Wpis z mikrobloga

@zosiasamosia1: Zgadzam się, testuję go dopiero kilka dni ale jestem pod wrażeniem smaku espresso. Jestem fanem dobrej kawy i generalnie preferuję ekspresy kolbowe i rytuał zaparzania kawki no ale trochę sytuacja (różowa) zmusiła mnie do zakupu automatu. Jakby się ktoś wahał to polecam, w tej cenie ciężko znaleźć coś rozsądnego. No i ten system LatteGo <3 zero problemów z myciem.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jempierozki: ehhh ten marketing. Wykonanie nivony to dramat. Rozpadala się na markecie. Pozatym jeśli mówimy o kimś kto ceni sobie czas i łatwość czyszczenia Philips wygrywa. Ale tak to jest jeden lubi adidasa a drugi Nike a trzeci Fila
  • Odpowiedz
Wykonanie nivony to dramat. Rozpadala się na markecie.


@zosiasamosia1: ?

Pozatym jeśli mówimy o kimś kto ceni sobie czas i łatwość czyszczenia Philips wygrywa.


@zosiasamosia1: nivony i melitty mają ten cały system czyszczenia parą i daje on bardzo dobrze radę, do tego działa to szybciej niż rozebranie tego pojemnika i cały proces jest automatyczny

i najważniejsze czego philips nie ma to płynna (no prawie, zdaje się co 10ml czy tam
  • Odpowiedz
@jempierozki: Trochę posiedziałem na forach i czyszczenie parą nie wzbudza aż takiego zachwytu jak rozbieranie pojemnika lattego. Umycie lattego to dosłownie kilkanaście sekund. Z tą regulacją to masz rację ale z drugiej strony, ktoś kto kupuje ekspres automatyczny nie ma chyba aż takiej fazy w baristykę żeby podniecać się takimi detalami, z drugiej strony jak ktoś właśnie chce mieć płynną regulację to kupuje ekspres kolbowy i bawi się sam w spienianie.
  • Odpowiedz
@jempierozki: Aha, jeszcze jedno. Może taki szczegół ale Philips daje 10 lat gwarancji na młynek (dla niektórych może być to istotna informacja) po drugie, Philips ma wyciągany pojemnik na mleko od frontu. Wielu konkurentów robi wyciągane od góry co często dyskwalifikuje taki ekspres jak masz podwieszane szafki.
  • Odpowiedz
Z tą regulacją to masz rację ale z drugiej strony, ktoś kto kupuje ekspres automatyczny nie ma chyba aż takiej fazy w baristykę żeby podniecać się takimi detalami


@nadsztygar: no właśnie wydaje mi się, że po to się kupuje, żeby jednak mieć tą możliwość kontroli

btw, ten nivone jest po prostu brzydki ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@nadsztygar: co do tego się zgodzę, ale to kwestia gustu
  • Odpowiedz
@jempierozki: Niby tak i Philips daje Ci taką możliwość. Serio, takie ekspresy mają inni target klienta. Masz kliknąć i się za bardzo nie martwić. Moim zdaniem, jak taki ekspres będzie miał zbyt skomplikowaną regulację to będzie właśnie bardziej zniechęcał niż zachęcał do kupna.

btw, łącznośc bluetooth z telefonem i parzenie kawy z aplikacji to hit ( ͡° ͜ʖ ͡°) ciekawe czy ekspres sam sobie filiżankę ze zmywarki
  • Odpowiedz
Niby tak i Philips daje Ci taką możliwość. Serio, takie ekspresy mają inni target klienta. Masz kliknąć i się za bardzo nie martwić. Moim zdaniem, jak taki ekspres będzie miał zbyt skomplikowaną regulację to będzie właśnie bardziej zniechęcał niż zachęcał do kupna.


@nadsztygar: lepiej mieć większą kontrolę niż mniejsza, nawet jak masz tego nie używać

Może taki szczegół ale Philips daje 10 lat gwarancji na młynek (dla niektórych może być to
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jempierozki: to nie jest czyszczenie parą tylko woda 80°. Jedyne czyszczenie parą ma xrleis. I tam faktycznie temperatura to ponad 120 stopni. Reszta jest wystarczająca, ale ani wygodna ani szybka.
  • Odpowiedz