#odkryjswietokrzyskie

Zamek Królewski w Chęcinach to jedna z największych atrakcji województwa świętokrzyskiego. Zamek choć niewielkich rozmiarów jest pięknie położony, a jego dziedziniec dobrze zagospodarowany. Można tu strzelić z łuku, hakownicy czy obejrzeć pokaz średniowiecznych tańców. Zamek mieści kilknakaście km od #kielce się tuż przy trasie S7 z #krakow do #warszawa z której jest dobrze widoczny. Jeśli mieliście okazje jechać tym odcinkiem to z pewnością Zamek
MG78 - #odkryjswietokrzyskie

Zamek Królewski w Chęcinach to jedna z największych a...

źródło: comment_UWG8wuSNrVJsjHSeWufp3cqH0tU7ZPUQ.jpg

Pobierz
  • 49
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MG78: Ha, Chęciński zamek :). To były moje bodaj drugie w nim odwiedziny, kilka lat temu, kiedy to w nocy była potężna burza i piorun uderzył w kwadratową basztę wyszczerbiając ją. Spałem wtedy niemal dokładnie pod zamkiem. Ależ wtedy gruchnęło! Dopiero od niedawna baszta ponownie ma cztery rogi. Naprawili ją przy okazji generalnego jej remontu i udostępnienia turystom.
  • Odpowiedz
#odkryjswietokrzyskie

W Świętokrzyskim można oglądać rekiny, rafy koralowe, rybę fugu czy błazenki którym sławę przyniósł film Gdzie jest Nemo. W sumie znajduje się tu 8 różnych biotopów i ponad 300 gatunków ryb. Była to moja pierwsza wizyta w oceanarium* i byłem pod ogromnym wrażeniem. Oceanika bo o niej mowa znajduje się koło Zagnańska kilka kilometrów od #kielce.

*- nie jest to oceanarium ponieważ nie spełnia wszystkich kryteriów ale i
MG78 - #odkryjswietokrzyskie

W Świętokrzyskim można oglądać rekiny, rafy koralowe,...

źródło: comment_yTYSzASafibcyfsI3xVKNS7ZeuBT9wwP.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MG78: dla mnie Maleniec spowszedniał, może dlatego że mam za blisko, ale i tak o wiele ciekawszy niż sielpia, no i są pokazy rycerskie ;) w rejonie także bardzo mi się podoba kościół w Lipie oraz tereny rzeki Czarnej.
  • Odpowiedz
Morabelki z #kielce#kielce polecicie jakiegoś fajnego fryzjera, najlepiej gdyby nie był bardzo mocno oblegany. Zajechalam do Kielc i naszla mnie ochota na zmianę fryzury.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

986776 - 23 - 5 - 9 - 12 = 986727

Mieszkanie -> Praca #rozowypasek -> 1h siłowni -> Wola Kopcowa (odwiedziny #kotszymon) -> ile sił w nogach do #kielce ;)
Pewnie powrót byłby wolniejszy, ale zobaczyłem dwóch rowerzystów przed sobą i postanowiłem ich dogonić, a potem oni gonili mnie i tak się fajnie jechało 50 km/h Warszawską w dół w stronę centrum ;)

#rower
lewactwo - 986776 - 23 - 5 - 9 - 12 = 986727

Mieszkanie -> Praca #rozowypasek -> 1...

źródło: comment_uY8JZlrWTiceH9hWkznxc7AazsuLp7dx.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki i Mirabelki, mam do was pytanie, szczególnie do tych z Kielc. Macie może rotweilera? pitbulla? albo shiba inu?. Potrzebny do zdjęcia, reszta info priv #kielce
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#kielce

Jak tam kielczanie? Fajnie się jezdzi na suwak na zwężkach na Popiełuszki? Dziś już jakiś koleś wymachiwał do mnie łapami, jutro pewnie jakiś szeryf mnie przyblokuje :)
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 137
Właśnie odprowadzilem starszą Panią pod pomnik Sienkiewicza spod bazar. Niby nic wielkiego, sama zapytała się o pomoc a i tak mam szkołę jakieś 100 metrów dalej. Poszedłem z Nią bo co mi szkodzi?

Podczas rozmowy okazało się że owa Pani pracowała w szpitalu (nie mówiła na jakim stanowisku, pewnie pielęgniarka) przez 30 lat aż sama zachorowała. Ma raka trzustki i zmierzała do jakiejś kliniki.

Najbardziej jednak poruszyło mnie, kiedy podziękowała mi za
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Elo Mireczki z #kielce ! Całe piątkowe popołudnie planuję spędzić w waszym mieście, dlatego też mam pytanie: co warto zobaczyć w stolicy województwa świętokrzyskiego? Ja sam kojarzę tylko Energetyczne Centrum Nauki.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Orvonton: Ściągnij sobie apkę "polska niezwykła". Znajdziesz tam coś dla siebie. Jeżeli chciałbyś coś zjeść to pizzeria "kilo mąki" lub włoska "del favero". Późnym popołudniem omijaj blokowiska na osiedlu czarnów i herby.
  • Odpowiedz
Mirki, szukam taniego noclegu w #kielce
airbnb i booking sprawdziłem, gdzie jeszcze mogę szukać?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

STOP OSZUSTOM

Tego się nie spodziewaliśmy... Zupełnie przez przypadek, po telefonie od jednego z uczestników 3. sieBIEGA Półmaraton Kielecki dowiedzieliśmy się, że w bazie zdjęć na www.fotomaraton.pl pod numerem 944 są...dwie osoby. Telefonujący do nas Pan Wojciech (niebieska koszulka), normalnie figurował na liście, opłacony - wszystko w porządku i jeszcze jeden pan z takim samym numerem i imieniem Paweł na numerze startowym (na zdjęciach w zielonej/żółtej laserkowej koszulce). Poświęciliśmy trochę czasu i
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach