Wpis z mikrobloga

Czy w cenie do 3 900 zł mogłem zbudować lepszy zestaw? Mam pytanie też dotyczące dysku. Od razu mówię ,że kompletnie nie znam się na składaniu komputera więc wiem ,że moje pytanie może być śmieszne. Przy tym dysku, który wybrałem jest coś napisane, że on obsługuje technologię PCi 4.0. Czytałem coś o tym ,że karty graficzne powinny być też podłączane pod złącze Pci 4.0. Przy płycie głównej jest napisane ,że ona ma port Pci 4.0 x16 -1 sztuka więc to tak jakby ta płyta główna miała tylko jeden port Pci 4.0 choć nie wiem co to znaczy x16.. Po prostu boje się ,że przy składaniu komputera przez pracowników morele podłączą mi dysk pod ten port Pci 4.0 a karte graficzną już pod ten port nie podłączą przez co wydajność w grach może być trochę gorsza. Może powinienem wybrać inny dysk ,który obłśuguje Pci 3.0 https://www.morele.net/inventory/info/e2bd80db/

#pcmasterrace #komputery #pc #amd #intel #grypc #rozrywka #kartygraficzne #procesor #kartagraficzna #procesory #hardware #nvidia #ryzen #radeon #komputer #gry #gra #game #minecraft #ram #software #sprzetkomputerowy #zestawkomputerowy #morele #xkom #komputronik #proline
  • 2
akapity ()

Przy tym dysku, który wybrałem jest coś napisane, że on obsługuje technologię PCi 4.0

tak, ale to nie jest wyprowadzane tylko do slotów na grafikę

. Przy płycie głównej jest napisane ,że ona ma port Pci 4.0 x16 -1 sztuka więc to tak jakby ta płyta główna miała tylko jeden port Pci 4.0 choć nie wiem co to znaczy x16

x16 określa prędkość portu, i jednocześnie