Wpis z mikrobloga

Składałem komputer dla siebie i już złożyłem zestaw dzięki też waszej pomocy. Kuzyn też planuje kupić nowy komputer i poprosił mnie ,żebym też złożył dla niego komputer pod konkretne gry. On gra głównie w Minecrafta i chce używać sporo modów . Zależy mu, żeby nowy komputer to uciągnął. Pieniądze jakie kuzyn może wydać na komputer to 2 700 zł. Czytałem w internecie ,że ta gra wymaga głównie procesora i ram więc w zestawie, który mu złożyłem dałem 32gb ram. Czy tez zestaw spod tego linku będzie najlepszy jaki można złożyć za te pieniądze? https://www.morele.net/inventory/info/55e9e81f/

#pcmasterrace #komputery #pc #amd #intel #grypc #rozrywka #kartygraficzne #procesor #kartagraficzna #procesory #hardware #nvidia #ryzen #radeon #komputer #gry #gra #game #minecraft #ram #software #sprzetkomputerowy #zestawkomputerowy #morele #xkom #komputronik #proline
  • 11
  • Odpowiedz
  • 0
@Pan_Whiskers: w tym zestawie dałem mu 32gb w dwóch kościach. Wydaje mi się ,że jak on chce sporą ilość modów zainstalować w tej grze to te 32gb ramu mu się przydadzą
  • Odpowiedz
@Edenes: RX 6600 dobra karta, porównuje się ją z RTXem 3060, ale procesor to lipa :/ Może być wąskim gardłem. Można by przyciąć (mniej ramu, mniej dysku, może coś używanego, np. stówkę przyciąć na obudowie) a dołożyć do Ryzena.
  • Odpowiedz
@Edenes: No tak, jeszcze socket się musi zgadzać, a na kompatybilności jak to działa się nie znam. Ale Ryzeny ogólnie wychodzą taniej, pomyśl o tej opcji z jakąś płytą pod Ryzena. Z mojego doświadczenia warto wziąć procka na lata, żeby przyszłe wymagania też ogarnął
  • Odpowiedz
@Edenes: zawsze masz opcję 5600 wymienić na 5700 albo 5800x3d, albo na nadchodzący 5500x3d. Na Intelu nie dość, że będziesz potrzebował lepsze chłodzenie to jeszcze nową płytę główną bo midrange się przy i7 zesra a do am4 byle jaka 550 ogarnie i 5600 i 5800x3d.
  • Odpowiedz