Znalezisko - Widziałem „Czerwone maki”. Moje wrażenia po seansie (https://wykop.pl/link/7411257/widzialem-czerwone-maki-moje-wrazenia-po-seansie)

Choć praktycznie co roku powstaje jakiś film podejmujący problematykę II wojny światowej, to jednak nadal w polskiej kinematografii jest wiele „białych plam”, dotyczących bardzo ważnych aspektów największego w historii ludzkości konfliktu zbrojnego. Jedną z nich była właśnie bitwa o Monte Cassino.

[...] Więcej jest w linku znaleziska.
Histmag - Znalezisko - Widziałem „Czerwone maki”. Moje wrażenia po seansie (https://w...

źródło: 1_czerwonemaki

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Znalezisko - Widziałem „Czerwone maki”. Moje wrażenia po seansie (https://wykop.pl/link/7411257/widzialem-czerwone-maki-moje-wrazenia-po-seansie)

Choć praktycznie co roku powstaje jakiś film podejmujący problematykę II wojny światowej, to jednak nadal w polskiej kinematografii jest wiele „białych plam”, dotyczących bardzo ważnych aspektów największego w historii ludzkości konfliktu zbrojnego. Jedną z nich była właśnie bitwa o Monte Cassino.

[...] Więcej jest w linku znaleziska.
Histmag - Znalezisko - Widziałem „Czerwone maki”. Moje wrażenia po seansie (https://w...

źródło: 1_czerwonemaki

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Histmag: Jeśli interesujesz się historią i lubisz konkretne materiały (takie z rzetelną bibliografią i ciekawymi zdjęciami/filmikami), to dodaj odpowiedź “wołaj” pod tym postem — z chęcią zawołamy Cię do naszych znalezisk () #histmag
  • Odpowiedz
@sopczak ja chodzę od kilku miesięcy regularnie bo mam unlimited. Zawsze jestem 20 minut po rozpoczęciu seansu i nigdy jeszcze nie przegapiłem nic z filmu.
Zazwyczaj są jeszcze reklamy a czasem już trailery.
  • Odpowiedz
Czerwone Maki (2024)

Polak to jednak Polak, woli orła naszego od tabliczki czekolady, przez przypadek prawie wywołuje powstanie w Iranie, a potem walczy do upadłego pod Monte Casino. W kinach trochę posucha z premierami, dlatego zdecydowałem się na polski film wojenny, ale mniej więcej wiedziałem, czego się spodziewać - i w gruncie rzeczy to dostałem. Poprawny, acz nudnawy, moralizatorski, skrojony niemal pod liceum jako ekranizacja encyklopedycznego wpisu, z misiem na miarę naszych
nightmaar - Czerwone Maki (2024)

Polak to jednak Polak, woli orła naszego od tablicz...

źródło: cm

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AndrzejGupota: Dlatego teraz jest moda na analogowy IMAX, który jest ultra ciężki i ultra długi?

@wcfilmowe filmy kinowe miały w dupie długość kasety VHS, bo nigdy nie było pierwotnym celem, by trafiały na te nośniki. Zresztą ogrywano to wydając ewentualne wersje domowe na kilku kasetach lub płytach.

Filmy właśnie kiedyś były dłuższe i bardziej rozwleczone, spójrzmy sobie chociażby na to zestawienie 20 najdłuższych filmów Hollywoodzkich, większość z nich ma
  • Odpowiedz
@wcfilmowe: szczerze mówiąc nie mam żadnego problemu żeby tyle wysiedzieć, ale todoba mi się ten pomysł.
Nie tylko z uwagi na przerwę ale na konstrukcję fabuły, większość filmów w tym momencie ma efektowny początek i koniec z długą przerwą pomiędzy (nie mówię o Diunie która jest fenomenalna i to rollercoaster przez całą długość). Z tą przerwą możnaby uzyskać dodatkowy "początek i koniec" w środku filmu i bardziej równomiernie rozłożyć historię.
  • Odpowiedz
Zapraszam do recenzji filmy, który był tak brutalny, że zakazano go w wielu krajach od Wielkiej Brytanii, przez Niemcy Zachodnie, aż po Australię. Film oparty o prawdziwe zbrodnie morderców i kanibali. Zapraszam do recenzji Teksańskiej masakry piłą mechaniczną.

#film #filmnawieczor #horror #filmy #horrorshow #ogladajzwykopem #kinocebulowe #kino #truestory #zbrodnia
horrorshowpl - Zapraszam do recenzji filmy, który był tak brutalny, że zakazano go w ...
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@horrorshowpl Ciekawa rzecz. Niedawno obejrzałem po raz pierwszy i o ile w pierwszej połowie filmu musialem się trochę zmuszać, żeby nie wyłączyć, tak pod koniec miałem autentycznie ciary. I widac na przykładzie tego filmu jak z biegiem czasu zmienił się podgatunek "slashera". Teraz żaden film z tego gatunku nie miałby takiej konstrukcji jak Teksańska masakra
  • Odpowiedz
Przygotowałem kolejne zestawienie - tym razem zebrałem 10 filmów o kosmitach, które warto zobaczyć: https://500filmow.pl/10-filmow-o-kosmitach-ktore-warto-zobaczyc/.

Serdecznie polecam, bo osobiście wręcz uwielbiam tę tematykę. Widziałem naprawdę dużo niszowych produkcji oraz, rzecz jasna, klasyki gatunku takie jak "Coś" czy "Obcy - ósmy pasażer Nostromo". #film #kino #filmnawieczor #ufo #kosmici
500filmow - Przygotowałem kolejne zestawienie - tym razem zebrałem 10 filmów o kosmit...

źródło: mroczne-spotkanie-2019

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@500filmow: poszedles ostro w oczywistosc negatywnych intencji wobec ziemian. Ja osobiscie nie kupuje narracji gdzie kosmici wymyslaja karkolomny plan na eksterminacje ludzi, gdzie przeciez zakladajac ich mozliwosci technologiczne moga zrobic z nas to samo co my robimy z mrowkami budujac autostrade
Osobiscie dodal bym do listy - "DZIEŃ, W KTÓRYM ZATRZYMAŁA SIĘ ZIEMIA 1951
  • Odpowiedz