• 2
Hej #kielce i okolice. Szukam kogoś kto posiada grabber video avermedia albo coś z blackmagicka i byłby skłonny wypożyczyć go na dwa dni w czerwcu. Na priv mogę przedstawić szczegóły.
Może ktoś będzie przy okazji na GameON gdzie będzie wykorzystywany? #filmowanie
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#odkryjswietokrzyskie

Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni to jeden z moich ulubionych obiektów w Świętokrzyskim. Park Etnograficzny ma ogromną powierzchnię (ponad 60 hektarów) i śmiało można zwiedzać go przez kilka godzin. Obiekt świetnie wykorzystuje naturalne położenie przez co znakomicie odwzorowano krajobraz panujący w poszczególnych subregionach kielecczyzny. Znajdziemy tu oryginalne budynki zarówno z wyżyn, nizin jak i z samych gór świętokrzyskich. Najpiękniejszy obiekt to chyba dwór niczym z Pana Tadeusza. Budynki i ekspozycje
MG78 - #odkryjswietokrzyskie

Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni to jeden z moich ulub...

źródło: comment_AbbJ6h8B2eIe5HcnrGttmkikWqGLg0U8.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MG78: ja się pytam kto to wszystko kosi albo co robi że nie musi kosić i że to wszystko nie zarasta?! Ja co weekend muszę z kosiarką p---------ć po podwórku!
  • Odpowiedz
@KaktusCK: Tam z 60 osób pracuje w dziale zieleni, mają nawet swoje pola z których uprawy przeznaczane są dla mieszkających w parku zwierząt hodowlanych.
  • Odpowiedz
Kieleccy radni nie zgodzili się na przekazanie klubowi VIVE Tauron dwóch milionów złotych. Przeciwko wprowadzeniu do porządku obrad autopoprawki prezydenta w tej sprawie byli wszyscy radni rządzącej koalicji.

http://kielce.onet.pl/vive-bez-wsparcia-od-miasta-radni-na-nie/dd4d3xg

Na, jakby nie było, przeciętną Koronę pieniądze są, a na zwycięzcę Ligi Mistrzów w ręczną nie ma. Jakaś masakra

#pilkareczna #dno #kielce
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Edit: Mirek @KolegaPatryk zrobił znalezisko: https://www.wykop.pl/link/3743707/palac-tarlow-zapomniane-ruiny-z-boiskiem-do-koszykowki-w-srodku/

Pałac Tarłów, a raczej ruiny które są jego pozostałością to mało znane miejsce. Jest to kolajna atrakcja znajdująca się przy trasie S7 z #krakow do #warszawa. Pałac znajduje się w #piekoszow pod #kielce i niestety jest mocno zaśmiecony. Co nas najbardziej w nim zdziwiło? Kosz do #koszykowka zamontowany na dziedzińcu ;)

Pałac wybudowany był
MG78 - Edit: Mirek @KolegaPatryk zrobił znalezisko: https://www.wykop.pl/link/3743707...

źródło: comment_Iajk2Zld7UyFtrxmfxr3FRgJger1nzPY.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MG78: @mikra25: Ciekawe miejsce. Co odważniejsi mogą zejść do piwnic lub wspiąć się na mury. Jak napisano w artykule, piwnice są mocno zaśmiecone. Trzeba dodać że pałac mieści się w Podzamczu Piekoszowskim, bo taka jest dokładna nazwa tej wsi. Jedna z baszt została przerobiona na kanciapę. W jej wejściu ktoś wstawił metalowe drzwi i zamyka je na kłódkę. Należy dodać że do dzieła zniszczenia przyłączyli się także lokalni
  • Odpowiedz