GPU, RAMu i czegoś jeszcze).
- 0
Robił ktoś kiedyś sobie sam filtry do obudowy?
Mam w starym gelidzie darkforce filtry do poprawy, bo zaciąga kupę kurzu szparami i przy okazji wymiany zajechanych wentylatorów chcę sam sobie zrobić filtry, które będą łatwo demontowalne do czyszczenia
Zastanawia mnie jednak co da najlepszy efekt.
Do złożenia widzę opcję ramka z taśmy magnesowej, bo obudowa w zasadzie wszędzie jest metalowa i jest do czego się przyczepić i standardowa siatka z oczkami (
Mam w starym gelidzie darkforce filtry do poprawy, bo zaciąga kupę kurzu szparami i przy okazji wymiany zajechanych wentylatorów chcę sam sobie zrobić filtry, które będą łatwo demontowalne do czyszczenia
Zastanawia mnie jednak co da najlepszy efekt.
Do złożenia widzę opcję ramka z taśmy magnesowej, bo obudowa w zasadzie wszędzie jest metalowa i jest do czego się przyczepić i standardowa siatka z oczkami (
źródło: obraz_2023-11-04_192525110
Pobierz@Norskee: Gdybyś wiedział co próbujesz zrobić, albo byś tego nie robił albo zabrał byś się do tego z zupełnie innej perspektywy. Zainwestuj przynajmniej w termometr laserowy (poniżej 1k zł, tylko sprawny) i zbadaj różne rejony płyty głównej po zdjęciu osłony, zamontuj w to miejsce szybę i powtórz pomiary. Temperatury mogą nieznacznie wzrosnąć (w stosunku do temperatur mierzonych z obudową metalową, nie wiem tylko czy uda Ci się to sprawdzić, najlepiej
@Norskee: Pomiary proponował bym zacząć od oryginalnej konfiguracji (obudowa z filtrami), a następnie zdemontować filtry i porównać temperatury. Jak już będziesz miał wyniki i obliczysz różnicę w temperaturach poszczególnych rejonów płyty głównej, zasilacza, kart etc. to podejmiesz decyzję czy chcesz tam montować jakiekolwiek filtry (włącznie z fabrycznymi).
Kup wentylatory na łożyskach ślizgowych. Najwyższy i najdroższy markowy model jaki znajdziesz z tego typu wentylatorów (minimum średnia półka). Sprawdź czas pracy,
Kup wentylatory na łożyskach ślizgowych. Najwyższy i najdroższy markowy model jaki znajdziesz z tego typu wentylatorów (minimum średnia półka). Sprawdź czas pracy,
- 0
Rozważam zakup monitora UHD 4K o przekątnej 27 cali do mojego komputera, ale zastanawiam się, czy warto inwestować w taką rozdzielczość na tym rozmiarze ekranu. Ma ktoś doświadczenie z monitorem 27 cali UHD 4K i może podzielić się swoją opinią? Widzicie znaczącą różnicę w jakości obrazu w porównaniu do niższych rozdzielczości na ekranie 27 cali i czy wielkość tego ekranu ma tutaj jakieś znaczenie?
#monitory #pcmasterrace #pc
#monitory #pcmasterrace #pc
"media playback was aborted due to a corruption problem or because the media used features your browser did not support." jak takie cos naprawic ? #kiciochpyta #komputer #problem #it czy moze tylko zmienic przegladarke ?
- 0
Mam stację dokującą, pod którą podłączyłem 2 monitory, myszkę i klawiaturę. Mam 2 laptopy, więc jak potrzebuję się przełączyć, to przepinam po prostu kabel thunderbolt z jednego, na drugiego lapka. Problem się pojawia, gdy chcę korzystać z komputera. Muszę wtedy złazić pod biurko i odłączać wszystko ze stacji i przepinać na kompa.
Jest jakieś prostsze rozwiązanie tego? Widziałbym to tak, że kabel ze stacji dokującej idzie do jakiegoś urządzenia, z którego wychodzą
Jest jakieś prostsze rozwiązanie tego? Widziałbym to tak, że kabel ze stacji dokującej idzie do jakiegoś urządzenia, z którego wychodzą
- 0
Możecie doradzić mi jakiś laptop do pracy? Nie do gier, nie do grafiki. Word, Excel, Netflix.
Myślałem o tym:
https://www.x-kom.pl/p/1090985-notebook-laptop-156-dell-inspiron-3520-i7-1255u-16gb-1tb-win11-120hz.html
Do 4500 zł
Myślałem o tym:
https://www.x-kom.pl/p/1090985-notebook-laptop-156-dell-inspiron-3520-i7-1255u-16gb-1tb-win11-120hz.html
Do 4500 zł
@runnerrunner: ja mialem zamiar kupic slim 7 proX tylko rozne opinie byly o tych intelach a kupic w PL z amd 6 gen to jak wygrac w lotto i odpuscilem
@jtomek1: Budżetowy model, spokojnie w tej cenie możesz dostać lepsze modele.
Z biznesowych Lenovo ThinkBook.
Ranking laptopów https://techlords.pl/ranking-laptopow-listopad/
Z biznesowych Lenovo ThinkBook.
Ranking laptopów https://techlords.pl/ranking-laptopow-listopad/
Gdzie aktualnie najlepiej złożyć komputer? Zestawy z PurePC nadal są okej? Czy są jakieś jeszcze lepsze alternatywy gdzie można zakres cenowy wybrać?
https://www.purepc.pl/zestawy-komputerowe
Czas powoli zmieniać kąkuter, a jestem już na tyle stary, że fajnie jakbym miał wszystko na talerzu, łącznie z montażem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A jestem na tyle mądry, żeby nie kupować DYSKU TYSIĄC z sieciówek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
https://www.purepc.pl/zestawy-komputerowe
Czas powoli zmieniać kąkuter, a jestem już na tyle stary, że fajnie jakbym miał wszystko na talerzu, łącznie z montażem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A jestem na tyle mądry, żeby nie kupować DYSKU TYSIĄC z sieciówek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@niochland: xkom? skladalem w zeszlym tygodniu sam i serio udreka. Obudowa byla za mala pod aio, odsylalem... potem aio na gwanarcji ... dramat






















