Wszystko
Najnowsze
Archiwum
511
Naleśniki z kurczakiem, kukurydzą i beszamelem z serem. Takich nie jedliście! :)

Wykombinowałam dla Was przepis na naleśniki, na które już dawno miałam chęć. Pyszne i sycące! W środku również przepis na beszamel krok po kroku. :) Smacznego!
z- 65
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 21
- 3
@Swallow25: Przepis z internetu, http://kotlet.tv/chalka-z-kruszonka - ale polecam dodać tak z łyżkę więcej cukru. Zwijałam tylko w inny sposób, na podstawie jakiegoś filmiku z yt
@Alcoholic_Desacrator: Dziękuję, to moja pierwsza chałka w życiu
@Alcoholic_Desacrator: Dziękuję, to moja pierwsza chałka w życiu
@Shagga: Aj Waj, Szalom, pyszne Chałke
konto usunięte via Android
- 42
KTO DZIŚ JEST NA L4 ALE SIĘ ŚWIETNIE CZUJE I BĘDZIE JADŁ SPAGHETTI Z PULPECIKAMI I SOSEM ŻE ŚWIEŻYCH POMIDORÓW, BAZYLII, CZOSNKU I OLIWY Z OLIWEK?
1.JA
#gzw #piotszakstyle
1.JA
#gzw #piotszakstyle
źródło: comment_mENtuszGDTb9Eqvq8XpBlR8uJA2aJCCH.jpg
Pobierz5
Pyszny omlet z kiełbasą, marchwią i żółtym serem

Śniadanie to podstawa ! Dlatego Zenek proponuje dziś pyszny omlet z żółtym serem, kiełbasą i słodziutką marchewką :) Polecam Serdecznie !
z- 1
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 11
Dostałam kilka dni temu od @MichaS_LwK super prezent - śliwki w occie i syrop z czarnego bzu (podobno znakomity na przeziębienie i kaca, pewnie niedługo będę miała okazję sprawdzić;)
Śliwki znalazły dzisiaj znakomite towarzystwo - upiekłam pieczeń z sarniny, która wyszła cudownie (mimo moich obaw, bo takowej nigdy nie piekłam.)
Potrzebne było:
Śliwki znalazły dzisiaj znakomite towarzystwo - upiekłam pieczeń z sarniny, która wyszła cudownie (mimo moich obaw, bo takowej nigdy nie piekłam.)
Potrzebne było:
źródło: comment_BKxbkfdOYfHDeRookRPUjgjLydjjanpI.jpg
Pobierz- 2
@TiIa: na gęś się szykuję, ale będę ją luzować. Chyba za tydzien zrobię :]
Następnym razem spróbuję z czosnkiem, choć myślałam też mocno o suszonych śliwkach i morelach :]
Następnym razem spróbuję z czosnkiem, choć myślałam też mocno o suszonych śliwkach i morelach :]
- 2
- 2
http://www.wykop.pl/link/1830728/gzw-pomysl-na-ciekawe-sniadanie/
pozdro dla mirków :P
#gzw #kuchnia #mikroreklama
pozdro dla mirków :P
#gzw #kuchnia #mikroreklama
- 16
W piekarniku pieczeń z sarniego udźca naszpikowana wędzonym podgardlem (zabejcowana wcześniej w czerwonym winie). Się okaże, co z tego wyjdzie :]
#gotujzgugasem #gzw #gotujzwykopem
#gotujzgugasem #gzw #gotujzwykopem
- 1
Chciałam zrobić chałkę, ale właśnie odkryłam, że mam przeterminowane drożdże o tydzień. Myślicie, że nie mogę ich już użyć bez negatywnych konsekwencji dla zdrowia? #pytanie #gzw #kiciochpyta #gotowanie
#gotujzwykopem #gzw #jedzenie
Hej, potrzebuję przepis na zrobienie sosu do pulpetów. Ma ktoś jakiś pomysł?
- założenie jest takie, że ma to zjeść malutkie dziecko- więc sos musi być naturalny, bez grzybów itd Oczywiście wszystkie fixy i inna chemia całkowicie odpada.
Hej, potrzebuję przepis na zrobienie sosu do pulpetów. Ma ktoś jakiś pomysł?
- założenie jest takie, że ma to zjeść malutkie dziecko- więc sos musi być naturalny, bez grzybów itd Oczywiście wszystkie fixy i inna chemia całkowicie odpada.
@mechanicznapomarancza: nalej mu piwa, mój potem od razu idzie spac
- 2
@mechanicznapomarancza: sos koperkowy - smak mojego dzieciństwa :) trochę śmietany, trochę mąki, kucharek czy inna przyprawa uniwersalna, koperek :) mama całe dzieciństwo robiła mi pulpeciki w tym sosie :)
- 1
- 5
- 0
Komentarz usunięty przez autora
6
Gotuj z (Hekto)Pascalem

Czyli o żywieniu na wyprawach rowerowych z lekkim humorystycznym nawiązaniem ;)
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 13
#gotujzwykopem #gzw #kurczak #zdrowejedzenie
Przedstawiam kurczaka w mleku z makaronem pełnoziarnistym i fasolką szparagową. Mniam.
Przedstawiam kurczaka w mleku z makaronem pełnoziarnistym i fasolką szparagową. Mniam.
źródło: comment_BeibtrA6M7Ee1y52NcaVgnMXNSQGr4Xw.jpg
Pobierz@kote: A widzisz. Jak ziemniaki ugotujesz w mleku to są bardziej delikatne. Moja babcia tak gotowała. Można po ugotowaniu dodać trochę masła, czosnku, zielonej cebulki i zrobić pyszne puree :) A szybka marynata: gęsty jogurt naturalny, łyżeczka musztardy, czosnek (ile lubisz), zioła prowansalskie, pieprz, sól, i jakieś świeże zioła. Dobrze smakuje mięta, albo nawet zwykła pietruszka :)
@kote: Zamiast jogurtu, możesz zalać kurczaka mlekiem. A zamiast ziół i musztardy, możesz zmienić na paprykę ostrą :) Też dobra wersja.
Macie jakieś pomysły na danie z polędwicy z młodego dzika? Myślałem o plackach po węgiersku/zbójnicku z gulaszem z dzika. Macie jakieś sprawdzone przepisy?
#gzw #gotujzwykopem
#gzw #gotujzwykopem
@MaciejLU: Czerwone, wytrawne wino, dużo rozmarynu, liść laurowy, ziele angielskie, cebula ( a jakże), śliwki suszone. Szybko podsmażyć, później zalać wszystko winem i czekać aż zmięknie. Najlepiej jeszcze dusić w gęsiarce w piekarniku. U mnie często jest dzik ;)
@MaciejLU: Żeby było bardziej ciekawie, zamiast śliwek można dodać suszonej żurawiny. Wcześniej, przed szybkim przesmażeniem mięsa, można ponacinać i powsadzać do środka ziele angielskie, czosnek. Natrzeć przyprawami. Ja zawsze daję odrobinę cynamonu.
@frankek: co tak mało cebuli? dziadem jesteś?
Komentarz usunięty przez autora
Ostatnimi czasy w mojej rodzinie wymyśliliśmy sobie taką "tradycje", że co tydzień jeden z domowników robi niedzielny obiad. Zbliża się moja kolej, a kompletnie nie mam pomysłu, może zna ktoś jakiś interesujący przepis. Poniżej przedstawię co do tej pory było:
- kaczka z żurawiną
- gęś faszerowana jabłkami
-
- kaczka z żurawiną
- gęś faszerowana jabłkami
-
@GoHackYourself: Strogonow
- 1
@GoHackYourself: zrób coś bardzo kiepskiego, to już nie będziesz musiał robić obiadów
- 1
#grill #grillelektryczny
Ma ktoś grill elektryczny? Bardzo lubię mięso z grila jak i inne potrawy. Co o takim cudzie myślicie? Widziałem też takie z kamieniem. Opłaca się to kupić? Wy jakie macie? #gzw
Ma ktoś grill elektryczny? Bardzo lubię mięso z grila jak i inne potrawy. Co o takim cudzie myślicie? Widziałem też takie z kamieniem. Opłaca się to kupić? Wy jakie macie? #gzw
jeszcze nie robiłam, ale brzmi smacznie i ławo, tym bardziej, że składniki można dodać takie jakie się chce :)
#gzw
#gzw
źródło: comment_LptxReJzwW0iQWW9vH7PShAO1OkIkKVa.jpg
Pobierz@owsikalfred: szkoda, że pod zdjęciem nie ma przepisu...
@egocentryczka: xD
kurde mam ochote zjeśc coś dobrego na kolacje, niestety brak mi pomysłu, moze macie jakies propozycje? Ma być tanio, pysznie dla 4-osobowej rodziny.
#gzw #gotujzwykopem
#gzw #gotujzwykopem
@Deszczowy_Smok: To jak już idziesz do Biedy, to kup sobie porcję tatarową, dorzuć jajko, cebulkę, ogórka kiszonego, kpary i masz przezajebistą kolacyjkę!
- 1
@Deszczowy_Smok: klik. Pesto możesz kupic w Lidlu, stoi w lodówce w takich małych plastikowych pojemniczkach. Zamiast szybki serrano możesz użyć też jakiejś szwarcwaldzkiej albo wędzonego boczku w plastrach ewentualnie.
Mówcie co chcecie ale klasyczny kotlet schabowy to jedno z najlepszych i moich ulubionych dań, jeszcze z młodą kapustą i młodymi ziemniakami to już całkiem. Nie to co jakieś wydziwiane zagraniczne majonezy...
#gotujzwykopem #gzw
#gotujzwykopem #gzw
źródło: comment_HyMJJ93sSDcmo8xTnKhtLWAtsDrj8XpZ.jpg
Pobierz


















http://www.wykop.pl/link/1833635/nalesniki-z-kurczakiem-kukurydza-i-beszamelem-z-serem-takich-nie-jedliscie/
#mikrorelkama #gzw #gotujzmikroblogiem #obiadzwykopem #jedzenie