Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

917361 - 51 = 917310

rower z rana jak smietana xD
#kielce -> Święta Katarzyna

W tym tygodniu to już 51km!
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

nsfw
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jeśli chcecie nauczyć się jak wygodnie nosić dzieci przy pomocy tak prostego narzędzia jakim jest chusta, to zapraszamy na warsztaty z chustonoszenia!

Warsztaty odbędą się w sobotę 3 czerwca o godzinie 11:00 pod adresem Al. IX Wieków Kielc 6/8 (Becher Platinum, I piętro).

https://www.facebook.com/events/1963946407167054

#razem #partiarazem #kielce #dzieci
lewactwo - Jeśli chcecie nauczyć się jak wygodnie nosić dzieci przy pomocy tak proste...

źródło: comment_sdjT4AsAVLKKsWHvNGI5bJ0UnhFxAw71.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#astronomia #satelityiridium #kielce
Ta flara od iridium 43 o jasności -10,5 mag to rozumiem jakiś błąd w obliczeniach? Bardzo szybko traci na jasności wraz z oddalaniem się od centrum. Jeśli nie błąd, to warto obserwować.
http://www.heavens-above.com/IridiumFlares.aspx?lat=50.8544&lng=20.5545&loc=Unspecified&alt=238&tz=CET&cul=en
paramite - #astronomia #satelityiridium #kielce
Ta flara od iridium 43 o jasności -1...

źródło: comment_kPLiSv422dUiUZLScrD1sfWSIj7J6yyX.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@paramite: chodzi Ci o to, że będąc 3 km od centrum ścieżki najjaśniejszego świecenia, tracisz aż +/-4 w skali jasności? Wystarczy że flara odbija słońce w przeciwnym kierunku, i może się tak zdarzyć, pamiętaj, że to odbicie to odbicie słońca od powierzchni anteny, co oznacza, że jest ono dość kierunkowe. Trochę przypomina to puszczanie zajączków szkłem zegarka :)
  • Odpowiedz
Mieszkańcy Kielc, lubicie stać na czerwonym świetle? To sobie postoicie jeszcze dłużej - wszyscy, czy to piesi, rowerzyści, kierowcy czy zbiorkom. Dlaczego? Oto przed wami Inteligentny System Transportowy, bawcie się dobrze, bo nawet najinteligentniejszy system jest tak inteligentny jak osoba nim zarządzająca. A system będzie obsługiwał Miejski Zarząd Dróg w Kielcach. Miłej zabawy :)

https://www.dropbox.com/s/t17tkguw4tsxj5z/ITS%20Kielce.pdf?dl=0

PS. Pożegnajcie się też z kolejną ilością zieleni, która zniknie z ulic Kielc, bo #przepustowosc
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#odkryjswietokrzyskie
Dziś wyjątkowo w ramach serii nie ma artykułu o konkretnym miejscu, jest natomiast artykuł zbiorczy. Z tego co widzę, utworzone zostało już znalezisko z nim. Do którego wykopania serdecznie zapraszam.

Artykuł porusza 7 stereotypów dotyczących województwa świętokrzyskiego i stara się z nimi walczyć :) Jest tu między innymi o dziurawych drogach, niskich górach czy braku ciekawej przyrody.

Zapraszam do zapoznania się z nim tutaj:
MG78 - #odkryjswietokrzyskie
Dziś wyjątkowo w ramach serii nie ma artykułu o konkret...

źródło: comment_dqZ8QhfLTbiR5wQWxFcxDx4Db4trX1aU.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@JestemZSosnowca: Ale nie jest gorzej niż w reszcie województw, a pod wieloma względami jest lepiej.

Pamiętam, że 15 lat temu z mojego rodzinnego miasta nie dało się wyjechać drogą bez dziur ;) Terasz wszędzie jest albo bardzo dobra albo akceptowalna droga
  • Odpowiedz
Mireczki i Mirabelki, ponieważ wybieram się w sierpniu w okolice #kielce na tydzień do miejscowości o fantastycznej nazwie Pągowiec i w związku z tym #pytanie o to co polecicie fajnego zobaczyć w okolicy? Jakiś tam research zrobiłem ale nie ma to jak zdanie okolicznych mieszkańców :) Pomożecie? :) #turystyka #podroze #podrozujzwykopem #polska
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach