Siema kawosze xD jak w łatwy sposób urozmaicić sobie smak kawy? Moje jedyne urozmaicenie kawy ogranicza się do dolania mleka, czasami jakiegoś cynamonu, więc nie wylatujcie mi z jakimiś baristowymi sposobami nad którymi będę siedział godzinę w kuchni pls xD Szukam czegoś łatwego. A jeszcze ostatnio dodaję szczyptę soli i fajnie podbija smak, czasami też cukier waniliowy taki do pieczenia xD

Teraz pije zwykla lavazze ze szczypta soli i odrobina cukru trzcinowego
  • 47
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Odcinek o kawie speciality - długo planowałem, ale spontanicznie wyszła degustacja 3 różnych sposobów serwowania kawy. Alternatywne metody. Całość nakręcono tuż pod kawiarnią "Fika" w Krakowie i w tej kawiarni kupiliśmy kawy do degustacji.

#kawatime #kawa #polskiyoutube #jedzenie #gastronomia
ZarlokTV - Odcinek o kawie speciality - długo planowałem, ale spontanicznie wyszła de...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć,
Szukam jakiegoś ręcznego młynka do kawy i zaparzacza (myślałem o aeropresie), najlepiej budżetowego bo nie jestem wielkim kawoszem ale czasem chodzi mnie ochota na dobrą kawę albo chciałbym czymś ugościć znajomych.
Jestescie w stanie polecić jakieś produkty?
#kawatime #kawa
  • 36
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@FiIemon: ja właśnie jestem po zakupie dripa + młynka hario mini mill slim plus, i jestem bardzo zadowolony.
  • Odpowiedz
@FiIemon: kawowych zaparzaczy mam ~20, a aeropress robie codziennie, dlatego polecam go kazdemu kto chce sobie zrobic kawke. Idealna objetosc na raz, brak pylu i mozliwosc eksperymentowania to wszystko czego potrzebujesz ;p co do mlynka to kup raz a porzadnie - 1zpresso q1/q2 (czasem nazywany tez mym54) albo xeoleo. Nie bierz nic z ceramicznymi zarnami
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@jempierozki: Jezus gościu nie rozumiesz. Klient się bal że młynek ceramiczny pęknie bo trafi się kamień. Taki mit. Więc Saeco dało 10 lat gw na młynek by pokazać klientowi że nie ryzykuje jeśli chodzi o wybór młynka skoro smak mu odpowiada
  • Odpowiedz
Mirki #chwalesie! kupiłem #ekspresdokawy i dzisiaj przyszedł. Robi tak dobrą kawę że już piątą pije, powoli zaczynam słyszeć kolory ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dałem 750£ akurat był na promocji wiec cebula motzno ( ͡ ͜ʖ ͡)

Wołam @jempierozki @Kulek1981 @CzarneChmury dzięki za rady i sugestie

W komentarzu wrzucam filmik z robienia latte

#kawatime
kantkoff - Mirki #chwalesie! kupiłem #ekspresdokawy i dzisiaj przyszedł. Robi tak dob...

źródło: comment_DxNDpKImxwmdAMaHmXNyjPS6r2AAICIj.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach